Ungdomspokalen U15 Drenge B (08) 22/23 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
106267
on24-08 2022
18:30 Tuse IF (rk. 4) Gevninge IF (rk. 2) Tusehallen
1
-
6
24. aug 2022
18:30
Tuse IF (rk. 4)
1
Gevninge IF (rk. 2)
6
106268
on24-08 2022
18:30 Greve Fodbold (rk. 3) BSF (rk. 2) Greve Idræts Center
UHT
24. aug 2022
18:30
Greve Fodbold (rk. 3)
BSF (rk. 2)
UHT
106269
on24-08 2022
18:30 Solrød FC (rk. 3) Himmelev-Veddelev BK (rk. 2) Solrød Idrætscenter
0
-
4
24. aug 2022
18:30
Solrød FC (rk. 3)
0
Himmelev-Veddelev BK (rk. 2)
4
268814
ti06-09 2022
18:15 Karise IK (rk. 3) MB (rk. 3) Karise Stadion
2
-
1
06. sep 2022
18:15
Karise IK (rk. 3)
2
MB (rk. 3)
1
268816
ti06-09 2022
18:15 Farum BK (rk. 4) IF Skjold Birkerød (rk. 3) Farum Park
9
-
8
06. sep 2022
18:15
Farum BK (rk. 4)
9
IF Skjold Birkerød (rk. 3)
8
268819
ti06-09 2022
18:15 Helsingør IF Fodbold (rk. 3) Helsinge Fodbold (rk. 2) Helsingør Idrætspark
UHT
06. sep 2022
18:15
Helsingør IF Fodbold (rk. 3)
Helsinge Fodbold (rk. 2)
UHT
268821
ti06-09 2022
18:15 Kr. Værløse IF (rk. 4) LSF (rk. 4) Sandet Stadion
6
-
5
06. sep 2022
18:15
Kr. Værløse IF (rk. 4)
6
LSF (rk. 4)
5
268825
ti06-09 2022
18:15 Virum-Sorgenfri BK (rk. 3) Humlebæk BK (rk. 2) Virum Stadion
5
-
3
06. sep 2022
18:15
Virum-Sorgenfri BK (rk. 3)
5
Humlebæk BK (rk. 2)
3
268812
on07-09 2022
18:15 Slangerup & Omegn IF (rk. 4) Furesø HIF/VBK (rk. 3) Slangerup Stadion
6
-
0
07. sep 2022
18:15
Slangerup & Omegn IF (rk. 4)
6
Furesø HIF/VBK (rk. 3)
0
268813
on07-09 2022
18:15 Svinning IF (rk. 4) Svebølle BI 2016 (rk. 3) Svinninge Sportscenter
3
-
4
07. sep 2022
18:15
Svinning IF (rk. 4)
3
Svebølle BI 2016 (rk. 3)
4
268815
on07-09 2022
18:15 Brøndbyernes IF (rk. 3) Albertslund IF (rk. 2) Brøndby Stadion
5
-
6
07. sep 2022
18:15
Brøndbyernes IF (rk. 3)
5
Albertslund IF (rk. 2)
6
268820
on07-09 2022
18:15 Hørsholm-Usserød IK (rk. 3) Herstedøster IC (rk. 3) Hørsholm Idrætspark
4
-
6
07. sep 2022
18:15
Hørsholm-Usserød IK (rk. 3)
4
Herstedøster IC (rk. 3)
6
268822
on07-09 2022
18:15 Måløv BK (rk. 4) Nivå-Kokkedal FK (rk. 4) Måløv Idrætspark
3
-
0
07. sep 2022
18:15
Måløv BK (rk. 4)
3
Nivå-Kokkedal FK (rk. 4)
0
268823
on07-09 2022
18:15 FK Sydsjælland 05 (rk. 4) Herlufsholm GF (rk. 3) Fladsåhallen
0
-
6
07. sep 2022
18:15
FK Sydsjælland 05 (rk. 4)
0
Herlufsholm GF (rk. 3)
6
268824
on07-09 2022
18:15 Karlslunde IF (rk. 3) Haslev FC (rk. 2) Karlslunde Stadion
HHT
07. sep 2022
18:15
Karlslunde IF (rk. 3)
Haslev FC (rk. 2)
HHT
268828
on07-09 2022
18:15 Greve Fodbold (rk. 3) Tuse IF (rk. 2) Greve Idræts Center
5
-
0
07. sep 2022
18:15
Greve Fodbold (rk. 3)
5
Tuse IF (rk. 2)
0
268827
to08-09 2022
18:15 Sorø Freja (rk. 2) Gevninge IF (rk. 2) Sorø Stadion
6
-
7
08. sep 2022
18:15
Sorø Freja (rk. 2)
6
Gevninge IF (rk. 2)
7
268818
ti13-09 2022
18:15 Frederiksværk FK (rk. 3) Gladsaxe-Hero BK (rk. 2) Frederiksværk Stadion
1
-
3
13. sep 2022
18:15
Frederiksværk FK (rk. 3)
1
Gladsaxe-Hero BK (rk. 2)
3
268826
to15-09 2022
18:00 AIK 65 Strøby Fodbold (rk. 3) Himmelev-Veddelev BK (rk. 2) Strøbyhallen
