MENU

Ungdomspokalen U13 Drenge B 8:8 (10) 22/23 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
269064
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Karlslunde IF (rk. 4) Havdrup Fodbold (rk. 2) Karlslunde Stadion
1
-
4
269066
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Albertslund IF (rk. 3) BSF (rk. 2) Albertslund Stadion
4
-
2
269062
on
24-08 2022
Kl. 18:30
Præstø IF (rk. 4) Nyråd/Vordingborg (rk. 3) Præstø Stadion
3
-
2
269065
on
24-08 2022
Kl. 18:30
Farum BK (rk. 4) Frederikssund FB (rk. 3) Farum Park
0
-
1
269067
on
24-08 2022
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød IK (rk. 4) FC Rudersdal (rk. 2) Hørsholm Idrætspark
1
-
8
269063
28-08 2022
Kl. 10:30
FC Lejre (rk. 3) Solrød FC (rk. 2) Osted Stadion
1
-
2
269068 ma
29-08 2022
Kl. 18:30
Slangerup & Omegn IF (rk. 3) Måløv BK (rk. 2) Slangerup Stadion
Hjemmehold taberdømt
269591 ti
06-09 2022
Kl. 18:15
Værløse BK (rk. 4) FC Rudersdal (rk. 2) Værløse Stadion
Hjemmehold taberdømt
269708
ti
06-09 2022
Kl. 18:15
Havdrup Fodbold (rk. 2) Solrød FC (rk. 2) Havdrup Idrætscenter
1
-
0
269710
ti
06-09 2022
Kl. 18:15
B. 73, Slagelse (rk. 3) FK Sydsjælland 05 (rk. 2) Stadion Vest
Udehold taberdømt
269712 ti
06-09 2022
Kl. 18:15
Albertslund BS 72 (rk 3) Albertslund IF (rk. 3) Sportspladsen i Syd
9
-
0
269714
ti
06-09 2022
Kl. 18:15
IF "Skjold" Birkerød Fodbold (rk. 3) Brødeskov IF (rk. 2) Birkerød Stadion
3
-
1
269716
ti
06-09 2022
Kl. 18:15
Helsingør IF Fodbold (rk. 2) Hillerød Fodbold (rk. 2) Helsingør Idrætspark
5
-
6
269718
ti
06-09 2022
Kl. 18:15
AIK 65 Strøby Fodbold (rk. 3) Karise IK (rk. 3) Strøbyhallen
2
-
1
269707
on
07-09 2022
Kl. 18:15
Ølstykke FC (rk. 3) Ålholm IF (rk. 2) Ølstykke Stadion
0
-
7
269709
on
07-09 2022
Kl. 18:15
IS Skævinge (rk. 4) Frederikssund FB (rk. 3) Baunehøj Stadion
0
-
13
269713 on
07-09 2022
Kl. 18:15
Glostrup (rk. 3) Bagsværd BK (rk. 3) Østervangsbanerne
8
-
1
269715
on
07-09 2022
Kl. 18:15
Hundige BK (rk. 2) Greve Fodbold (rk. 2) Hundige Boldfælled
6
-
0
269717
on
07-09 2022
Kl. 18:15
Ishøj IF (rk. 3) Hvalsø IF (rk. 3) Ishøj Idrætscenter
2
-
3
269719 on
07-09 2022
Kl. 18:15
Ringsted IF (rk. 3) Himmelev-Veddelev BK (rk. 2) Ringsted Stadion
3
-
4
269711
fr
09-09 2022
Kl. 18:00
Måløv BK (rk. 2) Virum-Sorgenfri BK (rk. 2) Måløv Idrætspark
6
-
2
269590 ma
12-09 2022
Kl. 18:15
Præstø IF (rk. 4) MB (rk. 3) Præstø Stadion
2
-
0
269720 on
14-09 2022
Kl. 19:00
Nivå-Kokkedal FK (rk. 2) LSF (rk. 2) Karsemosegård Kunstgræs
2
-
3
935971
ti
20-09 2022
Kl. 18:30
Glostrup (rk. 3) Hundige BK (rk. 2) Glostrup Idrætspark Kunstgræs
1
-
5
935966
on
21-09 2022
Kl. 18:30
IF "Skjold" Birkerød Fodbold (rk. 3) Havdrup Fodbold (rk. 2) Birkerød Stadion Kunstgræs
1
-
5
935969
on
21-09 2022
Kl. 18:30
AIK 65 Strøby Fodbold (rk. 3) Ålholm IF (rk. 2) Strøbyhallen Kunstgræs
1
-
2
935972 ma
26-09 2022
Kl. 18:30
Frederikssund FB (rk. 3) Himmelev-Veddelev BK (rk. 2) Frederikssund Stadion
935967 ti
27-09 2022
Kl. 18:30
Præstø IF (rk. 4) FC Rudersdal (rk. 2) Præstø Stadion
935965 on
28-09 2022
Kl. 18:30
LSF (rk. 2) Hillerød Fodbold (rk. 2) Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
935970 ma
03-10 2022
Kl. 17:30
Albertslund BS 72 (rk 3) Hvalsø IF (rk. 3) Sportspladsen i Syd
935968
09-10 2022
Kl. 11:00
B. 73, Slagelse (rk. 3) Måløv BK (rk. 2) Stadion Vest
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
1. runde spilles i uge 34-35
2. runde spilles i uge 36-37 
3. runde spilles i uge 38-39
4. runde spilles i uge 40-46 Livelodtrækning til 4. runde 30. september 12.00 via DBU Sjællands Facebookside 
5. runde semifinaler spilles i uge 16-17 2023
FINALEN: søndag den 14. maj 2023

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

 For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering

Log ind