MENU

U6 drenge 3-mands (16) - 19.juni Medaljestævne, Pulje 3 (2022) //

Seneste resultater

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude
245004
19-06 2022
Kl. 10:00
IF Frem Bjæverskov (2) Toksværd Olstrup Fodbold (1)
245005
19-06 2022
Kl. 10:00
Næstved I.F. (2) FK Sydsjælland 05 (1)
245006
19-06 2022
Kl. 10:20
Haslev FC (1) Suså IF (1)
245007
19-06 2022
Kl. 10:20
Store Heddinge BK Suså IF (2)
245008
19-06 2022
Kl. 10:40
Toksværd Olstrup Fodbold (1) Næstved I.F. (2)
245094
19-06 2022
Kl. 10:40
FK Sydsjælland 05 (1) Haslev FC (1)
245095
19-06 2022
Kl. 11:00
Suså IF (1) Store Heddinge BK
245096
19-06 2022
Kl. 11:00
Suså IF (2) IF Frem Bjæverskov (2)
245097
19-06 2022
Kl. 11:20
IF Frem Bjæverskov (2) Næstved I.F. (2)
245110
19-06 2022
Kl. 11:20
Toksværd Olstrup Fodbold (1) FK Sydsjælland 05 (1)
245111
19-06 2022
Kl. 11:40
Haslev FC (1) Store Heddinge BK
245112
19-06 2022
Kl. 11:40
Suså IF (1) Suså IF (2)
245113
19-06 2022
Kl. 12:00
IF Frem Bjæverskov (2) Haslev FC (1)
245114
19-06 2022
Kl. 12:00
Toksværd Olstrup Fodbold (1) Suså IF (1)
245115
19-06 2022
Kl. 12:20
Næstved I.F. (2) Store Heddinge BK
245116
19-06 2022
Kl. 12:20
FK Sydsjælland 05 (1) Suså IF (2)

Stilling

Kommende kampe

Der blev ikke fundet nogen resultater
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Bemærk at der spilles på to 3-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Der er ingen niveaudeling, så det er vigtigt at I stiller lige hold. 
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Der spilles uden målmand, sidstnævnte hold giver bolden op fra midten ved 1.halvlegs begyndelse. 

Ved 4 kampe pr. hold: spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på jerp@dbusjaelland.dk

Der er medaljer til alle spillere. 3-mands: 6 medaljer pr. hold. 
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.

Log ind