|
|
269047
|
ti25-10 2022
|
19:00
|
|
|
FIF-Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
269049
|
ti25-10 2022
|
19:00
|
|
|
Ishøj Idrætscenter Kunstgræs
|
|
|
|
|
269050
|
ti25-10 2022
|
19:15
|
|
|
Lynge Indendørs Hal 1+2
|
|
|
|
|
269055
|
ti25-10 2022
|
19:30
|
|
|
Gribskovhallen Kunstgræs
|
|
|
|
269046
|
on26-10 2022
|
19:00
|
|
|
Eskilstrup stadion
|
|
|
|
269048
|
on26-10 2022
|
19:00
|
|
|
Elverroad
|
|
|
|
|
269051
|
on26-10 2022
|
19:00
|
|
|
|
|
|
|
269052
|
on26-10 2022
|
19:00
|
|
|
Benløsehallen Kunstgræs
|
|
|
|
269053
|
on26-10 2022
|
19:00
|
|
|
|
|
|
|
269054
|
on26-10 2022
|
19:00
|
|
|
|
|
|
|
|
269056
|
on26-10 2022
|
19:00
|
|
|
|
|
|
|
269057
|
on26-10 2022
|
19:00
|
|
|
|
|
|
|
269058
|
on26-10 2022
|
19:00
|
|
|
|
|
|
|
269059
|
on26-10 2022
|
19:00
|
|
|
|
|
|
|
269060
|
on26-10 2022
|
19:00
|
|
|
DMI´s anlæg
|
|
|
|
269061
|
on26-10 2022
|
19:00
|
|
|
Fugl´s Arena
|
|
|
|
|
571574
|
ti08-11 2022
|
19:00
|
|
|
Ballerup Idrætspark
|
|
|
|
571581
|
ti08-11 2022
|
19:00
|
|
|
Lynge Idrætsanlæg
|
|
|
|
571573
|
ti08-11 2022
|
19:30
|
|
|
Gribskovhallen Kunstgræs
|
|
|
|
571571
|
on09-11 2022
|
19:00
|
|
|
Burger King Arena Nr. Alslev
|
UHT
|
|
|
571576
|
on09-11 2022
|
20:15
|
|
|
Lynge Indendørs Hal 1+2
|
UHT
|
|
|
571580
|
to10-11 2022
|
19:00
|
|
|
Virumgård kunstgræsbane
|
|
|
|
571582
|
to10-11 2022
|
19:00
|
|
|
Vallensbæk Idrætscenter
|
|
|
|
571572
|
on16-11 2022
|
19:00
|
|
|
Faxe Stadion
|
|
|
|
|
852840
|
on23-11 2022
|
19:00
|
|
|
Burger King Arena Nr. Alslev
|
|
|
|
852841
|
on23-11 2022
|
19:00
|
|
|
Hedehusene Idrætspark
|
|
|
|
852838
|
on23-11 2022
|
19:30
|
|
|
Ballerup Idrætspark
|
|
|
|
852839
|
on23-11 2022
|
20:15
|
|
|
Lynge Indendørs Hal 1+2
|
|
|
|
|
359615
|
ti25-04 2023
|
19:00
|
|
|
Allerød Idrætspark
|
|
|
|
359614
|
on03-05 2023
|
19:00
|
|
|
Burger King Arena Nr. Alslev
|
HHT
|
|
|
|
277965
|
sø14-05 2023
|
12:00
|
|
|
Allerød Idrætspark
|
|
|
OBS: Der kan stadig komme en modstander hvis der står oversidder ud for ens kamp.
Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.
Runder:
1. runde spilles i uge 43-44
2. runde spilles i uge 45-46
3. runde spilles i uge 47-49
4. runde, semifinaler spilles i uge 16-17 2023
FINALEN: søndag den 14. maj 2023
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.
Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk