MENU

Ungdomspokalen U15 Drenge (08) 22/23 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
903541
ti
16-08 2022
Kl. 18:30
Tuse IF (M) Holbæk B&I (Liga 3) Tuse Kunstgræs 2020
0
-
5
903530
ti
23-08 2022
Kl. 18:00
FB (1) Måløv BK (Liga 3) Jens Jessens Vej
0
-
5
903531
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Stefan (3) LSF (Liga 3) Rådvadsvej
0
-
5
903532 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Hillerød Fodbold (1) Nødebo IF (M) Hillerød Stadion
0
-
3
903533
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
KFUM BK, Roskilde (Liga 3) RB 1906 (Liga 2) Lillevang Idrætscenter
2
-
5
903534
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
BK Union (M) GVI (Liga 3) Genforeningspladsen
4
-
5
903536 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Furesø HIF/VBK (1) Hørsholm-Usserød IK (Liga 3) Birkevang
Hjemmehold taberdømt
903537
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Stenløse BK (3) Allerød Fodbold Klub (M) Stenløse Stadion
0
-
2
903538
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Dianalund IF (1) B. 73, Slagelse (1) Dianalund Stadion
1
-
0
903539
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Vordingborg IF (1) Ringsted IF (Liga 3) XDC Park
1
-
3
903540
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Slagelse B&I (Liga 3) Næstved I.F. (Liga 2) Slagelse Stadion
1
-
3
903542 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Solrød FC (M) Himmelev-Veddelev BK (Liga 3) Solrød Idrætscenter
3
-
0
903543 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
FC Helsingør (Liga 2) Oversidder Helsingør "Ny Stadion" OPV
903544 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
HIK (Liga 2) Oversidder HIK
903545 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
B93 (Liga 2) Oversidder B 93 Svanemølleanlæg.
903546 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
HB Køge (L2) Oversidder Herfølge Stadion
903547 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) Oversidder Lyngby Stadion
903548 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
FC København (Llga 1) Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
903549 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Farum BK (Liga 1) Oversidder Farum Park
903550 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Brøndbyernes IF (Liga 1) Oversidder Brøndby Stadion
903520
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Frederiksværk Fodbold Klub (M) IF Skjold Birkerød (Liga 3) Frederiksværk Stadion
4
-
2
903521 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Albertslund BS 72 (3) FC Rudersdal (M) Sportspladsen i Syd
1
-
4
903522 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
BSF (M) Greve Fodbold (Liga 3) Ballerup Idrætspark
4
-
5
903523
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Herlufsholm GF (M) Nykøbing FC (Liga 2) Herlufsholm Stadion
0
-
7
903524 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Hekla (M) Sundby Bk. (Liga 3) Hekla Park
2
-
3
903525 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (M) BK Frem (Liga 3) Virum Stadion
0
-
5
903526
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (1) AC Amager Academy (Liga 2) Vallensbæk Idrætscenter
0
-
2
903527 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Nivå-Kokkedal FK (1) B 1903 (Liga 3) Karsemosegård
0
-
2
903528
ti
23-08 2022
Kl. 19:00
Ishøj IF (M) Brønshøj BK (Liga 3) Ishøj Idrætscenter
8
-
0
903519
ti
23-08 2022
Kl. 19:00
BK Friheden (Liga 3) AB (Liga 2) Avedøre Stadion Kunstgræs
1
-
2
903535 on
24-08 2022
Kl. 17:45
FA 2000 (Liga 3) Hvidovre IF (Liga 2) Jens Jessens Vej
6
-
7
903529 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Taastrup FC (M) A27 (Liga 3) NyBolig Park - Kunstgræs
2
-
4
603416
ti
06-09 2022
Kl. 18:00
Solrød FC (M) Holbæk B&I (Liga 3) Solrød Idrætscenter
2
-
4
603417
ti
06-09 2022
Kl. 18:00
Ringsted IF (Liga 3) Nykøbing FC (Liga 2) Ringsted Stadion
0
-
2
603419
ti
06-09 2022
Kl. 18:00
Greve Fodbold (Liga 3) RB 1906 (Liga 2) Greve Idræts Center
4
-
1
603422
ti
06-09 2022
Kl. 18:00
Dianalund IF (1) Ishøj IF (M) Dianalund Stadion
5
-
6
603425
ti
06-09 2022
Kl. 18:00
Hvidovre IF (Liga 2) HB Køge (L2) Hvidovre IF's baner
1
-
4
603426 ti
06-09 2022
Kl. 18:00
Frederiksværk Fodbold Klub (M) Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) Frederiksværk Stadion
0
-
7
603427 ti
06-09 2022
Kl. 18:00
FC Rudersdal (M) FC København (Llga 1) Vedbæk Stadion
0
-
8
603429 ti
06-09 2022
Kl. 18:00
Sundby Bk. (Liga 3) Farum BK (Liga 1) Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
5
603430
ti
06-09 2022
Kl. 18:00
Måløv BK (Liga 3) FC Helsingør (Liga 2) Måløv Idrætspark
13
-
14
603431
ti
06-09 2022
Kl. 18:00
A27 (Liga 3) AC Amager Academy (Liga 2) Dragør Bk
0
-
1
603434 ti
06-09 2022
Kl. 18:00
Allerød Fodbold Klub (M) LSF (Liga 3) Allerød Idrætspark
1
-
3
603437
ti
06-09 2022
Kl. 18:00
Nødebo IF (M) Hørsholm-Usserød IK (Liga 3) Nødebo Stadion
1
-
2
603438 ti
06-09 2022
Kl. 18:00
BK Frem (Liga 3) HIK (Liga 2) Valby Idrætspark
0
-
2
603439 on
07-09 2022
Kl. 17:15
GVI (Liga 3) B93 (Liga 2) GVI. Nymosen
1
-
5
603424 on
07-09 2022
Kl. 19:00
Næstved I.F. (Liga 2) Brøndbyernes IF (Liga 1) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
1
-
3
603432 to
08-09 2022
Kl. 18:00
B 1903 (Liga 3) AB (Liga 2) B1903
1
-
4
465627
25-09 2022
Kl. 15:00
Holbæk B&I (Liga 3) FC København (Llga 1) Holbæk Sportsby
2
-
1
465603
on
28-09 2022
Kl. 18:30
Ishøj IF (M) Greve Fodbold (Liga 3) Ishøj Idrætscenter Kunstgræs
0
-
6
465624 ma
10-10 2022
Kl. 19:00
LSF (Liga 3) AB (Liga 2) Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
465622 on
12-10 2022
Kl. 19:00
Hørsholm-Usserød IK (Liga 3) Nykøbing FC (Liga 2) Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
465628 on
12-10 2022
Kl. 19:00
HB Køge (L2) HIK (Liga 2) Herfølge Stadion
465623 on
12-10 2022
Kl. 19:45
AC Amager Academy (Liga 2) B93 (Liga 2) Sundby Idrætspark
465625 on
26-10 2022
Kl. 19:00
FC Helsingør (Liga 2) Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) Helsingør "Ny Stadion" OPV
465626 on
09-11 2022
Kl. 19:00
Farum BK (Liga 1) Brøndbyernes IF (Liga 1) Farum Park
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

1. runde 23.8 Pokalkampe kan i runde 1-2 max rykkes til ugen efter.

2. runde 6.9. Lodtrækning 3 runde 9.9 kl 1200 facebook DBU Sjælland

3. runde 12.10. Lodtrækning 4 runde 14.10 kl 1200 facebook DBU Sjælland

4. runde Kvart 20.11

Semifinaler 2023

Finale 17.5.2023

Log ind