MENU

Pokalen 2022 (2022) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
830024 1 ti
19-04 2022
Kl. 18:15
Vindinge IF (S5) Sengeløse GI (S4) Vindinge Idrætspark
0
-
2
830032
1 ti
19-04 2022
Kl. 18:30
Blistrup SI (S5) Kvistgård IF (S4) Kvistgård Idrætsanlæg
4
-
2
830025 1 on
20-04 2022
Kl. 18:15
Hårlev BK (S5) Faxe Ladeplads IF (S4) Hårlev BK
3
-
5
830026
1 on
20-04 2022
Kl. 18:15
FC Storebælt (S5) Sørbymagle IF (S4) Korsør ny Stadion
2
-
3
830027
1 on
20-04 2022
Kl. 18:15
Vetterslev-Høm GF (S5) Tårnborg IF (S5) Vetterslev Stadion
8
-
2
830028
1 on
20-04 2022
Kl. 18:15
Føllenslev-Særslev IF (S5) Rørby-Værslev IF (S4) Firhøj Stadion
0
-
7
830029
1 on
20-04 2022
Kl. 18:15
BK Trundholm (S5) Jyderup BK (S4) Vig Idrætscenter
0
-
7
830030
1 on
20-04 2022
Kl. 18:15
Asnæs BK (S5) Kirke Hyllinge IF (S4) Asnæs Stadion
1
-
5
830041 1 on
20-04 2022
Kl. 18:15
Annisse IF (S5) Kokkedal BK (S5) Annisse Stadion
7
-
1
830043 1 on
20-04 2022
Kl. 18:15
FC Jonstrup (S5) Nivå-Kokkedal FK (S4) Jonstrupvangvej
2
-
1
830044 1 on
20-04 2022
Kl. 18:15
B. 82, Virum (S6) SIF Oldboys/Girls (S6) Fuglsanggårdsskolen
Udehold taberdømt
830045
1 on
20-04 2022
Kl. 18:15
Vor Frue IF (S6) Mosede BK (S4) Vor Frue Idrætscenter
1
-
8
830046
1 on
20-04 2022
Kl. 18:15
Lejerbo BK (S4) Vestegnen FK (S4) Gungehusskolen
1
-
0
830031
1 on
27-04 2022
Kl. 18:15
Jernløse BK (S5) Bramsnæs FB (S4) Jernløse Hallen
Udehold taberdømt
830042
1 on
27-04 2022
Kl. 18:15
Bosna IF (S5) Hundige BK (S4) Langbjergskolen
1
-
3
991674
2 ti
03-05 2022
Kl. 18:30
Toksværd Olstrup Fodbold (S4) Albertslund BS 72 (S3) Toksværd Idrætsplads
2
-
4
991676
2 ti
03-05 2022
Kl. 18:30
Tølløse BK (S3) Havdrup Fodbold (S3) Tølløse Stadion
5
-
6
991680
2 ti
03-05 2022
Kl. 18:30
IF Hjorten (S4) Humlebæk BK (S3) Skinderskovgård
1
-
3
991759 2 ti
03-05 2022
Kl. 18:30
FC Hvidovre (S4) IS Skævinge (S3) Avedøre Stadion
3
-
6
991761
2 ti
03-05 2022
Kl. 18:30
Lellinge IF (S4) Møns FK (S3) Lellinge Stadion
2
-
3
991763
2 ti
03-05 2022
Kl. 18:30
Ålholm IF (S4) Ejby IF 1968 (S3) Ålholmskolen
0
-
2
991764
2 ti
03-05 2022
Kl. 18:30
Kirke Hyllinge IF (S4) Brøndby Strand IK (S3) Kirke Hyllinge Stadion
0
-
5
991765 2 ti
03-05 2022
Kl. 18:30
B. 82, Virum (S6) FIF, Hillerød (S4) Fuglsanggårdsskolen
Hjemmehold taberdømt
991767
2 ti
03-05 2022
Kl. 18:30
Ølsted IF (S3) Virum-Sorgenfri BK (S2) Ølsted Idrætsanlæg
1
-
7
991768
2 ti
03-05 2022
Kl. 18:30
Mosede BK (S4) Jyderup BK (S4) Mosede-skolen
6
-
5
991769
2 ti
03-05 2022
Kl. 18:30
Annisse IF (S5) Melby-Liseleje IF (S3) Annisse Stadion
6
-
1
991770 2 ti
03-05 2022
Kl. 18:30
VTF (Vejby/Tisvilde) (S3) Slangerup & Omegn IF (S3) Vejby Idrætsplads
Udehold taberdømt
991771
2 ti
03-05 2022
Kl. 18:30
Blistrup SI (S5) Frederiksværk FK (S2) Blistruphallen
0
-
8
991772
2 ti
03-05 2022
Kl. 18:30
Sørbymagle IF (S4) Dianalund IF (S2) Sørbyhallen
0
-
1
991794
2 ti
03-05 2022
Kl. 18:30
Ejby IF Fodbold (S3) Præstø IF (S3) Ejby Stadion
3
-
1
991796 2 ti
03-05 2022
Kl. 18:30
Torslunde-Ishøj IF (S3) Tune IF (S2) Ishøj Idrætsplads
Hjemmehold taberdømt
991675
2 on
04-05 2022
Kl. 18:30
Lejerbo BK (S4) Brede IF (S3) Gungehusskolen
3
-
0
991677 2 on
04-05 2022
Kl. 18:30
Islev BK (S4) Orient GI (S2) Espelundens Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
991678
2 on
04-05 2022
Kl. 18:30
Jernløse BK (S5) Vipperød BK (S3) Jernløse Hallen
2
-
5
991679
2 on
04-05 2022
Kl. 18:30
Borup IF (S4) Sorø Freja (S3) Borup Stadion
1
-
3
991681 2 on
04-05 2022
Kl. 18:30
Faxe Ladeplads IF (S4) Benløse IF (S2) Faxe Ladeplads Stadion
0
-
4
991682
2 on
04-05 2022
Kl. 18:30
FC Kalundborg (S3) Gislinge BK (S2) Munkesø Stadion Kunst
4
-
0
991683 2 on
04-05 2022
Kl. 18:30
Slagslunde-Ganløse IF (S3) Helsinge Fodbold (S2) Gryden
Udehold taberdømt
991685
2 on
04-05 2022
Kl. 18:30
Vetterslev-Høm GF (S5) FC Lejre (S4) Vetterslev Stadion
1
-
7
991756
2 on
04-05 2022
Kl. 18:30
Røde Stjerne BK (S4) Dalby IF / HFK fodbold (S3) Roskilde IC (Darup)
3
-
2
991757
2 on
04-05 2022
Kl. 18:30
Hundige BK (S4) Sengeløse GI (S4) Hundige Boldfælled
2
-
1
991758
2 on
04-05 2022
Kl. 18:30
Fløng-Hedehusene (S3) RV Stenlille (S3) Hedehusene Idrætspark
4
-
3
991760 2 on
04-05 2022
Kl. 18:30
FC Jonstrup (S5) Himmelev-Veddelev BK (S3) Jonstrupvangvej
3
-
1
991762
2 on
04-05 2022
Kl. 18:30
Gørlev IF (S3) Holmegaard GB (S3) Gørlevhallen
6
-
1
991766
2 on
04-05 2022
Kl. 18:30
Næstved FC 77 (S3) Nyråd/Langebæk Alliancen (S3) Dyrskuepladsen
3
-
1
991793 2 on
04-05 2022
Kl. 18:30
Rørby-Værslev IF (S4) Svinninge IF (S3) Rørby Stadion
Hjemmehold taberdømt
991795 2 on
04-05 2022
Kl. 18:30
Gilleleje FK (S3) Hareskov IF (S2) Nellerupgård Stadion
Udehold taberdømt
991797
2 on
04-05 2022
Kl. 18:30
BK Vest, Rødovre (S3) Jyllinge FC (S2) Nørrekær
2
-
3
522961
3 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Møns FK (S3) IF Frem Bjæverskov (S1) Stege Stadion
2
-
4
522963
3 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Mosede BK (S4) Sorø Freja (S3) Mosede-skolen
6
-
4
522966
3 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Undløse BK (S2) BK Friheden (S2) Undløse Stadion
0
-
2
522968
3 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Tune IF (S2) Stenløse BK (S1) Tune Stadion
2
-
1
522975
3 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Brøndby Strand IK (S3) Orient GI (S2) Langbjergskolen
3
-
2
522977
3 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
FIF, Hillerød (S4) VTF (Vejby/Tisvilde) (S3) FIF-Stadion
1
-
3
522980
3 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Dianalund IF (S2) Høng GF (S2) Dianalund Stadion
7
-
6
522983 3 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Virum-Sorgenfri BK (S2) Benløse IF (S2) Virum Stadion
1
-
0
522985
3 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Nerashté, Ballerup (S2) AIK 65 Strøby Fodbold (S2) Damgårdsparken, Ballerup
3
-
1
522987
3 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Svogerslev BK (S1) Såby Fodbold (S1) Svogerslev Idrætspark
7
-
8
522960
3 on
18-05 2022
Kl. 19:00
Annisse IF (S5) Græsted IF (S2) Annisse Stadion
1
-
4
522962
3 on
18-05 2022
Kl. 19:00
Lejerbo BK (S4) Ejby IF 1968 (S3) Gungehusskolen
4
-
1
522964
3 on
18-05 2022
Kl. 19:00
IS Skævinge (S3) Slagslunde-Ganløse IF (S3) Baunehøj Stadion
10
-
11
522971
3 on
18-05 2022
Kl. 19:00
Gørlev IF (S3) B. 73, Slagelse (S1) Gørlevhallen
0
-
7
522974 3 on
