Herre Senior 5 7M Forår, P2 (2022)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
652784
ti05-04 2022
20:30 De Tunge Drenge FC FB 31 Valby Idrætspark
2
-
6
05. apr 2022
20:30
De Tunge Drenge FC
2
FB 31
6
652785
on06-04 2022
19:00 Valby 6 Oversidder Valby Idrætspark
06. apr 2022
19:00
Valby 6
Oversidder
652783
on06-04 2022
19:30 Østerbro IF 9 Champeinz United Ryparken Idrætsanlæg
0
-
6
06. apr 2022
19:30
Østerbro IF 9
0
Champeinz United
6
652786
ti12-04 2022
19:15 Fremad Valby 12 Oversidder Valby Idrætspark
12. apr 2022
19:15
Fremad Valby 12
Oversidder
652789
on20-04 2022
20:30 Champeinz United Hellas 4 Valby Idrætspark
2
-
4
20. apr 2022
20:30
Champeinz United
2
Hellas 4
4
652788
to21-04 2022
20:00 Vestia 2 Valby 6 Bavnehøj Idrætsanlæg
2
-
7
21. apr 2022
20:00
Vestia 2
2
Valby 6
7
652790
fr22-04 2022
18:30 FB 31 Østerbro IF 9 Jens Jessens Vej
4
-
1
22. apr 2022
18:30
FB 31
4
Østerbro IF 9
1
652791
23-04 2022
12:30 Oversidder De Tunge Drenge FC
23. apr 2022
12:30
Oversidder
De Tunge Drenge FC
652787
23-04 2022
14:00 Oversidder Fremad Valby 12
23. apr 2022
14:00
Oversidder
Fremad Valby 12
652793
ti26-04 2022
19:00 Hellas 4 FB 31 Kulbaneparken
1
-
6
26. apr 2022
19:00
Hellas 4
1
FB 31
6
652796
ti26-04 2022
20:00 Fremad Valby 12 De Tunge Drenge FC Valby Idrætspark
8
-
0
26. apr 2022
20:00
Fremad Valby 12
8
De Tunge Drenge FC
0
652795
on27-04 2022
19:15 Valby 6 Champeinz United Valby Idrætspark
1
-
5
27. apr 2022
19:15
Valby 6
1
Champeinz United
5
652794
on27-04 2022
19:30 Østerbro IF 9 Oversidder Ryparken Idrætsanlæg
27. apr 2022
19:30
Østerbro IF 9
Oversidder
652792
30-04 2022
14:00 Oversidder Vestia 2
30. apr 2022
14:00
Oversidder
Vestia 2
652800
ma02-05 2022
19:30 FB 31 Valby 6 Jens Jessens Vej
6
-
3
02. maj 2022
19:30
FB 31
6
Valby 6
3
652798
on04-05 2022
20:30 Champeinz United Oversidder Valby Idrætspark
04. maj 2022
20:30
Champeinz United
Oversidder
652801
07-05 2022
12:30 Oversidder Hellas 4
07. maj 2022
12:30
Oversidder
Hellas 4
652797
07-05 2022
16:00 Vestia 2 Fremad Valby 12 Bavnehøj Idrætsanlæg
2
-
9
07. maj 2022
16:00
Vestia 2
2
Fremad Valby 12
9
652809
ma09-05 2022
18:30 De Tunge Drenge FC Valby 6 Valby Idrætspark
6
-
3
09. maj 2022
18:30
De Tunge Drenge FC
6
Valby 6
3
652806
ma09-05 2022
20:30 Fremad Valby 12 Østerbro IF 9 Valby Idrætspark
9
-
0
09. maj 2022
20:30
Fremad Valby 12
9
Østerbro IF 9
0
652802
ti10-05 2022
18:30 Oversidder FB 31
10. maj 2022
18:30
Oversidder
FB 31
652805
on11-05 2022
19:15 Valby 6 Oversidder Valby Idrætspark
11. maj 2022
19:15
Valby 6
Oversidder
652803
to12-05 2022
18:00 Hellas 4 De Tunge Drenge FC Kulbaneparken
2
-
1
12. maj 2022
18:00
Hellas 4
2
De Tunge Drenge FC
1
652804
14-05 2022
