MENU

Ungdomspokalen U15 Drenge B (08) 22/23 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
106267
on
24-08 2022
Kl. 18:30
Tuse IF (rk. 4) Gevninge IF (rk. 2) Tusehallen
1
-
6
106268 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Greve Fodbold (rk. 3) BSF (rk. 2) Greve Idræts Center
Udehold taberdømt
106269 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Solrød FC (rk. 3) Himmelev-Veddelev BK (rk. 2) Solrød Idrætscenter
0
-
4
268814 ti
06-09 2022
Kl. 18:15
Karise IK (rk. 3) MB (rk. 3) Karise Stadion
2
-
1
268816
ti
06-09 2022
Kl. 18:15
Farum BK (rk. 4) IF Skjold Birkerød (rk. 3) Farum Park
9
-
8
268819 ti
06-09 2022
Kl. 18:15
Helsingør IF Fodbold (rk. 3) Helsinge Fodbold (rk. 2) Helsingør Idrætspark
Udehold taberdømt
268821 ti
06-09 2022
Kl. 18:15
Kr. Værløse IF (rk. 4) LSF (rk. 4) Sandet Stadion
6
-
5
268825
ti
06-09 2022
Kl. 18:15
Virum-Sorgenfri BK (rk. 3) Humlebæk BK (rk. 2) Virum Stadion
5
-
3
268812 on
07-09 2022
Kl. 18:15
Slangerup & Omegn IF (rk. 4) Furesø HIF/VBK (rk. 3) Slangerup Stadion
6
-
0
268813
on
07-09 2022
Kl. 18:15
Svinning IF (rk. 4) Svebølle BI 2016 (rk. 3) Svinninge Sportscenter
3
-
4
268815
on
07-09 2022
Kl. 18:15
Brøndbyernes IF (rk. 3) Albertslund IF (rk. 2) Brøndby Stadion
5
-
6
268820 on
07-09 2022
Kl. 18:15
Hørsholm-Usserød IK (rk. 3) Herstedøster IC (rk. 3) Hørsholm Idrætspark
4
-
6
268822 on
07-09 2022
Kl. 18:15
Måløv BK (rk. 4) Nivå-Kokkedal FK (rk. 4) Måløv Idrætspark
3
-
0
268823
on
07-09 2022
Kl. 18:15
FK Sydsjælland 05 (rk. 4) Herlufsholm GF (rk. 3) Fladsåhallen
0
-
6
268824 on
07-09 2022
Kl. 18:15
Karlslunde IF (rk. 3) Haslev FC (rk. 2) Karlslunde Stadion
Hjemmehold taberdømt
268828
on
07-09 2022
Kl. 18:15
Greve Fodbold (rk. 3) Tuse IF (rk. 2) Greve Idræts Center
5
-
0
268827
to
08-09 2022
Kl. 18:15
Sorø Freja (rk. 2) Gevninge IF (rk. 2) Sorø Stadion
6
-
7
268818
ti
13-09 2022
Kl. 18:15
Frederiksværk FK (rk. 3) Gladsaxe-Hero BK (rk. 2) Frederiksværk Stadion
1
-
3
268826 to
15-09 2022
Kl. 18:00
AIK 65 Strøby Fodbold (rk. 3) Himmelev-Veddelev BK (rk. 2) Strøbyhallen
3
-
1
936045
ti
20-09 2022
Kl. 17:30
Karise IK (rk. 3) Gevninge IF (rk. 2) Karise Stadion
5
-
7
936040
ti
20-09 2022
Kl. 19:00
Svebølle BI 2016 (rk. 3) Greve Fodbold (rk. 3) Svebølle Stadion
1
-
3
936044 on
21-09 2022
Kl. 17:30
Kr. Værløse IF (rk. 4) Herstedøster IC (rk. 3) Sandet Stadion
3
-
5
936046
on
21-09 2022
Kl. 18:30
Slangerup & Omegn IF (rk. 4) Herlufsholm GF (rk. 3) Slangerup Stadion Kunst
6
-
1
936047
on
21-09 2022
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (rk. 3) Haslev FC (rk. 2) Virumgård kunstgræsbane
0
-
3
936042 on
28-09 2022
Kl. 18:30
Helsingør IF Fodbold (rk. 3) Gladsaxe-Hero BK (rk. 2) Helsingør Idrætspark Kunst
936041 ti
04-10 2022
Kl. 18:00
Farum BK (rk. 4) Måløv BK (rk. 4) Farum Park
936043 on
05-10 2022
Kl. 18:30
AIK 65 Strøby Fodbold (rk. 3) Albertslund IF (rk. 2) Strøbyhallen Kunstgræs
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
1. runde spilles i uge 34-35
2. runde spilles i uge 36-37 
3. runde spilles i uge 38-39
4. runde spilles i uge 40-46 Livelodtrækning til 4. runde 30. september 12.00 via DBU Sjællands Facebookside 
5. runde semifinaler spilles i uge 16-17 2023
FINALEN: søndag den 14. maj 2023

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

 For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering

Log ind