MENU

Herre Senior 5 7M Forår, P7 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
529182 ma
04-04 2022
Kl. 19:15
Oversidder BK Rødovre
529187
09-04 2022
Kl. 12:00
ØKF 3 KB 6 Kunst, Valby IP, tribunen
3
-
5
529184
10-04 2022
Kl. 14:00
Oversidder B93 3
529183
17-04 2022
Kl. 11:00
Bispebjerg BK 2 Union 8 Lersøparken
7
-
2
529196 to
21-04 2022
Kl. 20:30
B93 3 Bispebjerg BK 2 B 93 Svanemølleanlæg.
1
-
3
529221 to
21-04 2022
Kl. 20:30
KB 6 Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
529194
23-04 2022
Kl. 10:00
BK Rødovre Heimdal 2 Rødovre Stadion Kunst
13
-
1
529195
24-04 2022
Kl. 12:00
Union 8 Oversidder Genforeningspladsen
529233
ma
25-04 2022
Kl. 18:00
Heimdal 2 Union 8 Fælledparken
1
-
1
529228 ma
25-04 2022
Kl. 19:15
Oversidder B93 3
529235 on
27-04 2022
Kl. 20:15
ØKF 3 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
529232 ma
02-05 2022
Kl. 18:00
Bispebjerg BK 2 KB 6 Lersøparken
1
-
1
529248 ma
02-05 2022
Kl. 20:30
KB 6 Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
529247 on
04-05 2022
Kl. 20:30
B93 3 Heimdal 2 B 93 Svanemølleanlæg.
1
-
0
529237
07-05 2022
Kl. 10:00
BK Rødovre ØKF 3 Rødovre Stadion Kunst
4
-
2
529238
07-05 2022
Kl. 12:00
Union 8 Pioneren Genforeningspladsen
12
-
5
529241
08-05 2022
Kl. 14:00
Oversidder Bispebjerg BK 2
529250 ma
09-05 2022
Kl. 19:15
Oversidder Oversidder
529185
ti
10-05 2022
Kl. 19:30
Heimdal 2 Pioneren Fælledparken
3
-
3
529253
fr
13-05 2022
Kl. 10:00
BK Rødovre Union 8 Rødovre Stadion Kunst
3
-
4
529188 ma
16-05 2022
Kl. 19:00
Pioneren ØKF 3 Vigerslevparken
4
-
2
529255 on
18-05 2022
Kl. 19:00
ØKF 3 Bispebjerg BK 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
529259 to
19-05 2022
Kl. 20:30
B93 3 BK Rødovre B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
1
529260
to
19-05 2022
Kl. 20:30
KB 6 Pioneren Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
3
529256
22-05 2022
Kl. 11:00
Bispebjerg BK 2 Oversidder Lersøparken
529258
22-05 2022
Kl. 14:00
Oversidder Heimdal 2
529268 ma
23-05 2022
Kl. 20:15
ØKF 3 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
529262 ma
23-05 2022
Kl. 22:00
Pioneren Oversidder Vigerslevparken
529254
on
25-05 2022
Kl. 18:00
Heimdal 2 KB 6 Fælledparken
0
-
8
529257
to
26-05 2022
Kl. 20:00
Union 8 ØKF 3 Genforeningspladsen
1
-
4
529263
28-05 2022
Kl. 10:00
BK Rødovre KB 6 Rødovre Stadion Kunst
Hjemmehold taberdømt
529265
29-05 2022
Kl. 14:00
Union 8 B93 3 Genforeningspladsen
4
-
2
529371 ma
30-05 2022
Kl. 19:15
Oversidder Heimdal 2
529374 ma
30-05 2022
Kl. 20:15
ØKF 3 B93 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
7
529227 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Pioneren BK Rødovre Vigerslevparken
0
-
5
529378
on
01-06 2022
Kl. 20:30
KB 6 Union 8 Kunst, KB, P. Bangs Vej
5
-
2
529372 fr
03-06 2022
Kl. 18:30
Bispebjerg BK 2 Pioneren Lersøparken
Udehold taberdømt
529373
05-06 2022
Kl. 14:00
Oversidder BK Rødovre
529249 ti
07-06 2022
Kl. 19:00
Pioneren B93 3 Vigerslevparken
6
-
4
529267 ti
07-06 2022
Kl. 19:30
Heimdal 2 Bispebjerg BK 2 Fælledparken
3
-
5
529379
11-06 2022
Kl. 10:00
Pioneren Oversidder Vigerslevparken
529380
11-06 2022
Kl. 10:00
BK Rødovre Bispebjerg BK 2 Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
2
-
2
529382
11-06 2022
Kl. 10:00
Union 8 Oversidder Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
529383
11-06 2022
Kl. 10:00
Heimdal 2 ØKF 3 Fælledparken
Hjemmehold taberdømt pga manglende holdkort
529384
11-06 2022
Kl. 10:00
B93 3 KB 6 Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
Hjemmehold taberdømt
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Læs mere om afsluttende 7M dag for kvinder og herrer den 11. juni 2022 i Valby IP

Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Ingen

 

Log ind