MENU

Ungdomspokalen U14 Piger (09) 22/23 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
226491 ma
15-08 2022
Kl. 18:00
Køge Nord FC (2) Herlufsholm GF (2) Rishøj Stadion
5
-
0
226490 ti
16-08 2022
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (1) FB (M) Virum Stadion
0
-
2
226493 ti
16-08 2022
Kl. 18:30
Espergærde IF (2) HIK (L2) Mørdrup Idrætsanlæg
0
-
9
226492 on
17-08 2022
Kl. 18:30
B. 1973, Herlev (1) Husum Bk (M) Elverroad Kunstgræs
Hjemmehold taberdømt
226494 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
B 1908 (M) Amager Pigefodbold (L2) Sundby Idrætspark
0
-
11
226495
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Snekkersten IF (1) Roskilde Pigefodbold (L2) Snekkersten Idrætscenter
1
-
2
226630
on
24-08 2022
Kl. 18:00
IF Skjold Birkerød (1) FA 2000 (L2) Birkerød Stadion
2
-
8
531604
ti
30-08 2022
Kl. 18:00
Greve Fodbold (1) Køge Nord FC (2) Greve Idræts Center
2
-
0
531605 ti
30-08 2022
Kl. 18:00
Roskilde Pigefodbold (L2) HIK (L2) Himmelev Idrætspark
2
-
0
531606
ti
30-08 2022
Kl. 18:00
Brønshøj BK (L1) BSF (L1) Tingbjerg Idrætspark
3
-
5
531607
ti
30-08 2022
Kl. 18:00
Husum Bk (M) Nykøbing FC (L2) Husumparken
2
-
6
531608
ti
30-08 2022
Kl. 18:00
HB Køge (L1) B93 (L1) Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
6
-
3
531609 ti
30-08 2022
Kl. 18:00
FB (M) Brøndbyernes IF (L1) Jens Jessens Vej
1
-
5
531611
on
31-08 2022
Kl. 18:30
Farum BK (L1) Sundby Bk. (L1) Farum Park
0
-
3
531610
ti
06-09 2022
Kl. 18:00
Amager Pigefodbold (L2) FA 2000 (L2) Dragør Bk
1
-
0
312473 ti
27-09 2022
Kl. 18:30
Roskilde Pigefodbold (L2) Brøndbyernes IF (L1) Himmelev Kunstgræsbane
0
-
5
312474
ti
27-09 2022
Kl. 18:30
Greve Fodbold (1) HB Køge (L1) Greve Idræts Center Kunstgræs
0
-
11
312475 on
28-09 2022
Kl. 17:30
Amager Pigefodbold (L2) Sundby Bk. (L1) Dragør Bk
0
-
5
312472
on
26-10 2022
Kl. 18:45
Nykøbing FC (L2) BSF (L1) NFC Anlæg Syd
0
-
7
742874 on
26-04 2023
Kl. 18:30
HB Køge (L1) BSF (L1) Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
742875 on
26-04 2023
Kl. 18:30
Brøndbyernes IF (L1) Sundby Bk. (L1) Brøndby Stadion
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

1. runde 16.8 - Liga 1 + nykøbing oversiddere.  Lodtrækning 2.runde 18.8 12.00 facebook DBU Sjælland

2. runde 30.8 - Lodtrækning 3.runde 2.9 12.00 facebook DBU Sjælland

3. runde 27.9 kvartfinaler. Lodtrækning Semifinaler 25.11 kl 14.00 facebook DBU Sjælland

4. runde Semifinaler

5. Runde 14.5.23 Finale

Log ind