MENU

Herre Senior 5 7M Forår, P1 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
651847
02-04 2022
Kl. 13:30
Hellas 2 Fix 2 Kulbaneparken
Hjemmehold taberdømt
651848 fr
08-04 2022
Kl. 18:00
Union 9 FB 33 Grøndal Multicenter
5
-
0
651850
09-04 2022
Kl. 14:00
Sundby 3 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
651849
10-04 2022
Kl. 14:00
BK Steiner FC Ryparken 4 Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
3
651853 ma
18-04 2022
Kl. 18:30
Fix 2 FC Afveje Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
3
-
7
651855 ma
18-04 2022
Kl. 22:00
Oversidder Union 9
651852 ma
18-04 2022
Kl. 22:00
Oversidder FC Ryparken 4
651851
on
20-04 2022
Kl. 18:00
BK Steiner Sundby 3 Kunst, Valby IP, tribunen
5
-
3
651854
24-04 2022
Kl. 14:00
FB 33 Hellas 2 Jens Jessens Vej
4
-
2
651857
on
27-04 2022
Kl. 20:30
FC Afveje FB 33 Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
4
651858 to
28-04 2022
Kl. 19:15
Hellas 2 Oversidder Engdraget
651856 to
28-04 2022
Kl. 20:45
BK Steiner Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
651859
30-04 2022
Kl. 12:00
FC Ryparken 4 Fix 2 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
3
651860
30-04 2022
Kl. 14:00
Sundby 3 Union 9 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
7
651862
ma
02-05 2022
Kl. 18:30
Fix 2 BK Steiner Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
4
-
1
651865 ma
02-05 2022
Kl. 22:00
Oversidder FC Afveje
651861 ma
02-05 2022
Kl. 22:00
Oversidder Sundby 3
651863 fr
06-05 2022
Kl. 18:00
Union 9 Hellas 2 Grøndal Multicenter
5
-
1
651864
fr
06-05 2022
Kl. 19:45
FB 33 FC Ryparken 4 Jens Jessens Vej
4
-
2
651868 ma
09-05 2022
Kl. 22:00
Oversidder Fix 2
651866
on
11-05 2022
Kl. 18:00
BK Steiner FB 33 Kunst, Valby IP, tribunen
2
-
3
651867
on
11-05 2022
Kl. 20:30
FC Afveje Union 9 Kunst, Valby IP, tribunen
2
-
7
651869
14-05 2022
Kl. 12:00
FC Ryparken 4 Oversidder Ryparken Idrætsanlæg
651870
14-05 2022
Kl. 14:00
Sundby 3 Hellas 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt pga manglende holdkort
651872 ma
16-05 2022
Kl. 18:30
Fix 2 Sundby 3 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
8
-
3
651875 ma
16-05 2022
Kl. 22:00
Oversidder BK Steiner
651871 on
18-05 2022
Kl. 19:15
Hellas 2 FC Afveje Engdraget
5
-
0
651874 to
19-05 2022
Kl. 19:30
FB 33 Oversidder Jens Jessens Vej
651873 fr
20-05 2022
Kl. 18:00
Union 9 FC Ryparken 4 Grøndal Multicenter
5
-
0
651846
21-05 2022
Kl. 16:00
FC Afveje Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
651877 ma
23-05 2022
Kl. 22:00
Oversidder Oversidder
651876 on
25-05 2022
Kl. 20:30
BK Steiner Union 9 Kunst, Valby IP, tribunen
0
-
3
651878 fr
27-05 2022
Kl. 18:00
Fix 2 FB 33 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
2
-
3
651880
28-05 2022
Kl. 14:00
Sundby 3 FC Afveje Kløvermarkens Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
651885 ma
30-05 2022
Kl. 22:00
Oversidder Fix 2
651882 ti
31-05 2022
Kl. 19:15
Hellas 2 BK Steiner Engdraget
8
-
0
651881 on
01-06 2022
Kl. 20:30
FC Afveje FC Ryparken 4 Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
651883 fr
03-06 2022
Kl. 18:00
Union 9 Oversidder Grøndal Multicenter
651884
04-06 2022
Kl. 14:00
Sundby 3 FB 33 Kløvermarkens Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
651879
ti
07-06 2022
Kl. 19:15
Hellas 2 FC Ryparken 4 Engdraget
3
-
3
651887
11-06 2022
Kl. 10:00
Oversidder Hellas 2
651889
11-06 2022
Kl. 11:15
FC Ryparken 4 Sundby 3 Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
4
-
5
651890
11-06 2022
Kl. 11:15
FB 33 Oversidder Valby IP, tribunen
651886
11-06 2022
Kl. 11:15
BK Steiner FC Afveje Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
1
-
3
651888
11-06 2022
Kl. 13:10
Fix 2 Union 9 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
2
-
0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Læs mere om afsluttende 7M dag for kvinder og herrer den 11. juni 2022 i Valby IP

Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Ingen

 

Log ind