MENU

Herre Senior 3 7M Forår, P6 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
633663 ma
04-04 2022
Kl. 18:00
Laddersfield Town HB 4 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 3
633665
ti
05-04 2022
Kl. 18:00
Copenfalster FF FB 16 Lersøparken
5 - 1
633667 on
06-04 2022
Kl. 18:15
Oversidder Prespa
633664 on
06-04 2022
Kl. 20:00
Oversidder KB 2
633666
09-04 2022
Kl. 13:15
KFB 2 Skjold 10 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 1
633670 on
20-04 2022
Kl. 20:30
KB 2 Laddersfield Town Kunst, KB, P. Bangs Vej
5 - 1
633668 to
21-04 2022
Kl. 19:15
Skjold 10 Oversidder Lundehusparken
633671 fr
22-04 2022
Kl. 19:30
FB 16 Oversidder Jens Jessens Vej
633672
23-04 2022
Kl. 12:00
Prespa Copenfalster FF Ryparken Idrætsanlæg
1 - 3
633669
24-04 2022
Kl. 13:45
HB 4 KFB 2 Fælledparken
2 - 2
633674 ma
25-04 2022
Kl. 18:00
Laddersfield Town FB 16 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 3
633675 on
27-04 2022
Kl. 20:00
Oversidder Prespa
633673 to
28-04 2022
Kl. 19:15
Skjold 10 HB 4 Lundehusparken
2 - 4
633676 to
28-04 2022
Kl. 20:30
KB 2 KFB 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3 - 3
633677
30-04 2022
Kl. 16:00
Oversidder Copenfalster FF
633679 ma
02-05 2022
Kl. 20:30
KB 2 Skjold 10 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2 - 3
633680 ti
03-05 2022
Kl. 18:30
Copenfalster FF Oversidder Lersøparken
633681
07-05 2022
Kl. 12:00
FB 16 KFB 2 Jens Jessens Vej
9 - 1
633682
07-05 2022
Kl. 13:15
Prespa Laddersfield Town Ryparken Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
633678
07-05 2022
Kl. 14:30
HB 4 Oversidder Ryparken Idrætsanlæg
633684
ma
09-05 2022
Kl. 18:00
Laddersfield Town Copenfalster FF Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 4
633683 to
12-05 2022
Kl. 19:15
Skjold 10 FB 16 Lundehusparken
2 - 5
633686
14-05 2022
Kl. 13:45
KFB 2 Prespa Kløvermarkens Idrætsanlæg
7 - 3
633687
14-05 2022
Kl. 14:00
Oversidder Oversidder
633688 ma
16-05 2022
Kl. 20:00
Oversidder Laddersfield Town
633690
ti
17-05 2022
Kl. 18:30
Copenfalster FF KFB 2 Lersøparken
1 - 1
633689 on
18-05 2022
Kl. 20:30
KB 2 Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
633691
21-05 2022
Kl. 12:00
FB 16 HB 4 Jens Jessens Vej
6 - 0
633692
22-05 2022
Kl. 11:15
Prespa Skjold 10 Ryparken Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
633695 ti
24-05 2022
Kl. 20:30
KB 2 FB 16 Kunst, KB, P. Bangs Vej
1 - 7
633697 on
25-05 2022
Kl. 18:15
Oversidder Laddersfield Town
633693
to
26-05 2022
Kl. 14:00
Skjold 10 Copenfalster FF Lersøparken
1 - 2
633696
28-05 2022
Kl. 13:45
KFB 2 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
633694
28-05 2022
Kl. 15:00
HB 4 Prespa Fælledparken
1 - 6
633698 ma
30-05 2022
Kl. 18:00
Laddersfield Town KFB 2 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 4
633699 ma
30-05 2022
Kl. 20:00
Oversidder Skjold 10
633700
ti
31-05 2022
Kl. 18:30
Copenfalster FF HB 4 Lersøparken
9 - 1
633701 ti
31-05 2022
Kl. 20:30
Oversidder FB 16
633702
05-06 2022
Kl. 10:00
KB 2 Prespa Kunst, KB, P. Bangs Vej
2 - 4
633685 on
08-06 2022
Kl. 19:20
KB 2 HB 4 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3 - 0
633703
11-06 2022
Kl. 15:00
Skjold 10 Laddersfield Town Valby IP, tribunen
5 - 1
633704
11-06 2022
Kl. 15:00
HB 4 Oversidder Valby IP, tribunen
633705
11-06 2022
Kl. 15:00
KB 2 Copenfalster FF Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 3
633706
11-06 2022
Kl. 15:00
KFB 2 Oversidder Valby IP, tribunen
633707
11-06 2022
Kl. 15:00
FB 16 Prespa Valby IP, tribunen
1 - 6
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Læs mere om afsluttende 7M dag for kvinder og herrer den 11. juni 2022 i Valby IP

Oprykning:
De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de seks puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 6 puljer samt de fire dårligste nr. 8 rykker ned

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølg

Log ind