U9 drenge 5-mands (13) begynder - 7. maj, Pulje 1 (2022)

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 07-05 2022
Spillested:
Ejby Stadion A | Kunstgræsbane [11m] Skovvang 1 4623 Lille Skensved
520173 10:00 Oversidder Hellested IF A | Kunstgræsbane [11m]
10:00
Oversidder
Hellested IF
520174 10:00 Ishøj IF (1) Havdrup GI A | Kunstgræsbane [11m]
10:00
Ishøj IF (1)
Havdrup GI
520175 10:20 Benløse IF Taastrup FC A | Kunstgræsbane [11m]
10:20
Benløse IF
Taastrup FC
520176 10:20 Ejby IF Fodbold (2) Holmegaard GB A | Kunstgræsbane [11m]
10:20
Ejby IF Fodbold (2)
Holmegaard GB
520177 10:40 Hellested IF Ishøj IF (1) A | Kunstgræsbane [11m]
10:40
Hellested IF
Ishøj IF (1)
520179 10:40 Havdrup GI Benløse IF A | Kunstgræsbane [11m]
10:40
Havdrup GI
Benløse IF
520180 11:00 Holmegaard GB Oversidder A | Kunstgræsbane [11m]
11:00
Holmegaard GB
Oversidder
520178 11:00 Taastrup FC Ejby IF Fodbold (2) A | Kunstgræsbane [11m]
11:00
Taastrup FC
Ejby IF Fodbold (2)
520181 11:20 Oversidder Ishøj IF (1) A | Kunstgræsbane [11m]
11:20
Oversidder
Ishøj IF (1)
520182 11:20 Hellested IF Havdrup GI A | Kunstgræsbane [11m]
11:20
Hellested IF
Havdrup GI
520183 11:40 Benløse IF Ejby IF Fodbold (2) A | Kunstgræsbane [11m]
11:40
Benløse IF
Ejby IF Fodbold (2)
520184 11:40 Taastrup FC Holmegaard GB A | Kunstgræsbane [11m]
11:40
Taastrup FC
Holmegaard GB
520185 12:00 Oversidder Benløse IF A | Kunstgræsbane [11m]
12:00
Oversidder
Benløse IF
520186 12:00 Hellested IF Taastrup FC A | Kunstgræsbane [11m]
12:00
Hellested IF
Taastrup FC
520187 12:20 Ishøj IF (1) Ejby IF Fodbold (2) A | Kunstgræsbane [11m]
12:20
Ishøj IF (1)
Ejby IF Fodbold (2)
520188 12:20 Havdrup GI Holmegaard GB A | Kunstgræsbane [11m]
12:20
Havdrup GI
Holmegaard GB
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Bemærk at der spilles på to 5-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau.

Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på jerp@dbusjaelland.dk

Husk tilmeldingsfristen den 2/5 til 3. runde 3- og 5-mands, der spilles for drenge den 21.-22. maj og for piger 28. maj.

Log ind