MENU

Herre Senior 5 7M Forår, P3 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
652828
ti
05-04 2022
Kl. 20:30
Skjold 17 Union 6 Lundehusparken
1
-
5
652827 to
07-04 2022
Kl. 19:30
Hellas 3 HB 15 Kulbaneparken
1
-
2
652829
09-04 2022
Kl. 10:00
Dragør Stefan 9 Dragør Bk
2
-
1
652831
09-04 2022
Kl. 14:00
Oversidder Oversidder
652830 ti
12-04 2022
Kl. 19:15
Østerbro IF 8 Fremad Valby 10 Fælledparken
1
-
2
652835 to
21-04 2022
Kl. 19:00
Stefan 9 Skjold 17 Rådvadsvej
0
-
5
652834
fr
22-04 2022
Kl. 18:00
Union 6 Hellas 3 Genforeningspladsen
5
-
1
652833
23-04 2022
Kl. 11:15
HB 15 Østerbro IF 8 Fælledparken
0
-
6
652836
23-04 2022
Kl. 11:15
Oversidder Dragør
652832
23-04 2022
Kl. 13:30
Fremad Valby 10 Oversidder Valby IP, tribunen
652840
ti
26-04 2022
Kl. 18:00
Østerbro IF 8 Union 6 Fælledparken
1
-
3
652838
to
28-04 2022
Kl. 18:15
Hellas 3 Stefan 9 Kulbaneparken
3
-
1
652837
30-04 2022
Kl. 12:00
Fremad Valby 10 HB 15 Valby IP, tribunen
3
-
1
652841
30-04 2022
Kl. 14:00
Oversidder Dragør
652839 ti
03-05 2022
Kl. 20:30
Skjold 17 Oversidder Lundehusparken
652843
fr
06-05 2022
Kl. 18:00
Union 6 Fremad Valby 10 Grøndal Multicenter
2
-
2
652845 fr
06-05 2022
Kl. 18:30
Stefan 9 Østerbro IF 8 Rådvadsvej
0
-
5
652846
07-05 2022
Kl. 11:15
Oversidder Hellas 3
652844
07-05 2022
Kl. 14:00
Dragør Skjold 17 Dragør Bk
1
-
5
652847 on
11-05 2022
Kl. 19:15
Fremad Valby 10 Stefan 9 Kunst, Valby IP, tribunen
10
-
0
652848 to
12-05 2022
Kl. 19:15
Hellas 3 Dragør Kulbaneparken
Udehold taberdømt
652842 to
12-05 2022
Kl. 19:30
HB 15 Oversidder Fælledparken
652849
14-05 2022
Kl. 12:30
HB 15 Union 6 Fælledparken
2
-
6
652850
14-05 2022
Kl. 13:00
Østerbro IF 8 Oversidder Fælledparken
652851
14-05 2022
Kl. 14:00
Oversidder Skjold 17
652852 ti
17-05 2022
Kl. 20:30
Skjold 17 Hellas 3 Lundehusparken
2
-
10
652853 fr
20-05 2022
Kl. 18:00
Union 6 Oversidder Genforeningspladsen
657010
21-05 2022
Kl. 11:15
Oversidder Fremad Valby 10
652854
21-05 2022
Kl. 14:00
Dragør Østerbro IF 8 Dragør Bk
Hjemmehold taberdømt
657014 ti
24-05 2022
Kl. 19:15
Østerbro IF 8 Skjold 17 Fælledparken
4
-
1
657011 on
25-05 2022
Kl. 19:15
Fremad Valby 10 Dragør Kunst, Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt pga manglende holdkort
657013
fr
27-05 2022
Kl. 18:00
Union 6 Stefan 9 Grøndal Multicenter
9
-
0
657012
28-05 2022
Kl. 13:45
HB 15 Oversidder Fælledparken
657015
28-05 2022
Kl. 14:00
Oversidder Hellas 3
652855
ma
30-05 2022
Kl. 18:30
Stefan 9 HB 15 Rådvadsvej
3
-
2
657017 ti
31-05 2022
Kl. 20:30
Skjold 17 Fremad Valby 10 Lundehusparken
1
-
2
657018 to
02-06 2022
Kl. 19:00
Dragør HB 15 Dragør Bk
Udehold taberdømt
657016 to
02-06 2022
Kl. 19:30
Hellas 3 Østerbro IF 8 Kulbaneparken
4
-
1
657020
04-06 2022
Kl. 11:15
Oversidder Union 6
657019
04-06 2022
Kl. 14:00
Oversidder Stefan 9
657021
11-06 2022
Kl. 10:00
Fremad Valby 10 Hellas 3 Kunst, Valby IP, tribunen
4
-
2
657022
11-06 2022
Kl. 10:00
HB 15 Skjold 17 Kunst, Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt
657023
11-06 2022
Kl. 10:00
Union 6 Dragør Kunst, Valby IP, tribunen
6
-
2
657024
11-06 2022
Kl. 10:00
Østerbro IF 8 Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
657025
11-06 2022
Kl. 10:00
Stefan 9 Oversidder Valby IP, tribunen
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Læs mere om afsluttende 7M dag for kvinder og herrer den 11. juni 2022 i Valby IP

Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Ingen

 

Log ind