15:00 Vestia 2 Champeinz United Bavnehøj Idrætsanlæg
1
-
3
14. maj 2022
15:00
Vestia 2
1
Champeinz United
3
652799
ma16-05 2022
18:00 De Tunge Drenge FC Østerbro IF 9 Valby Idrætspark
8
-
3
16. maj 2022
18:00
De Tunge Drenge FC
8
Østerbro IF 9
3
652807
on18-05 2022
19:30 Østerbro IF 9 Hellas 4 Ryparken Idrætsanlæg
5
-
6
18. maj 2022
19:30
Østerbro IF 9
5
Hellas 4
6
652808
on18-05 2022
20:30 Champeinz United Fremad Valby 12 Valby Idrætspark
1
-
3
18. maj 2022
20:30
Champeinz United
1
Fremad Valby 12
3
652817
to19-05 2022
20:00 Hellas 4 Valby 6 Valby Idrætspark
4
-
3
19. maj 2022
20:00
Hellas 4
4
Valby 6
3
652810
fr20-05 2022
18:15 FB 31 Vestia 2 Jens Jessens Vej
UHT
20. maj 2022
18:15
FB 31
Vestia 2
UHT
652811
21-05 2022
12:30 Oversidder Oversidder
21. maj 2022
12:30
Oversidder
Oversidder
652816
ti24-05 2022
18:00 Fremad Valby 12 Hellas 4 Valby Idrætspark
2
-
4
24. maj 2022
18:00
Fremad Valby 12
2
Hellas 4
4
652815
on25-05 2022
19:00 Valby 6 Østerbro IF 9 Valby Idrætspark
3
-
2
25. maj 2022
19:00
Valby 6
3
Østerbro IF 9
2
652814
on25-05 2022
20:30 Champeinz United FB 31 Valby Idrætspark
0
-
3
25. maj 2022
20:30
Champeinz United
0
FB 31
3
652813
28-05 2022
13:30 Vestia 2 Oversidder Bavnehøj Idrætsanlæg
28. maj 2022
13:30
Vestia 2
Oversidder
652812
28-05 2022
14:00 Oversidder De Tunge Drenge FC
28. maj 2022
14:00
Oversidder
De Tunge Drenge FC
652819
ma30-05 2022
20:30 De Tunge Drenge FC Vestia 2 Valby Idrætspark
8
-
4
30. maj 2022
20:30
De Tunge Drenge FC
8
Vestia 2
4
652818
on01-06 2022
19:30 Østerbro IF 9 Oversidder Ryparken Idrætsanlæg
01. jun 2022
19:30
Østerbro IF 9
Oversidder
652820
04-06 2022
12:00 Fremad Valby 12 FB 31 Valby Idrætspark
8
-
4
04. jun 2022
12:00
Fremad Valby 12
8
FB 31
4
652821
04-06 2022
12:30 Oversidder Champeinz United
04. jun 2022
12:30
Oversidder
Champeinz United
652825
on08-06 2022
19:15 Valby 6 Fremad Valby 12 Valby Idrætspark
2
-
5
08. jun 2022
19:15
Valby 6
2
Fremad Valby 12
5
652782
to09-06 2022
18:00 Hellas 4 Vestia 2 Kulbaneparken
8
-
1
09. jun 2022
18:00
Hellas 4
8
Vestia 2
1
652822
11-06 2022
10:00 Oversidder Hellas 4
11. jun 2022
10:00
Oversidder
Hellas 4
652823
11-06 2022
10:00 Vestia 2 Østerbro IF 9 Valby Idrætspark
HHT
11. jun 2022
10:00
Vestia 2
Østerbro IF 9
HHT
652824
11-06 2022
10:00 Champeinz United De Tunge Drenge FC Valby Idrætspark
3
-
3
11. jun 2022
10:00
Champeinz United
3
De Tunge Drenge FC
3
652826
11-06 2022
10:00 FB 31 Oversidder Valby Idrætspark
11. jun 2022
10:00
FB 31
Oversidder
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Læs mere om afsluttende 7M dag for kvinder og herrer den 11. juni 2022 i Valby IP

Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Ingen

 

Log ind