18-05 2022
Kl. 19:00
FC Jonstrup (S5) Jyllinge FC (S2) Jonstrupvangvej
Hjemmehold taberdømt
522978
3 on
18-05 2022
Kl. 19:00
Albertslund BS 72 (S3) Rosenhøj BK (S2) Sportspladsen i Syd
6
-
5
522982
3 on
18-05 2022
Kl. 19:00
FC Lejre (S4) FC Kalundborg (S3) Osted Stadion
0
-
1
522984
3 on
18-05 2022
Kl. 19:00
Karrebæk IF (S2) Herlufsholm GF (S1) Karrebæk Skole
2
-
3
522986
3 on
18-05 2022
Kl. 19:00
Havdrup Fodbold (S3) TFC Odsherred (S2) Havdrup Idrætscenter
2
-
4
522988
3 to
19-05 2022
Kl. 19:00
INVICTUS XI (S2) Bagsværd BK (S1) Vallensbæk Idrætscenter kunst
1
-
3
522965
3 ti
24-05 2022
Kl. 19:00
Røde Stjerne BK (S4) Ballerup BK (S1) Roskilde IC (Darup)
1
-
8
522967
3 ti
24-05 2022
Kl. 19:00
Ejby IF Fodbold (S3) Vipperød BK (S3) Ejby Stadion
4
-
1
522969 3 ti
24-05 2022
Kl. 19:00
Gilleleje FK (S3) Taarbæk IF (S2) Nellerupgård Stadion
7
-
8
522970 3 ti
24-05 2022
Kl. 19:00
B. 1973, Herlev (S2) Brødeskov IF (S2) Elverroad Kunstgræs
5
-
4
522972
3 ti
24-05 2022
Kl. 19:00
Næstved FC 77 (S3) Fløng-Hedehusene (S3) Dyrskuepladsen
1
-
3
522973
3 ti
24-05 2022
Kl. 19:00
Humlebæk BK (S3) Hundested IK (S1) Humlebæk Stadion
0
-
2
522976
3 ti
24-05 2022
Kl. 19:00
Svinninge IF (S3) Vemmelev Boldklub (S2) Svinninge Sportscenter
2
-
5
522979
3 ti
24-05 2022
Kl. 19:00
Frederiksværk FK (S2) Ølstykke FC (S1) Frederiksværk Stadion
0
-
2
522989
3 on
25-05 2022
Kl. 19:00
Hundige BK (S4) Måløv BK (S2) Hundige Boldfælled
21
-
22
219614
4 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Tune IF (S2) Ballerup BK (S1) Tune Stadion
3
-
0
219617
4 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
BK Friheden (S2) Herstedøster IC (DS) Strandmarkens Fritidscenter
5
-
6
219618
4 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Liria FK (SS) Ishøj IF (DS) Skinderskovgård
0
-
4
219621
4 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Brøndby Strand IK (S3) Måløv BK (S2) Langbjergskolen
8
-
0
219623
4 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Ejby IF Fodbold (S3) Vemmelev Boldklub (S2) Ejby Stadion
6
-
7
219626
4 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
B. 73, Slagelse (S1) Taastrup FC (SS) Stadion Vest
3
-
2
219627 4 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Avedøre IF (SS) Holbæk B&I (DS) Avedøre Stadion
0
-
3
219633
4 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Hundested IK (S1) Allerød FK (DS) Hundested Stadion
0
-
7
219636
4 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Mosede BK (S4) Lejerbo BK (S4) Mosede-skolen
2
-
1
219637 4 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Taarbæk IF (S2) B. 1973, Herlev (S2) Springforbi fodboldbaner
1
-
3
219638
4 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Albertslund IF (SS) Ringsted IF (DS) Albertslund Stadion
0
-
3
219639 4 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Virum-Sorgenfri BK (S2) Køge Nord FC (DS) Virum Stadion
2
-
4
219613
4 on
01-06 2022
Kl. 19:00
IF Frem Bjæverskov (S1) Haslev FC (SS) Bjæverskov Stadion
1
-
2
219616
4 on
01-06 2022
Kl. 19:00
Dianalund IF (S2) Herlufsholm GF (S1) Dianalund Stadion
1
-
3
219619
4 on
01-06 2022
Kl. 19:00
Nerashté, Ballerup (S2) Ølstykke FC (S1) Damgårdsparken, Ballerup