3
-
1
15. sep 2022
18:00
AIK 65 Strøby Fodbold (rk. 3)
3
Himmelev-Veddelev BK (rk. 2)
1
936045
ti20-09 2022
17:30 Karise IK (rk. 3) Gevninge IF (rk. 2) Karise Stadion
5
-
7
20. sep 2022
17:30
Karise IK (rk. 3)
5
Gevninge IF (rk. 2)
7
936040
ti20-09 2022
19:00 Svebølle BI 2016 (rk. 3) Greve Fodbold (rk. 3) Svebølle Stadion
1
-
3
20. sep 2022
19:00
Svebølle BI 2016 (rk. 3)
1
Greve Fodbold (rk. 3)
3
936044
on21-09 2022
17:30 Kr. Værløse IF (rk. 4) Herstedøster IC (rk. 3) Sandet Stadion
3
-
5
21. sep 2022
17:30
Kr. Værløse IF (rk. 4)
3
Herstedøster IC (rk. 3)
5
936046
on21-09 2022
18:30 Slangerup & Omegn IF (rk. 4) Herlufsholm GF (rk. 3) Slangerup Stadion Kunst
6
-
1
21. sep 2022
18:30
Slangerup & Omegn IF (rk. 4)
6
Herlufsholm GF (rk. 3)
1
936047
on21-09 2022
18:30 Virum-Sorgenfri BK (rk. 3) Haslev FC (rk. 2) Virumgård kunstgræsbane
0
-
3
21. sep 2022
18:30
Virum-Sorgenfri BK (rk. 3)
0
Haslev FC (rk. 2)
3
936042
on28-09 2022
18:30 Helsingør IF Fodbold (rk. 3) Gladsaxe-Hero BK (rk. 2) Helsingør Idrætspark Kunst
7
-
0
28. sep 2022
18:30
Helsingør IF Fodbold (rk. 3)
7
Gladsaxe-Hero BK (rk. 2)
0
936041
ti04-10 2022
18:00 Farum BK (rk. 4) Måløv BK (rk. 4) Farum Park
7
-
2
04. okt 2022
18:00
Farum BK (rk. 4)
7
Måløv BK (rk. 4)
2
936043
on05-10 2022
18:30 AIK 65 Strøby Fodbold (rk. 3) Albertslund IF (rk. 2) Strøbyhallen Kunstgræs
0
-
2
05. okt 2022
18:30
AIK 65 Strøby Fodbold (rk. 3)
0
Albertslund IF (rk. 2)
2
384175
30-10 2022
10:45 Albertslund IF (rk. 2) Gevninge IF (rk. 2) Albertslund Stadion
7
-
2
30. okt 2022
10:45
Albertslund IF (rk. 2)
7
Gevninge IF (rk. 2)
2
384176
30-10 2022
12:00 Slangerup & Omegn IF (rk. 4) Helsingør IF Fodbold (rk. 3) Slangerup Stadion
1
-
2
30. okt 2022
12:00
Slangerup & Omegn IF (rk. 4)
1
Helsingør IF Fodbold (rk. 3)
2
384177
30-10 2022
12:45 Farum BK (rk. 4) Herstedøster IC (rk. 3) Farum Park
6
-
3
30. okt 2022
12:45
Farum BK (rk. 4)
6
Herstedøster IC (rk. 3)
3
384178
30-10 2022
16:00 Greve Fodbold (rk. 3) Haslev FC (rk. 2) Greve Idræts Center
7
-
6
30. okt 2022
16:00
Greve Fodbold (rk. 3)
7
Haslev FC (rk. 2)
6
359619
ti25-04 2023
18:30 Greve Fodbold (rk. 3) Albertslund IF (rk. 2) Greve Idræts Center
6
-
2
25. apr 2023
18:30
Greve Fodbold (rk. 3)
6
Albertslund IF (rk. 2)
2
359620
on26-04 2023
18:30 Farum BK (rk. 4) Helsingør IF Fodbold (rk. 3) Farum Park
1
-
4
26. apr 2023
18:30
Farum BK (rk. 4)
1
Helsingør IF Fodbold (rk. 3)
4
644343
14-05 2023
10:00 Greve Fodbold (rk. 3) Helsingør IF Fodbold (rk. 3) Birkerød Stadion
2
-
3
14. maj 2023
10:00
Greve Fodbold (rk. 3)
2
Helsingør IF Fodbold (rk. 3)
3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
1. runde spilles i uge 34-35
2. runde spilles i uge 36-37 
3. runde spilles i uge 38-39
4. runde spilles i uge 40-46 Livelodtrækning til 4. runde 30. september 12.00 via DBU Sjællands Facebookside 
5. runde semifinaler spilles i uge 16-17 2023
FINALEN: søndag den 14. maj 2023

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

 For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering

Log ind