MENU

8-Herresenior 2 (motionsrækken) - Forår, Pulje 6 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
976442
ma
11-04 2022
Kl. 18:30
Køge BK (2) Vordingborg IF Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
2
-
1
976444 ma
11-04 2022
Kl. 19:00
Næstved FC 77 Sct. Jørgens IF Dyrskuepladsen
6
-
0
976445
on
13-04 2022
Kl. 18:30
Sædder IF FC4733 Alkestrupskolen
1
-
3
976446 on
13-04 2022
Kl. 18:30
Rønnede IF FK Sydsjælland 05 Rønnedehallen
0
-
1
976443
on
13-04 2022
Kl. 19:00
Holmegaard GB Ringsted IF Holmegaardhallen kunst
6
-
5
976449 on
20-04 2022
Kl. 19:00
Vordingborg IF Sædder IF Rema 1000 Stadion
1
-
10
976450
on
20-04 2022
Kl. 19:00
Ringsted IF Køge BK (2) Ringsted Stadion Kunstgræs
2
-
2
976452 to
21-04 2022
Kl. 18:30
FK Sydsjælland 05 Næstved FC 77 Fladsåhallen
2
-
4
976447
to
21-04 2022
Kl. 19:00
FC4733 Rønnede IF Korskildehallen
3
-
1
976451 fr
22-04 2022
Kl. 19:00
Sct. Jørgens IF Holmegaard GB Nygårdsvej Idrætsanlæg
5
-
1
976453
on
27-04 2022
Kl. 19:00
FC4733 Vordingborg IF Korskildehallen
4
-
2
976454 on
27-04 2022
Kl. 19:00
Køge BK (2) Sct. Jørgens IF Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
2
-
4
976456
on
27-04 2022
Kl. 19:00
Sædder IF Ringsted IF Alkestrupskolen
1
-
2
976457 on
27-04 2022
Kl. 19:00
Rønnede IF Næstved FC 77 Rønnedehallen
1
-
3
976455 to
28-04 2022
Kl. 19:00
Holmegaard GB FK Sydsjælland 05 Holmegaardhallen kunst
Udehold taberdømt
976460
ma
02-05 2022
Kl. 19:00
Næstved FC 77 Holmegaard GB Dyrskuepladsen
5
-
3
976458 on
04-05 2022
Kl. 19:00
Vordingborg IF Rønnede IF Rema 1000 Stadion
3
-
3
976459
on
04-05 2022
Kl. 19:00
Ringsted IF FC4733 Ringsted Stadion Kunstgræs
2
-
1
976462 to
05-05 2022
Kl. 19:00
FK Sydsjælland 05 Køge BK (2) Fladsåhallen
Hjemmehold taberdømt
976461 fr
06-05 2022
Kl. 19:00
Sct. Jørgens IF Sædder IF Nygårdsvej Idrætsanlæg
Udehold taberdømt pga manglende holdkort
976464 on
11-05 2022
Kl. 19:00
Køge BK (2) Næstved FC 77 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
4
-
3
976466 on
11-05 2022
Kl. 19:00
Sædder IF FK Sydsjælland 05 Alkestrupskolen
Udehold taberdømt
976467
on
11-05 2022
Kl. 19:00
Rønnede IF Holmegaard GB Rønnedehallen
1
-
5
976470 ma
16-05 2022
Kl. 19:00
Næstved FC 77 Sædder IF Dyrskuepladsen
2
-
4
976463
ti
17-05 2022
Kl. 19:00
FC4733 Sct. Jørgens IF Korskildehallen
5
-
2
976478
to
19-05 2022
Kl. 18:30
FK Sydsjælland 05 FC4733 Lov Stadion
Hjemmehold taberdømt
976469
to
19-05 2022
Kl. 19:00
Ringsted IF Rønnede IF Ringsted Stadion Kunstgræs
2
-
2
976477 fr
20-05 2022
Kl. 19:00
Sct. Jørgens IF Vordingborg IF Nygårdsvej Idrætsanlæg
17
-
2
976468
ma
23-05 2022
Kl. 19:00
Holmegaard GB Køge BK (2) Holmegaardhallen kunst
1
-
1
976484
on
25-05 2022
Kl. 19:00
FC4733 Næstved FC 77 Korskildehallen
0
-
1
976521 on
25-05 2022
Kl. 19:00
Vordingborg IF FK Sydsjælland 05 Rema 1000 Stadion
Udehold taberdømt
976522 on
25-05 2022
Kl. 19:00
Ringsted IF Sct. Jørgens IF Ringsted Stadion Kunstgræs
Hjemmehold taberdømt
976523 on
25-05 2022
Kl. 19:00
Sædder IF Holmegaard GB Alkestrupskolen
4
-
0
976524 to
26-05 2022
Kl. 19:00
Rønnede IF Køge BK (2) Rønnedehallen
1
-
2
976527 ma
30-05 2022
Kl. 18:00
Næstved FC 77 Vordingborg IF Dyrskuepladsen
3
-
6
976525
on
01-06 2022
Kl. 19:00
Køge BK (2) Sædder IF Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
3
-
1
976526
on
01-06 2022
Kl. 19:00
Holmegaard GB FC4733 Holmegaardhallen kunst
3
-
1
976528 on
01-06 2022
Kl. 19:00
Rønnede IF Sct. Jørgens IF Rønnedehallen
0
-
2
976529 to
02-06 2022
Kl. 18:30
FK Sydsjælland 05 Ringsted IF Lov Stadion
Hjemmehold taberdømt
976531 on
08-06 2022
Kl. 19:00
Vordingborg IF Holmegaard GB Rema 1000 Stadion
6
-
1
976532
on
08-06 2022
Kl. 19:00
Ringsted IF Næstved FC 77 Ringsted Stadion Kunstgræs
1
-
2
976533 on
08-06 2022
Kl. 19:00
Sædder IF Rønnede IF Alkestrupskolen
5
-
1
976535 on
08-06 2022
Kl. 19:00
Sct. Jørgens IF FK Sydsjælland 05 Nygårdsvej Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
976530
on
08-06 2022
Kl. 19:30
FC4733 Køge BK (2) Korskildehallen
1
-
7
976465
on
15-06 2022
Kl. 19:00
Vordingborg IF Ringsted IF Rema 1000 Stadion
1
-
8
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Turneringsafslutning:
Kvartfinaler søndag den 12. juni kl. 11.30.
Kamp 1 Vinder pulje 1 - Vinder pulje 3
Kamp 2 Vinder pulje 4 - Vinder pulje 2

Semifinaler søndag den 19. juni kl. 09.30 i Borup
kamp 3: Vinder kamp 1 - Vinder pulje 6
kamp 4: Vinder kamp 2  - Vinder pulje 5

Finale samt 3-4 plads søndag den 19. juni kl. 12.00 i Borup.
kamp 5: Finale Vinder kamp 3 - Vinder kamp 4
kamp 6: 3-4 plads Taber kamp 3 - Taber kamp 4

Log ind