2
-
1
219628
4 on
01-06 2022
Kl. 19:00
Albertslund BS 72 (S3) Jyllinge FC (S2) Sportspladsen i Syd
0
-
3
219630
4 on
01-06 2022
Kl. 19:00
BSF (SS) LSF (DS) Ballerup Idrætspark
1
-
0
219631
4 on
01-06 2022
Kl. 19:00
FC Kalundborg (S3) Tuse IF (SS) Munkesø Stadion Kunst
1
-
2
219632 4 on
01-06 2022
Kl. 19:00
IF Skjold Birkerød (SS) Fredensborg BI (SS) Birkerød Stadion
1
-
0
219615
4 ti
07-06 2022
Kl. 19:00
Lundtofte Boldklub (SS) Greve (DS) Lundtofte Idrætsplads
0
-
7
219620
4 ti
07-06 2022
Kl. 19:00
Glostrup (SS) Vallensbæk IF (SS) Glostrup Idrætspark Kunstgræs
7
-
5
219622
4 ti
07-06 2022
Kl. 19:00
Slagslunde-Ganløse IF (S3) Bagsværd BK (S1) Gryden
7
-
6
219625
4 ti
07-06 2022
Kl. 19:00
Såby Fodbold (S1) FC Rudersdal (SS) Såby Stadion
2
-
1
219629
4 ti
07-06 2022
Kl. 19:00
Fløng-Hedehusene (S3) Gladsaxe-Hero BK (SS) Hedehusene Idrætspark
3
-
1
219634
4 ti
07-06 2022
Kl. 19:00
Græsted IF (S2) Frederikssund (DS) Græsted Stadion
0
-
5
219640
4 ti
07-06 2022
Kl. 19:00
TFC Odsherred (S2) Avarta (DS) Vig Idrætscenter
0
-
2
219624 4 on
08-06 2022
Kl. 19:00
VTF (Vejby/Tisvilde) (S3) Hørsholm-Usserød IK (SS) Vejby Idrætsplads
2
-
5
219635
4 on
08-06 2022
Kl. 19:00
VB 1968 (SS) Solrød FC (DS) Skovbrynet Skole
2
-
4
299266
5 ti
14-06 2022
Kl. 19:00
Hørsholm-Usserød IK (SS) Frederikssund (DS) Hørsholm Idrætspark
3
-
2
299267
5 ti
14-06 2022
Kl. 19:00
Tune IF (S2) Køge Nord FC (DS) Tune Stadion
3
-
2
299271
5 ti
14-06 2022
Kl. 19:00
Herlufsholm GF (S1) BSF (SS) SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)
3
-
5
299275
5 ti
14-06 2022
Kl. 19:00
Nerashté, Ballerup (S2) Jyllinge FC (S2) Damgårdsparken, Ballerup
1
-
4
299278
5 ti
14-06 2022
Kl. 19:00
Fløng-Hedehusene (S3) Tuse IF (SS) Hedehusene Idrætspark
1
-
2
299279
5 ti
14-06 2022
Kl. 19:00
Glostrup (SS) Avarta (DS) Glostrup Idrætspark Kunstgræs
0
-
3
299272
5 on
15-06 2022
Kl. 19:00
Brøndby Strand IK (S3) Ishøj IF (DS) Langbjergskolen
3
-
8
299273 5 on
15-06 2022
Kl. 19:00
Holbæk B&I (DS) Allerød FK (DS) Holbæk Sportsby
4
-
6
299274
5 on
15-06 2022
Kl. 19:00
Såby Fodbold (S1) Greve (DS) Såby Stadion
3
-
1
299268 5 to
16-06 2022
Kl. 19:00
Slagslunde-Ganløse IF (S3) B. 1973, Herlev (S2) Gryden
0
-
2
299269
5 ti
21-06 2022
Kl. 19:00
B. 73, Slagelse (S1) Haslev FC (SS) Stadion Vest
4
-
3
299270
5 ti
21-06 2022
Kl. 19:00
Solrød FC (DS) Herstedøster IC (DS) Solrød Idrætscenter
2
-
1
299276
5 on
22-06 2022
Kl. 19:00
Mosede BK (S4) Vemmelev Boldklub (S2) Mosede-skolen
2
-
1
299277
5 on
22-06 2022
Kl. 19:00
IF Skjold Birkerød (SS) Ringsted IF (DS) Birkerød Stadion
0
-
1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

1. runde uge 16/17. hold fra S4 (13 hold) S5 og S6 kommer med.
2. runde uge 18/19. hold fra S2 (10 hold) S3 og S4 (10 hold) kommer med.
3. runde uge 20/21. hold fra S2 (15 hold) og S1 kommer med.
4. runde uge 22/23. hold fra SS og DS kommer med.
5. runde uge 24/25.

De 14 vindere af runde 5, går videre til DBUs 1. runde efter sommerferien.

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive taberdømt og idømt bøde.

Lavest rangerende hold har hjemmebane.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind