MENU

U17 Drenge Liga 2 (2005) 11M - forår 2022, Pulje 406 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
166775
12-03 2022
Kl. 14:00
Vejle B Hald Ege Efterskole VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane)
Udehold taberdømt
166776
13-03 2022
Kl. 11:00
Silkeborg IF (2) Viborg FF Søholt Kunstbane
1
-
2
166777
13-03 2022
Kl. 14:15
VSK Aarhus Oure Fodbold Akademi (1) Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret
4
-
4
166784
fr
18-03 2022
Kl. 18:30
Oure Fodbold Akademi (1) Silkeborg IF (2) Oure Idrætsskole
5
-
0
166781
19-03 2022
Kl. 13:00
FC Skanderborg VSK Aarhus Fælleden kunstgræsbane
1
-
4
166780
20-03 2022
Kl. 16:00
Viborg FF Vejle B Viborg FF´s anlæg
1
-
1
166783
20-03 2022
Kl. 16:45
Hald Ege Efterskole FC Salling Hald Ege Efterskole Kunstgræs
2
-
5
166785
fr
25-03 2022
Kl. 19:00
Vejle B Oure Fodbold Akademi (1) VB Parken Gammel Kunst 1
1
-
3
166787
fr
25-03 2022
Kl. 19:00
VSK Aarhus Silkeborg IF (2) Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret
6
-
2
166786
27-03 2022
Kl. 13:00
FC Salling Viborg FF Egeris Kunstgræsbane (Bane 7)
1
-
1
166788
27-03 2022
Kl. 15:00
FC Skanderborg Hald Ege Efterskole Fælleden kunstgræsbane
2
-
1
166791
to
31-03 2022
Kl. 17:45
Hald Ege Efterskole VSK Aarhus Hald Ege Efterskole Kunstgræs
0
-
4
166792
to
31-03 2022
Kl. 19:00
FC Salling Oure Fodbold Akademi (1) Egeris Kunstgræsbane (Bane 8)
0
-
1
166790
03-04 2022
Kl. 11:15
Viborg FF FC Skanderborg Viborg FF´s anlæg
5
-
1
166789
03-04 2022
Kl. 12:00
Silkeborg IF (2) Vejle B Søholt Kunstbane
0
-
6
166794
fr
08-04 2022
Kl. 18:30
Vejle B VSK Aarhus VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane)
6
-
1
166801
ti
19-04 2022
Kl. 18:30
VSK Aarhus Viborg FF VSK Aarhus
2
-
1
166800
ti
19-04 2022
Kl. 19:00
Vejle B FC Salling VB Parken
4
-
3
166863 on
20-04 2022
Kl. 19:00
Silkeborg IF (2) FC Skanderborg Søholt Kunstbane
0
-
2
166866
23-04 2022
Kl. 12:00
Viborg FF Oure Fodbold Akademi (1) Viborg FF´s anlæg
3
-
0
167305
23-04 2022
Kl. 13:00
FC Salling VSK Aarhus Egeris Idrætsanlæg
1
-
1
166864 ti
26-04 2022
Kl. 18:30
FC Skanderborg Vejle B Normal Arena, 11-mands (kunst)
0
-
11
167516 on
27-04 2022
Kl. 19:15
Viborg FF Silkeborg IF (2) Viborg FF´s anlæg
Udehold taberdømt
167518
30-04 2022
Kl. 11:00
Oure Fodbold Akademi (1) VSK Aarhus Oure Idrætsskole
3
-
2
167519
01-05 2022
Kl. 15:00
FC Skanderborg FC Salling Fælleden kunstgræsbane
0
-
2
167522
to
05-05 2022
Kl. 19:00
VSK Aarhus FC Skanderborg VSK Aarhus
1
-
1
167527
07-05 2022
Kl. 16:15
FC Salling Hald Ege Efterskole Egeris Idrætsanlæg
6
-
0
167537
08-05 2022
Kl. 12:00
Silkeborg IF (2) Oure Fodbold Akademi (1) Søholt Kunstbane
1
-
3
166799
ti
10-05 2022
Kl. 17:00
FC Skanderborg Oure Fodbold Akademi (1) Normal Arena, 11-mands (kunst)
2
-
5
167521 ti
10-05 2022
Kl. 18:30
Vejle B Viborg FF VB Parken
6
-
1
167493 on
11-05 2022
Kl. 18:30
Hald Ege Efterskole Silkeborg IF (2) Hald Ege Efterskole Kunstgræs
1
-
3
167544
14-05 2022
Kl. 16:00
Viborg FF FC Salling Viborg FF´s anlæg
1
-
1
167546
15-05 2022
Kl. 12:00
Silkeborg IF (2) VSK Aarhus Søholt Kunstbane
0
-
5
166798
ti
17-05 2022
Kl. 18:30
FC Salling Silkeborg IF (2) Egeris Idrætsanlæg
8
-
0
167538
ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Oure Fodbold Akademi (1) Vejle B Oure Idrætsskole
2
-
2
167551
to
19-05 2022
Kl. 19:00
VSK Aarhus Hald Ege Efterskole VSK Aarhus
3
-
1
167555
21-05 2022
Kl. 13:00
Oure Fodbold Akademi (1) FC Salling Oure Idrætsskole
4
-
1
167550
22-05 2022
Kl. 15:00
FC Skanderborg Viborg FF Normal Arena, 11-mands (kunst)
2
-
4
167549 ma
23-05 2022
Kl. 19:00
Vejle B Silkeborg IF (2) Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane
Udehold taberdømt
166862
ti
24-05 2022
Kl. 13:00
Oure Fodbold Akademi (1) Hald Ege Efterskole Oure Idrætsskole
3
-
1
167611
29-05 2022
Kl. 12:00
Silkeborg IF (2) FC Salling Søholt Kunstbane
0
-
3
167557
on
01-06 2022
Kl. 19:15
Viborg FF Hald Ege Efterskole Viborg FF´s anlæg
4
-
0
167612 to
02-06 2022
Kl. 19:00
Oure Fodbold Akademi (1) FC Skanderborg Oure Idrætsskole
Udehold taberdømt
166779
ti
07-06 2022
Kl. 19:00
FC Salling FC Skanderborg Egeris Kunstgræsbane (Bane 7)
6
-
1
167883
on
08-06 2022
Kl. 17:00
Hald Ege Efterskole Oure Fodbold Akademi (1) Hald Ege Efterskole Kunstgræs
0
-
3
167720
to
09-06 2022
Kl. 19:00
FC Salling Vejle B Egeris Idrætsanlæg
4
-
1
167731
to
09-06 2022
Kl. 19:15
Viborg FF VSK Aarhus Viborg FF´s anlæg
1
-
1
168116
12-06 2022
Kl. 15:00
FC Skanderborg Silkeborg IF (2) Normal Arena, 11-mands (kunst)
2
-
2
166795
12-06 2022
Kl. 17:00
Hald Ege Efterskole Viborg FF Hald Ege Efterskole Kunstgræs
2
-
1
167548
ti
14-06 2022
Kl. 17:00
Hald Ege Efterskole FC Skanderborg Normal Arena, 11-mands (kunst)
1
-
2
167556
ti
14-06 2022
Kl. 19:00
VSK Aarhus Vejle B Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret
3
-
3
168117 to
16-06 2022
Kl. 18:30
Vejle B FC Skanderborg VB Parken
Udehold taberdømt
167515 to
16-06 2022
Kl. 19:00
Hald Ege Efterskole Vejle B Hald Ege Efterskole Kunstgræs
Udehold taberdømt
168982
18-06 2022
Kl. 13:00
VSK Aarhus FC Salling VSK Aarhus
1
-
2
168983
19-06 2022
Kl. 12:00
Silkeborg IF (2) Hald Ege Efterskole Søholt Kunstbane
1
-
6
168981
19-06 2022
Kl. 16:00
Oure Fodbold Akademi (1) Viborg FF Oure Idrætsskole
4
-
2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

Find info om rækken her.

Forårets U17 Drenge ombrydes ikke til efterårets turnering - Læs mere her.

Puljevinderen skal spille JM - Læs mere her.

Log ind