MENU

Serie 5 - Forår, Pulje 5 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
774172
02-04 2022
Kl. 13:00
Fløng-Hedehusene Fodbold Vindinge IF Hedehusene idrætspark Kunstgræs
1
-
4
774166
03-04 2022
Kl. 10:00
Hvalsø IF Røde Stjerne BK Hvalsø ny Idrætsplads
3
-
0
774306
03-04 2022
Kl. 11:00
Tølløse BK Roskilde Boldklub Tølløse Stadion
8
-
0
774307
03-04 2022
Kl. 11:00
Rosa La FC Taastrup FC (1) Målfeltet
1
-
0
774291
03-04 2022
Kl. 14:00
Svogerslev BK FC Lejre Svogerslev Idrætspark kunst
4
-
3
774311
09-04 2022
Kl. 15:30
Roskilde Boldklub Svogerslev BK Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Udehold taberdømt
774312
09-04 2022
Kl. 15:45
Tune IF Rosa La FC Tune Stadion Kunstgræs
2
-
2
774310
10-04 2022
Kl. 11:00
FC Lejre Hvalsø IF Osted Stadion
7
-
0
774309
10-04 2022
Kl. 12:00
Røde Stjerne BK Fløng-Hedehusene Fodbold Roskilde IC (Darup)
1
-
5
774586
16-04 2022
Kl. 13:00
Fløng-Hedehusene Fodbold KFUM BK, Roskilde Hedehusene idrætspark Kunstgræs
4
-
1
774590
17-04 2022
Kl. 11:00
Rosa La FC Vindinge IF Målfeltet
1
-
3
774585
ma
18-04 2022
Kl. 10:00
Hvalsø IF Roskilde Boldklub Hvalsø ny Idrætsplads
2
-
3
774589
ma
18-04 2022
Kl. 11:00
Tølløse BK Tune IF Tølløse Stadion
2
-
3
774588
ma
18-04 2022
Kl. 14:00
Svogerslev BK Taastrup FC (1) Svogerslev Idrætspark kunst
3
-
2
774587
to
21-04 2022
Kl. 18:30
Røde Stjerne BK FC Lejre Roskilde IC (Darup)
0
-
9
774605
to
21-04 2022
Kl. 18:30
Vindinge IF Tølløse BK Vindinge Idrætspark
2
-
2
774595
23-04 2022
Kl. 15:15
Tune IF Svogerslev BK Tune Stadion
Udehold taberdømt
774594
23-04 2022
Kl. 15:30
Roskilde Boldklub Røde Stjerne BK Roskilde Idrætspark Kunstgræs
6
-
10
774592
24-04 2022
Kl. 11:00
KFUM BK, Roskilde Rosa La FC Lillevang Idrætscenter
0
-
4
774593
24-04 2022
Kl. 11:00
FC Lejre Fløng-Hedehusene Fodbold Osted Stadion
10
-
0
774591
ti
26-04 2022
Kl. 18:30
Hvalsø IF Taastrup FC (1) Hvalsø ny Idrætsplads
0
-
1
774608
30-04 2022
Kl. 13:00
Fløng-Hedehusene Fodbold Rosa La FC Hedehusene Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
774606
01-05 2022
Kl. 10:00
Hvalsø IF Tune IF Hvalsø ny Idrætsplads
0
-
6
774613
01-05 2022
Kl. 11:00
Tølløse BK KFUM BK, Roskilde Tølløse Stadion
6
-
2
774609
01-05 2022
Kl. 12:00
Røde Stjerne BK Taastrup FC (1) Roskilde IC (Darup)
0
-
8
774611
01-05 2022
Kl. 14:00
Svogerslev BK Vindinge IF Svogerslev Idrætspark kunst
0
-
4
774165
ti
03-05 2022
Kl. 18:30
Tune IF KFUM BK, Roskilde Tune Stadion
9
-
2
774614
ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Taastrup FC (1) FC Lejre NyBolig Park - Kunstgræs
1
-
3
774750
on
04-05 2022
Kl. 19:45
Roskilde Boldklub Fløng-Hedehusene Fodbold Roskilde Idrætspark Kunstgræs
0
-
0
774753
to
05-05 2022
Kl. 18:30
Vindinge IF Hvalsø IF Vindinge Idrætspark
8
-
1
774752
07-05 2022
Kl. 15:15
Tune IF Røde Stjerne BK Tune Stadion
12
-
1
774612
08-05 2022
Kl. 11:00
FC Lejre Roskilde Boldklub Osted Stadion
Udehold taberdømt
774615
08-05 2022
Kl. 11:00
KFUM BK, Roskilde Svogerslev BK Lillevang Idrætscenter
2
-
4
774751
08-05 2022
Kl. 11:00
Rosa La FC Tølløse BK Målfeltet
Udehold taberdømt
774584 ti
10-05 2022
Kl. 18:30
Vindinge IF KFUM BK, Roskilde Vindinge Idrætspark
Udehold taberdømt
774308 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Taastrup FC (1) Tølløse BK NyBolig Park
Udehold taberdømt
774918
15-05 2022
Kl. 10:00
Hvalsø IF KFUM BK, Roskilde Hvalsø ny Idrætsplads
Udehold taberdømt
774920
15-05 2022
Kl. 12:00
Røde Stjerne BK Vindinge IF Roskilde IC (Darup)
1
-
4
775417
15-05 2022
Kl. 14:00
Svogerslev BK Rosa La FC Svogerslev Idrætspark
0
-
3
775420 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Taastrup FC (1) Fløng-Hedehusene Fodbold NyBolig Park - Kunstgræs
7
-
3
775425
to
19-05 2022
Kl. 18:30
Vindinge IF FC Lejre Vindinge Idrætspark
1
-
2
775424
21-05 2022
Kl. 15:15
Tune IF Roskilde Boldklub Tune Stadion
5
-
1
775421
22-05 2022
Kl. 11:00
KFUM BK, Roskilde Røde Stjerne BK Lillevang Idrætscenter
2
-
3
775422
22-05 2022
Kl. 11:00
Tølløse BK Svogerslev BK Tølløse Stadion
Udehold taberdømt
775423
22-05 2022
Kl. 11:00
Rosa La FC Hvalsø IF Målfeltet
5
-
1
775426
ti
24-05 2022
Kl. 19:00
Taastrup FC (1) Tune IF NyBolig Park - Kunstgræs
1
-
1
774919 on
25-05 2022
Kl. 19:00
Fløng-Hedehusene Fodbold Tølløse BK Hedehusene Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
775430
to
26-05 2022
Kl. 18:30
FC Lejre KFUM BK, Roskilde Osted Stadion
13
-
3
775428
28-05 2022
Kl. 13:00
Fløng-Hedehusene Fodbold Svogerslev BK Hedehusene Idrætspark
Udehold taberdømt
775431
28-05 2022
Kl. 15:30
Roskilde Boldklub Vindinge IF Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Hjemmehold taberdømt
775429
29-05 2022
Kl. 12:00
Røde Stjerne BK Rosa La FC Roskilde IC (Darup)
Hjemmehold taberdømt
775419
ma
30-05 2022
Kl. 19:00
Roskilde Boldklub Taastrup FC (1) Roskilde Idrætspark Kunstgræs
1
-
5
775427
ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Hvalsø IF Tølløse BK Hvalsø ny Idrætsplads
1
-
0
775418
to
02-06 2022
Kl. 18:30
FC Lejre Tune IF Osted Stadion
1
-
2
775437
to
02-06 2022
Kl. 18:30
Vindinge IF Taastrup FC (1) Vindinge Idrætspark
2
-
0
775436
04-06 2022
Kl. 13:00
Fløng-Hedehusene Fodbold Tune IF Hedehusene Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
775432
05-06 2022
Kl. 11:00
KFUM BK, Roskilde Roskilde Boldklub Lillevang Idrætscenter
Hjemmehold taberdømt
775434
05-06 2022
Kl. 11:00
Tølløse BK Røde Stjerne BK Tølløse Stadion
Udehold taberdømt
775435
05-06 2022
Kl. 11:00
Rosa La FC FC Lejre Målfeltet
5
-
3
775433
05-06 2022
Kl. 14:00
Svogerslev BK Hvalsø IF Svogerslev Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
775438
ti
07-06 2022
Kl. 19:00
Taastrup FC (1) KFUM BK, Roskilde NyBolig Park - Kunstgræs
3
-
0
775522 to
09-06 2022
Kl. 18:30
FC Lejre Tølløse BK Osted Stadion
Udehold taberdømt
775523
11-06 2022
Kl. 11:00
Rosa La FC Roskilde Boldklub Målfeltet
Udehold taberdømt
775520
11-06 2022
Kl. 13:00
Hvalsø IF Fløng-Hedehusene Fodbold Hvalsø ny Idrætsplads
Udehold taberdømt
775524
11-06 2022
Kl. 15:15
Tune IF Vindinge IF Tune Stadion
1
-
1
775521
12-06 2022
Kl. 12:00
Røde Stjerne BK Svogerslev BK Roskilde IC (Darup)
Udehold taberdømt
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Turneringsafslutning:  

1/8 dels finaler tirsdag den 14. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 1 - Vinder pulje 2
kamp 2 Vinder pulje 5 - Vinder pulje 7

Kvartfinaler torsdag den 16. juni kl. 19.00
kamp 3: Vinder kamp 1 - Vinder pulje 3
kamp 4: Vinder kamp 2 - Vinder pulje 8
kamp 5: Vinder pulje 4 - Vinder pulje 6
kamp 6: Vinder pulje 9 - Vinder pulje 10

Semifinaler søndag den 19. juni kl. 13.00
Semifinale 1: Vinder kamp 3 - Vinder kamp 4
Semifinale 2: Vinder kamp 6 - Vinder kamp 5

Vinderne af semifinalerne spiller finale onsdag den 22. juni kl. 19.00: Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2.

Log ind