MENU

DBU Fyns Ungdomspokal 2022 - U14 drenge (2022) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
861200 1 ti
19-04 2022
Kl. 18:00
Årslev BK (2) SFF 2015 Netplan Arena
Udehold taberdømt
861193
1 ti
19-04 2022
Kl. 18:00
Marienlyst Næsby BK (2) Marienlystcentret
2
-
4
861194
1 ti
19-04 2022
Kl. 18:00
Søhus Stige Dalum IF (2) Rema 1000 Arena Søhus
4
-
13
861195 1 ti
19-04 2022
Kl. 18:00
OB (2) Langeskov IF OB-Ådalen
7
-
0
861196 1 ti
19-04 2022
Kl. 18:00
Tåsinge f. B. Assens FC SEF Energi Arena - Tåsinge
Hjemmehold taberdømt
861197
1 ti
19-04 2022
Kl. 18:00
Ringe BK Ø.B. OK Arena Ringe
1
-
2
861198 1 ti
19-04 2022
Kl. 18:00
Vindinge BK KUU Vindinge Sportsplads
Hjemmehold taberdømt
861199
1 ti
19-04 2022
Kl. 19:30
OKS Otterup Bold- og Idrætsklub OKSON-Park
1
-
3
959755
2 ma
02-05 2022
Kl. 18:30
BBB/SB OB (1) Bellinge Stadion
0
-
5
959750
2 ti
03-05 2022
Kl. 18:30
Dalum IF (2) Årslev BK (1) Rema 1000 Park - Dalum
1
-
5
959751 2 ti
03-05 2022
Kl. 18:30
Ø.B. Dalum IF (1) ØB.s Anlæg
Hjemmehold taberdømt
959752
2 ti
03-05 2022
Kl. 18:30
OB (2) MG & BK OB-Ådalen
4
-
0
959753
2 ti
03-05 2022
Kl. 18:30
Assens FC Næsby BK (2) REMA 1000 Stadion - Assens
0
-
0
959754 2 ti
03-05 2022
Kl. 18:30
Otterup Bold- og Idrætsklub Næsby BK (1) Intersport Arena Otterup
0
-
1
959756
2 ti
03-05 2022
Kl. 18:30
KUU S.f.B-Oure Løvtop Road (Ubberud)
1
-
5
959757 2 ti
03-05 2022
Kl. 18:30
Årslev BK (2) Nyborg G & IF Netplan Arena
6
-
2
624161
3 ti
17-05 2022
Kl. 18:45
Årslev BK (2) S.f.B-Oure Netplan Arena
1
-
2
624162 3 ti
17-05 2022
Kl. 18:45
Næsby BK (1) OB (1) ALPI Arena Næsby
0
-
4
624163
3 ti
17-05 2022
Kl. 18:45
Årslev BK (1) Dalum IF (1) Netplan Arena
0
-
2
624196 3 ti
17-05 2022
Kl. 18:45
OB (2) Næsby BK (2) OB-Ådalen
4
-
0
217935 4 ti
31-05 2022
Kl. 18:45
OB (2) OB (1) OB-Ådalen
0
-
9
217936
4 ti
31-05 2022
Kl. 18:45
S.f.B-Oure Dalum IF (1) SfB Ryttervej
0
-
4
284520 5 ti
14-06 2022
Kl. 19:45
OB (1) Dalum IF (1) OB-Ådalen
4
-
0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Fyn på mail eller på tlf: 6617 8218
Oversiddere 1. runde: 
Dalum 1, MG & BK, Nyborg, Næsby 1, OB 1, BBB/SB, S.f.B.-Oure, Årslev 1. 

1. runde: Tirsdag den 19. april 2022
2. runde: Tirsdag den 3. maj 2022
3. runde: Tirsdag den 17. maj 2022
4. runde: Tirsdag den 31. maj 2022
5. runde: Tirsdag den 14. juni 2022 - Finale. Spillested OBs anlæg. 

Log ind