MENU

8-mands Herresenior Pokal 22/23 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
268952 ti
25-10 2022
Kl. 19:00
FK Sydsjælland 05 (rk. 1) Oversidder Lov Stadion
268954 ti
25-10 2022
Kl. 19:00
Ejby IF 1968 (rk. 2) SIF Oldboys/Girls (M) Ejby Friluftscenter
268956 ti
25-10 2022
Kl. 19:00
Football Club Albertslund (rk. 1) Albertslund IF (M) Albertslund Stadion
268960 ti
25-10 2022
Kl. 19:00
BK Friheden (rk. 1) FC Fløng (M) Strandmarkens Fritidscenter
268962 ti
25-10 2022
Kl. 19:00
Vallensbæk IF (M) VB 1968 (M) Vallensbæk Idrætscenter
268964 ti
25-10 2022
Kl. 19:00
Farum BK (rk. 1) Football Club Albertslund (rk. 2) Farum Park
268951 on
26-10 2022
Kl. 19:00
B. 82, Virum (rk. 2) Glostrup (rk. 1) Fuglsanggårdsskolen
268953 on
26-10 2022
Kl. 19:00
Køge BK (rk. 2) FC4733 (rk. 2) Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
268957 on
26-10 2022
Kl. 19:00
SIF Oldboys/Girls (rk. 1) Albertslund IF (rk. 1 P3-2) Torvevej
268959 on
26-10 2022
Kl. 19:00
CFK (rk. 1) Ejby IF 1968 (rk. 1) Charlotteskolen
268961 on
26-10 2022
Kl. 19:00
Kokkedal BK (rk. 1) Grantoften IF (M) Egedalsbanen
268965 on
26-10 2022
Kl. 19:00
Uvelse IF (rk. 2) Glostrup (M) Uvelse Stadion
268963 on
26-10 2022
Kl. 20:00
Albertslund IF (rk. 1 P2) B. 1973, Herlev (M) Albertslund Stadion Kunstgræs
268950
29-10 2022
Kl. 10:00
Albertslund IF (rk. 2 P4) Albertslund IF (rk. 1 P3-1) Albertslund Stadion
268958
29-10 2022
Kl. 11:30
Albertslund IF (rk. 1 P4) Brøndby Strand IK (M) Albertslund Stadion
268955
29-10 2022
Kl. 13:00
Albertslund IF (rk. 2 P2) IF Skjold Birkerød (rk. 1) Albertslund Stadion
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

OBS: Der kan stadig komme en modstander hvis der står oversidder ud for ens kamp.

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
1. runde spilles i uge 43-44
2. runde spilles i uge 45-46
3. runde spilles i uge 47-49
4. runde, semifinaler spilles i uge 16-17 2023
FINALEN: søndag den 14. maj 2023

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind