MENU

Herre Senior 4 7M Forår, P8 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
648218
on
06-04 2022
Kl. 19:00
Valby 5 Frem 6 Kunst, Valby IP, tribunen
4
-
1
648219 to
07-04 2022
Kl. 18:00
Fix Vanløse 3 Tingbjerg Idrætspark
Udehold taberdømt
648216
09-04 2022
Kl. 16:00
FA 2000 5 Spartak Ciervo Jens Jessens Vej
2
-
6
648217 to
14-04 2022
Kl. 19:15
Skjold 15 Olympiakos København Lundehusparken
0
-
6
648221 ti
19-04 2022
Kl. 20:00
MU FC Valby 5 Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
9
648224 on
20-04 2022
Kl. 18:00
Vanløse 3 Skjold 15 Vanløse Idrætspark
14
-
2
648223 on
20-04 2022
Kl. 20:30
Olympiakos København FA 2000 5 Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
5
-
0
648220
24-04 2022
Kl. 14:00
Frem 6 Fix Frem, Valby IP
2
-
3
648222
24-04 2022
Kl. 15:00
Spartak Ciervo Viktoria 3 Nørrebroparken
6
-
0
648229 ti
26-04 2022
Kl. 19:30
Fix Skjold 15 Tingbjerg Idrætspark
14
-
2
648226 to
28-04 2022
Kl. 19:15
Viktoria 3 Olympiakos København Fælledparken
6
-
1
648228
fr
29-04 2022
Kl. 20:00
Valby 5 Spartak Ciervo Kunst, Valby IP, tribunen
2
-
2
648227
30-04 2022
Kl. 16:00
FA 2000 5 Vanløse 3 Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
648225
01-05 2022
Kl. 14:00
Frem 6 MU FC Frem, Valby IP
Hjemmehold taberdømt
648230 ti
03-05 2022
Kl. 20:30
MU FC Fix Kunst, Valby IP, tribunen
2
-
13
648234 on
04-05 2022
Kl. 18:00
Vanløse 3 Viktoria 3 Vanløse Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
648233 on
04-05 2022
Kl. 20:30
Olympiakos København Valby 5 Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
3
-
5
648232
to
05-05 2022
Kl. 19:15
Skjold 15 FA 2000 5 Lundehusparken
2
-
3
651817
ti
10-05 2022
Kl. 19:30
Fix FA 2000 5 Tingbjerg Idrætspark
4
-
2
651816 on
11-05 2022
Kl. 19:00
Valby 5 Vanløse 3 Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt
651815
on
11-05 2022
Kl. 20:30
MU FC Spartak Ciervo Kunst, Valby IP, tribunen
0
-
8
648236
to
12-05 2022
Kl. 19:15
Viktoria 3 Skjold 15 Fælledparken
3
-
1
648235
15-05 2022
Kl. 14:00
Frem 6 Olympiakos København Frem, Valby IP
0
-
3
651819
15-05 2022
Kl. 15:00
Spartak Ciervo Fix Nørrebroparken
4
-
3
651822 on
18-05 2022
Kl. 18:00
Vanløse 3 Frem 6 Vanløse Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
651821 on
18-05 2022
Kl. 20:30
Olympiakos København MU FC Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
13
-
2
651820 to
19-05 2022
Kl. 19:15
Skjold 15 Valby 5 Lundehusparken
2
-
7
651818
21-05 2022
Kl. 16:00
FA 2000 5 Viktoria 3 Jens Jessens Vej
4
-
1
648231
22-05 2022
Kl. 15:00
Spartak Ciervo Frem 6 Nørrebroparken
8
-
1
651827
ti
24-05 2022
Kl. 19:30
Fix Viktoria 3 Tingbjerg Idrætspark
3
-
6
651826 on
25-05 2022
Kl. 19:00
Valby 5 FA 2000 5 Kunst, Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt
651824 on
25-05 2022
Kl. 20:30
MU FC Vanløse 3 Kunst, Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt
651823
29-05 2022
Kl. 14:00
Frem 6 Skjold 15 Frem, Valby IP
Hjemmehold taberdømt pga manglende holdkort
651825
29-05 2022
Kl. 15:00
Spartak Ciervo Olympiakos København Nørrebroparken
3
-
1
651840 ma
30-05 2022
Kl. 18:00
Vanløse 3 Spartak Ciervo Vanløse Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
651839 ti
31-05 2022
Kl. 19:30
Fix Olympiakos København Tingbjerg Idrætspark
1
-
3
651828
to
02-06 2022
Kl. 18:00
Viktoria 3 Valby 5 Fælledparken
6
-
4
651838
to
02-06 2022
Kl. 19:15
Skjold 15 MU FC Lundehusparken
3
-
5
651829 ti
07-06 2022
Kl. 19:00
Frem 6 FA 2000 5 Frem, Valby IP
6
-
0
648215
ti
07-06 2022
Kl. 19:15
Viktoria 3 MU FC Fælledparken
9
-
0
651842
11-06 2022
Kl. 12:30
MU FC FA 2000 5 Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
3
-
6
651843
11-06 2022
Kl. 12:30
Spartak Ciervo Skjold 15 Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
6
-
0
651844
11-06 2022
Kl. 12:30
Valby 5 Fix Kunst, Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt
651845
11-06 2022
Kl. 12:30
Olympiakos København Vanløse 3 Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt
651841
11-06 2022
Kl. 13:45
Frem 6 Viktoria 3 Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
1
-
1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Læs mere om afsluttende 7M dag for kvinder og herrer den 11. juni 2022 i Valby IP

Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 8 puljer rykker ned.

 

Log ind