MENU

Herrer Jyllandsserien 1 - Forår 2022, Pulje 2 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
628037
26-03 2022
Kl. 13:00
Horsens fS Sædding/G IF Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
3 - 2
628036
26-03 2022
Kl. 13:30
Fredericia fF Vatanspor Fredericia fF Kunstgræs
3 - 4
628039
ma
28-03 2022
Kl. 19:45
Viby IF Esbjerg fB MKS Byg & Entreprise Arena (Viby IF kunstgræs)
2 - 0
628043
02-04 2022
Kl. 13:00
Kolding B Horsens fS Mosevej Sportsplads
3 - 0
628040
03-04 2022
Kl. 13:00
Sædding/G IF Fredericia fF Guldager IC Kunstgræbane
4 - 5
628041
ma
04-04 2022
Kl. 19:00
Esbjerg fB Aarhus 1900 Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
6 - 2
628071
ti
05-04 2022
Kl. 18:00
Viby IF Vatanspor MKS Byg & Entreprise Arena (Viby IF kunstgræs)
5 - 0
628047
fr
08-04 2022
Kl. 19:30
Esbjerg fB Vatanspor Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
3 - 2
628045
09-04 2022
Kl. 13:00
Viby IF Sædding/G IF MKS Byg & Entreprise Arena (Viby IF kunstgræs)
1 - 1
628046
09-04 2022
Kl. 13:30
Aarhus 1900 Horsens fS Fort Langenæs
1 - 1
628044
09-04 2022
Kl. 13:30
Fredericia fF Kolding B Madsby Enge
0 - 2
628048
ti
12-04 2022
Kl. 19:15
Horsens fS Fredericia fF Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
2 - 4
628051
on
13-04 2022
Kl. 19:00
Kolding B Viby IF Mosevej Sportsplads
2 - 2
628049
to
14-04 2022
Kl. 13:00
Sædding/G IF Esbjerg fB Guldager IC Kunstgræbane
1 - 2
628050
to
14-04 2022
Kl. 16:25
Vatanspor Aarhus 1900 Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
1 - 0
628055
fr
22-04 2022
Kl. 19:00
Esbjerg fB Kolding B Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
1 - 0
628054
23-04 2022
Kl. 13:00
Viby IF Horsens fS Viby Idrætspark
3 - 0
628052
23-04 2022
Kl. 13:30
Fredericia fF Aarhus 1900 Madsby Enge
3 - 0
628053
24-04 2022
Kl. 18:15
Vatanspor Sædding/G IF Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
2 - 4
628090
to
28-04 2022
Kl. 19:30
Sædding/G IF Aarhus 1900 Guldager IC Kunstgræbane
2 - 2
628059
fr
29-04 2022
Kl. 19:00
Horsens fS Esbjerg fB Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
4 - 4
628058
30-04 2022
Kl. 13:00
Kolding B Vatanspor Mosevej Sportsplads
4 - 0
628056
30-04 2022
Kl. 13:30
Fredericia fF Viby IF Madsby Enge
4 - 2
628042
ti
03-05 2022
Kl. 19:15
Vatanspor Viby IF Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
1 - 3
628060
fr
06-05 2022
Kl. 19:00
Esbjerg fB Fredericia fF Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
1 - 2
628061
07-05 2022
Kl. 13:00
Sædding/G IF Kolding B Guldager Idrætscenter
2 - 2
628062
07-05 2022
Kl. 13:00
Viby IF Aarhus 1900 Viby Idrætspark
4 - 0
628063
07-05 2022
Kl. 13:15
Vatanspor Horsens fS Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
1 - 5
628068
on
11-05 2022
Kl. 19:30
Esbjerg fB Viby IF Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
0 - 3
628067
to
12-05 2022
Kl. 19:00
Kolding B Aarhus 1900 Mosevej Sportsplads
1 - 2
628066
15-05 2022
Kl. 13:00
Sædding/G IF Horsens fS Guldager Idrætscenter
2 - 1
628064
15-05 2022
Kl. 16:15
Vatanspor Fredericia fF Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
5 - 1
628038
ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Aarhus 1900 Kolding B Fort Langenæs
1 - 0
628072
21-05 2022
Kl. 13:00
Horsens fS Kolding B Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
1 - 3
628069
21-05 2022
Kl. 13:30
Fredericia fF Sædding/G IF Madsby Enge
2 - 2
628070
21-05 2022
Kl. 13:30
Aarhus 1900 Esbjerg fB Fort Langenæs
2 - 2
628076
ti
24-05 2022
Kl. 19:30
Vatanspor Esbjerg fB Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
3 - 1
628073
on
25-05 2022
Kl. 19:00
Kolding B Fredericia fF Mosevej Sportsplads
5 - 4
628074
to
26-05 2022
Kl. 13:00
Sædding/G IF Viby IF Guldager Idrætscenter
1 - 3
628075
to
26-05 2022
Kl. 13:00
Horsens fS Aarhus 1900 Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
2 - 2
628080
28-05 2022
Kl. 13:00
Viby IF Kolding B Viby Idrætspark
4 - 1
628079
28-05 2022
Kl. 13:30
Aarhus 1900 Vatanspor Fort Langenæs
0 - 1
628078
ma
30-05 2022
Kl. 18:00
Esbjerg fB Sædding/G IF Blue Water Arena
4 - 2
628077
ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Fredericia fF Horsens fS Madsby Enge
4 - 4
628088
to
02-06 2022
Kl. 19:00
Kolding B Esbjerg fB Mosevej Sportsplads
3 - 3
628083
04-06 2022
Kl. 13:00
Horsens fS Viby IF Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
2 - 1
628081
04-06 2022
Kl. 13:30
Aarhus 1900 Fredericia fF Fort Langenæs
1 - 3
628082
ma
06-06 2022
Kl. 13:00
Sædding/G IF Vatanspor Guldager Idrætscenter
2 - 1
628089
to
09-06 2022
Kl. 18:30
Viby IF Fredericia fF Viby Idrætspark
5 - 2
628092
fr
10-06 2022
Kl. 19:00
Esbjerg fB Horsens fS Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
2 - 1
628057
fr
10-06 2022
Kl. 19:30
Aarhus 1900 Sædding/G IF Guldager Idrætscenter
0 - 1
628091
11-06 2022
Kl. 12:10
Vatanspor Kolding B Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
3 - 1
628093
fr
17-06 2022
Kl. 19:00
Fredericia fF Esbjerg fB Madsby Enge
2 - 3
628094
fr
17-06 2022
Kl. 19:00
Kolding B Sædding/G IF Mosevej Sportsplads
2 - 3
628095
fr
17-06 2022
Kl. 19:00
Aarhus 1900 Viby IF Fort Langenæs
0 - 5
628096
fr
17-06 2022
Kl. 19:30
Horsens fS Vatanspor Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
5 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

Bedste nr. 6 undgår play-off: Horsens fS (pulje 2).

Playoff kamp til DS - se mere her

Playoff kampe JS1/JS2 - se mere her

Log ind