MENU

U7 drenge 3-mands (15) - 18.juni Medaljestævne, Pulje 18 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Arrangør
252989
18-06 2022
Kl. 10:00
Taastrup FC (6) Karlslunde IF (3) Greve Idræts Center Greve Fodbold
252991
18-06 2022
Kl. 10:00
Himmelev-Veddelev BK (4) Brøndbyernes IF (2) Greve Idræts Center Greve Fodbold
252992
18-06 2022
Kl. 10:20
Taastrup FC (4) Greve Fodbold (2) Greve Idræts Center Greve Fodbold
252993
18-06 2022
Kl. 10:20
Vallensbæk IF (2) Taastrup FC (6) Greve Idræts Center Greve Fodbold
252994
18-06 2022
Kl. 10:40
Brøndbyernes IF (2) Taastrup FC (4) Greve Idræts Center Greve Fodbold
252995
18-06 2022
Kl. 10:40
Karlslunde IF (3) Himmelev-Veddelev BK (4) Greve Idræts Center Greve Fodbold
252996
18-06 2022
Kl. 11:00
Greve Fodbold (2) Vallensbæk IF (2) Greve Idræts Center Greve Fodbold
252997
18-06 2022
Kl. 11:00
Taastrup FC (6) Himmelev-Veddelev BK (4) Greve Idræts Center Greve Fodbold
252998
18-06 2022
Kl. 11:20
Taastrup FC (4) Vallensbæk IF (2) Greve Idræts Center Greve Fodbold
252999
18-06 2022
Kl. 11:20
Karlslunde IF (3) Brøndbyernes IF (2) Greve Idræts Center Greve Fodbold
253002
18-06 2022
Kl. 11:40
Himmelev-Veddelev BK (4) Greve Fodbold (2) Greve Idræts Center Greve Fodbold
253003
18-06 2022
Kl. 11:40
Taastrup FC (4) Taastrup FC (6) Greve Idræts Center Greve Fodbold
253004
18-06 2022
Kl. 12:00
Brøndbyernes IF (2) Greve Fodbold (2) Greve Idræts Center Greve Fodbold
253005
18-06 2022
Kl. 12:00
Vallensbæk IF (2) Karlslunde IF (3) Greve Idræts Center Greve Fodbold
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Bemærk at der spilles på to 3-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Der er ingen niveaudeling, så det er vigtigt at I stiller lige hold. 
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Der spilles uden målmand, sidstnævnte hold giver bolden op fra midten ved 1.halvlegs begyndelse. 

Ved 4 kampe pr. hold: spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på jerp@dbusjaelland.dk

Der er medaljer til alle spillere. 3-mands: 6 medaljer pr. hold. 
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.

Log ind