U9 drenge 5-mands (13) begynder- 18. juni Medaljes, Pulje 2 (2022)

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 18-06 2022
Spillested:
Karlslunde Stadion Bane 12 (5-mands) Kongens Enge 42 2690 Karlslunde
260031 10:00 Taastrup FC (2) Karlslunde IF Bane 12 (5-mands)
10:00
Taastrup FC (2)
Karlslunde IF
Runde 1
260032 10:00 Albertslund IF
!
NB: Albertslund IF er taberdømt
Herfølge BK Dan (5-mands med 8-mandsmål)
10:00
Albertslund IF
Herfølge BK
Runde 1
260033 10:20 Taastrup FC (1) Greve Fodbold Bane 12 (5-mands)
10:20
Taastrup FC (1)
Greve Fodbold
Runde 1
260034 10:20 Solrød FC Hvalsø IF Dan (5-mands med 8-mandsmål)
10:20
Solrød FC
Hvalsø IF
Runde 1
260035 10:40 Karlslunde IF Albertslund IF Bane 12 (5-mands)
10:40
Karlslunde IF
Albertslund IF
Runde 1
260037 10:40 Herfølge BK Taastrup FC (1) Dan (5-mands med 8-mandsmål)
10:40
Herfølge BK
Taastrup FC (1)
Runde 1
260038 11:00 Hvalsø IF Taastrup FC (2) Dan (5-mands med 8-mandsmål)
11:00
Hvalsø IF
Taastrup FC (2)
Runde 1
260036 11:00 Greve Fodbold Solrød FC Bane 12 (5-mands)
11:00
Greve Fodbold
Solrød FC
Runde 1
260039 11:20 Taastrup FC (2) Albertslund IF Bane 12 (5-mands)
11:20
Taastrup FC (2)
Albertslund IF
Runde 1
260040 11:20 Karlslunde IF Herfølge BK Dan (5-mands med 8-mandsmål)
11:20
Karlslunde IF
Herfølge BK
Runde 1
260041 11:40 Taastrup FC (1) Solrød FC Bane 12 (5-mands)
11:40
Taastrup FC (1)
Solrød FC
Runde 1
260042 11:40 Greve Fodbold Hvalsø IF Dan (5-mands med 8-mandsmål)
11:40
Greve Fodbold
Hvalsø IF
Runde 1
260043 12:00 Taastrup FC (2) Taastrup FC (1) Bane 12 (5-mands)
12:00
Taastrup FC (2)
Taastrup FC (1)
Runde 1
260044 12:00 Karlslunde IF Greve Fodbold Dan (5-mands med 8-mandsmål)
12:00
Karlslunde IF
Greve Fodbold
Runde 1
260045 12:20 Albertslund IF Solrød FC Bane 12 (5-mands)
12:20
Albertslund IF
Solrød FC
Runde 1
260046 12:20 Herfølge BK Hvalsø IF Dan (5-mands med 8-mandsmål)
12:20
Herfølge BK
Hvalsø IF
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Bemærk at der spilles på to 5-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau.

Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på jerp@dbusjaelland.dk

Der er medaljer til alle spillere. 5-mands: 8 medaljer pr. hold. 
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.

Log ind