MENU

Serie 5 - Forår, Pulje 9 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
776845
fr
01-04 2022
Kl. 19:00
Ringsted IF Vetterslev-Høm GF Ringsted Stadion Kunstgræs
Hjemmehold taberdømt
776848
02-04 2022
Kl. 14:00
Køge FC (3) Solrød FC Ravnsborghallen
4 - 2
776843
03-04 2022
Kl. 11:00
Hastrup FC Hårlev BK Holmebækskolen
3 - 2
776844
03-04 2022
Kl. 11:00
B. 73, Slagelse Kværkeby IF Gerlev Idrætshøjskole
Hjemmehold taberdømt
776847
03-04 2022
Kl. 11:00
Førslev IF Vemmelev Boldklub (2) Førslev Stadion
1 - 5
776846
03-04 2022
Kl. 14:00
Sct. Jørgens IF (2) RV Stenlille Nygårdsvej Idrætsanlæg
3 - 1
776855
fr
08-04 2022
Kl. 19:00
Ringsted IF Hastrup FC Ringsted Stadion
Hjemmehold taberdømt
776853
09-04 2022
Kl. 10:00
Hårlev BK Køge FC (3) Hårlev BK
1 - 8
776849
10-04 2022
Kl. 11:00
Solrød FC Førslev IF Solrød Idrætscenter
Udehold taberdømt
776850
10-04 2022
Kl. 12:00
Kværkeby IF Vetterslev-Høm GF Kværkeby Stadion
3 - 2
776852
10-04 2022
Kl. 12:00
Vemmelev Boldklub (2) Sct. Jørgens IF (2) Vemmelevhallen
1 - 1
776857
ti
12-04 2022
Kl. 18:30
Vetterslev-Høm GF Hastrup FC Vetterslev Stadion
4 - 5
776940
to
14-04 2022
Kl. 11:00
Førslev IF Hårlev BK Førslev Stadion
4 - 0
776941
to
14-04 2022
Kl. 12:00
Køge FC (3) Ringsted IF Ravnsborghallen
5 - 3
776939
17-04 2022
Kl. 14:00
Sct. Jørgens IF (2) Solrød FC Nygårdsvej Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
776938 ma
18-04 2022
Kl. 12:00
Kværkeby IF RV Stenlille Kværkeby Stadion
2 - 2
776962
fr
22-04 2022
Kl. 18:30
Ringsted IF Førslev IF Ringsted Stadion
3 - 1
776961
24-04 2022
Kl. 10:00
Hårlev BK Sct. Jørgens IF (2) Hårlev BK
5 - 3
776957
24-04 2022
Kl. 11:00
Hastrup FC Køge FC (3) Herfølge Stadion Kunst
3 - 2
776958
24-04 2022
Kl. 11:00
RV Stenlille Vetterslev-Høm GF Stenlille Stadion
3 - 5
776960
24-04 2022
Kl. 12:00
Vemmelev Boldklub (2) Kværkeby IF Vemmelevhallen
6 - 2
776964
fr
29-04 2022
Kl. 19:00
Vetterslev-Høm GF Køge FC (3) Vetterslev Stadion
4 - 3
776967
01-05 2022
Kl. 11:00
RV Stenlille Vemmelev Boldklub (2) Stenlille Stadion
2 - 3
776968
01-05 2022
Kl. 11:00
Førslev IF Hastrup FC Førslev Stadion
1 - 8
776965
01-05 2022
Kl. 12:00
Kværkeby IF Solrød FC Kværkeby Stadion
2 - 1
776963
01-05 2022
Kl. 13:00
B. 73, Slagelse Hårlev BK Gerlev Idrætshøjskole
2 - 2
776966
01-05 2022
Kl. 14:00
Sct. Jørgens IF (2) Ringsted IF Nygårdsvej Idrætsanlæg
4 - 3
776974
fr
06-05 2022
Kl. 19:00
Ringsted IF B. 73, Slagelse Ringsted Stadion
2 - 3
776973
07-05 2022
Kl. 10:00
Hårlev BK Kværkeby IF Hårlev BK
3 - 3
776972
07-05 2022
Kl. 14:00
Køge FC (3) Førslev IF Ravnsborghallen
Udehold taberdømt
776969
08-05 2022
Kl. 11:00
Solrød FC RV Stenlille Solrød Idrætscenter
5 - 3
776970
08-05 2022
Kl. 11:00
Hastrup FC Sct. Jørgens IF (2) Holmebækskolen
5 - 1
776971
08-05 2022
Kl. 12:00
Vemmelev Boldklub (2) Vetterslev-Høm GF Vemmelevhallen
1 - 0
776851
on
11-05 2022
Kl. 19:00
RV Stenlille B. 73, Slagelse Stenlille Stadion
1 - 4
776980 fr
13-05 2022
Kl. 12:00
Vetterslev-Høm GF Førslev IF Vetterslev Stadion
Udehold taberdømt
776983
15-05 2022
Kl. 11:00
RV Stenlille Hårlev BK Stenlille Stadion
3 - 1
776985
15-05 2022
Kl. 12:00
Vemmelev Boldklub (2) Solrød FC Vemmelevhallen
2 - 2
776981
15-05 2022
Kl. 12:00
Kværkeby IF Ringsted IF Kværkeby Stadion
2 - 6
776982
15-05 2022
Kl. 12:30
Sct. Jørgens IF (2) Køge FC (3) Nygårdsvej Idrætsanlæg
1 - 4
776975
15-05 2022
Kl. 13:00
B. 73, Slagelse Hastrup FC Gerlev Idrætshøjskole
3 - 3
776989 to
19-05 2022
Kl. 19:00
Køge FC (3) B. 73, Slagelse Ravnsborghallen
Udehold taberdømt
776991
fr
20-05 2022
Kl. 19:00
Ringsted IF RV Stenlille Ringsted Stadion
6 - 2
776990
21-05 2022
Kl. 10:00
Hårlev BK Vemmelev Boldklub (2) Hårlev BK
2 - 8
776986
22-05 2022
Kl. 11:00
Solrød FC Vetterslev-Høm GF Solrød Idrætscenter
4 - 3
776987
22-05 2022
Kl. 11:00
Hastrup FC Kværkeby IF Holmebækskolen
5 - 3
776988
22-05 2022
Kl. 11:00
Førslev IF Sct. Jørgens IF (2) Førslev Stadion
Hjemmehold taberdømt
777002
22-05 2022
Kl. 13:00
Sct. Jørgens IF (2) B. 73, Slagelse Nygårdsvej Idrætsanlæg
5 - 2
776856
to
26-05 2022
Kl. 19:00
B. 73, Slagelse Vemmelev Boldklub (2) Stadion Vest
2 - 2
776997 fr
27-05 2022
Kl. 19:00
Vetterslev-Høm GF Sct. Jørgens IF (2) Vetterslev Stadion
0 - 4
776992
29-05 2022
Kl. 11:00
Solrød FC Hårlev BK Solrød Idrætscenter
11 - 0
776999
29-05 2022
Kl. 11:00
RV Stenlille Hastrup FC Stenlille Stadion
3 - 8
777000
29-05 2022
Kl. 12:00
Vemmelev Boldklub (2) Ringsted IF Vemmelevhallen
1 - 2
776998
29-05 2022
Kl. 12:00
Kværkeby IF Køge FC (3) Kværkeby Stadion
3 - 4
776993
29-05 2022
Kl. 13:00
B. 73, Slagelse Førslev IF Gerlev Idrætshøjskole
Udehold taberdømt
777015
fr
03-06 2022
Kl. 19:00
Vetterslev-Høm GF Hårlev BK Vetterslev Stadion
5 - 1
777016
fr
03-06 2022
Kl. 19:00
Ringsted IF Solrød FC Ringsted Stadion
8 - 1
777014
04-06 2022
Kl. 12:00
Køge FC (3) RV Stenlille Ravnsborghallen
Udehold taberdømt
777001
05-06 2022
Kl. 11:00
Hastrup FC Vemmelev Boldklub (2) Holmebækskolen
2 - 2
777003
05-06 2022
Kl. 11:00
Førslev IF Kværkeby IF Førslev Stadion
Hjemmehold taberdømt
776942
on
08-06 2022
Kl. 19:00
Solrød FC B. 73, Slagelse Solrød Idrætscenter
4 - 6
777022
11-06 2022
Kl. 10:00
Hårlev BK Ringsted IF Hårlev BK
0 - 12
777019
11-06 2022
Kl. 12:00
Kværkeby IF Sct. Jørgens IF (2) Kværkeby Stadion
3 - 7
777017
12-06 2022
Kl. 11:00
Solrød FC Hastrup FC Solrød Idrætscenter
Hjemmehold taberdømt
777020
12-06 2022
Kl. 11:00
RV Stenlille Førslev IF Stenlille Stadion
Udehold taberdømt
777021
12-06 2022
Kl. 12:00
Vemmelev Boldklub (2) Køge FC (3) Vemmelevhallen
3 - 1
777018
12-06 2022
Kl. 13:00
B. 73, Slagelse Vetterslev-Høm GF Stadion Vest
3 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Turneringsafslutning:  

1/8 dels finaler tirsdag den 14. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 1 - Vinder pulje 2
kamp 2 Vinder pulje 5 - Vinder pulje 7

Kvartfinaler torsdag den 16. juni kl. 19.00
kamp 3: Vinder kamp 1 - Vinder pulje 3
kamp 4: Vinder kamp 2 - Vinder pulje 8
kamp 5: Vinder pulje 4 - Vinder pulje 6
kamp 6: Vinder pulje 9 - Vinder pulje 10

Semifinaler søndag den 19. juni kl. 13.00
Semifinale 1: Vinder kamp 3 - Vinder kamp 4
Semifinale 2: Vinder kamp 6 - Vinder kamp 5

Vinderne af semifinalerne spiller finale onsdag den 22. juni kl. 19.00: Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2.

Log ind