U6 drenge 3-mands (16) - 19.juni Medaljestævne, Pulje 15 (2022)

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
søndag den. 19-06 2022
Spillested:
Greve Idræts Center Bane 3-7 Lillevangsvej 88 2670 Greve
245877 10:00 Brøndbyernes IF (2) SBV 09 (1) Bane 3-7
10:00
Brøndbyernes IF (2)
SBV 09 (1)
245878 10:00 Brøndby Strand IK BK Friheden (2) Bane 3-8
10:00
Brøndby Strand IK
BK Friheden (2)
245879 10:20 Ishøj IF (2) Greve Fodbold (3) Bane 3-7
10:20
Ishøj IF (2)
Greve Fodbold (3)
245880 10:20 Solrød FC (4) Brøndbyernes IF (2) Bane 3-8
10:20
Solrød FC (4)
Brøndbyernes IF (2)
245881 10:40 BK Friheden (2) Ishøj IF (2) Bane 3-7
10:40
BK Friheden (2)
Ishøj IF (2)
245882 10:40 SBV 09 (1) Brøndby Strand IK Bane 3-8
10:40
SBV 09 (1)
Brøndby Strand IK
245883 11:00 Greve Fodbold (3) Solrød FC (4) Bane 3-7
11:00
Greve Fodbold (3)
Solrød FC (4)
245884 11:00 Brøndbyernes IF (2) Brøndby Strand IK Bane 3-8
11:00
Brøndbyernes IF (2)
Brøndby Strand IK
245885 11:20 Ishøj IF (2) Solrød FC (4) Bane 3-7
11:20
Ishøj IF (2)
Solrød FC (4)
245886 11:20 SBV 09 (1) BK Friheden (2) Bane 3-8
11:20
SBV 09 (1)
BK Friheden (2)
245887 11:40 Brøndby Strand IK Greve Fodbold (3) Bane 3-7
11:40
Brøndby Strand IK
Greve Fodbold (3)
245888 11:40 Ishøj IF (2) Brøndbyernes IF (2) Bane 3-8
11:40
Ishøj IF (2)
Brøndbyernes IF (2)
245889 12:00 BK Friheden (2) Greve Fodbold (3) Bane 3-7
12:00
BK Friheden (2)
Greve Fodbold (3)
245891 12:00 Solrød FC (4) SBV 09 (1) Bane 3-8
12:00
Solrød FC (4)
SBV 09 (1)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Bemærk at der spilles på to 3-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Der er ingen niveaudeling, så det er vigtigt at I stiller lige hold. 
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Der spilles uden målmand, sidstnævnte hold giver bolden op fra midten ved 1.halvlegs begyndelse. 

Ved 4 kampe pr. hold: spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på jerp@dbusjaelland.dk

Der er medaljer til alle spillere. 3-mands: 6 medaljer pr. hold. 
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.

Log ind