U7 drenge 3-mands (15) - 7. maj, Pulje 23 (2022)

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 07-05 2022
Spillested:
Rundforbi Stadion Egebækvej 118 2850 Nærum
401007 10:00 BSF (4) Lyngby Boldklub 1921 (2)
10:00
BSF (4)
Lyngby Boldklub 1921 (2)
401008 10:00 Greve Fodbold (2) Taastrup FC (3)
10:00
Greve Fodbold (2)
Taastrup FC (3)
401009 10:20 Albertslund IF (2) FC Rudersdal (2)
10:20
Albertslund IF (2)
FC Rudersdal (2)
401010 10:20 Taastrup FC (2) BSF (4)
10:20
Taastrup FC (2)
BSF (4)
401011 10:40 Taastrup FC (3) Albertslund IF (2)
10:40
Taastrup FC (3)
Albertslund IF (2)
401012 10:40 Lyngby Boldklub 1921 (2) Greve Fodbold (2)
10:40
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Greve Fodbold (2)
401013 11:00 FC Rudersdal (2) Taastrup FC (2)
11:00
FC Rudersdal (2)
Taastrup FC (2)
401014 11:00 BSF (4) Greve Fodbold (2)
11:00
BSF (4)
Greve Fodbold (2)
401015 11:20 Albertslund IF (2) Taastrup FC (2)
11:20
Albertslund IF (2)
Taastrup FC (2)
401016 11:20 Lyngby Boldklub 1921 (2) Taastrup FC (3)
11:20
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Taastrup FC (3)
401017 11:40 Greve Fodbold (2) FC Rudersdal (2)
11:40
Greve Fodbold (2)
FC Rudersdal (2)
401018 11:40 Albertslund IF (2) BSF (4)
11:40
Albertslund IF (2)
BSF (4)
401019 12:00 Taastrup FC (3) FC Rudersdal (2)
12:00
Taastrup FC (3)
FC Rudersdal (2)
401020 12:00 Taastrup FC (2) Lyngby Boldklub 1921 (2)
12:00
Taastrup FC (2)
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Bemærk at der spilles på to 3-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Der er ingen niveaudeling, så det er vigtigt at I stiller lige hold. 
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Der spilles uden målmand, sidstnævnte hold giver bolden op fra midten ved 1.halvlegs begyndelse. 

Ved 4 kampe pr. hold: spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på jerp@dbusjaelland.dk

Husk tilmeldingsfristen den 2/5 til 3. runde 3- og 5-mands, der spilles for drenge den 21.-22. maj og for piger 28. maj.

Log ind