MENU

U7 drenge 3-mands (15) - 18.juni Medaljestævne, Pulje 17 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Arrangør
252471
18-06 2022
Kl. 10:00
Greve Fodbold (1) Karlslunde IF (4) Greve Idræts Center Greve Fodbold
252472
18-06 2022
Kl. 10:00
Himmelev-Veddelev BK (1) Taastrup FC (1) Greve Idræts Center Greve Fodbold
252473
18-06 2022
Kl. 10:20
Taastrup FC (5) Vallensbæk IF (3) Greve Idræts Center Greve Fodbold
252476
18-06 2022
Kl. 10:20
Brøndbyernes IF (3) Greve Fodbold (1) Greve Idræts Center Greve Fodbold
252478
18-06 2022
Kl. 10:40
Taastrup FC (1) Taastrup FC (5) Greve Idræts Center Greve Fodbold
252479
18-06 2022
Kl. 10:40
Karlslunde IF (4) Himmelev-Veddelev BK (1) Greve Idræts Center Greve Fodbold
252480
18-06 2022
Kl. 11:00
Vallensbæk IF (3) Brøndbyernes IF (3) Greve Idræts Center Greve Fodbold
252481
18-06 2022
Kl. 11:00
Greve Fodbold (1) Himmelev-Veddelev BK (1) Greve Idræts Center Greve Fodbold
252482
18-06 2022
Kl. 11:20
Taastrup FC (5) Brøndbyernes IF (3) Greve Idræts Center Greve Fodbold
252483
18-06 2022
Kl. 11:20
Karlslunde IF (4) Taastrup FC (1) Greve Idræts Center Greve Fodbold
252484
18-06 2022
Kl. 11:40
Himmelev-Veddelev BK (1) Vallensbæk IF (3) Greve Idræts Center Greve Fodbold
252485
18-06 2022
Kl. 11:40
Taastrup FC (5) Greve Fodbold (1) Greve Idræts Center Greve Fodbold
252487
18-06 2022
Kl. 12:00
Taastrup FC (1) Vallensbæk IF (3) Greve Idræts Center Greve Fodbold
252488
18-06 2022
Kl. 12:00
Brøndbyernes IF (3) Karlslunde IF (4) Greve Idræts Center Greve Fodbold
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Bemærk at der spilles på to 3-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Der er ingen niveaudeling, så det er vigtigt at I stiller lige hold. 
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Der spilles uden målmand, sidstnævnte hold giver bolden op fra midten ved 1.halvlegs begyndelse. 

Ved 4 kampe pr. hold: spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på jerp@dbusjaelland.dk

Der er medaljer til alle spillere. 3-mands: 6 medaljer pr. hold. 
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.

Log ind