MENU

Herrer Serie 2 - Efterår 2022, Pulje 22 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
751928
ti
09-08 2022
Kl. 18:45
Næsbjerg RUI Tarp VNI Næsbjerg Idrætsanlæg
2
-
0
751933
13-08 2022
Kl. 13:00
Grindsted GIF Næsbjerg RUI Grindsted Stadion
4
-
2
751934
14-08 2022
Kl. 12:00
Hjerting IF BK-06 Esbjerg BDO Arena Hjertinghus
3
-
1
751936
14-08 2022
Kl. 16:00
Blåbjerg BK Føvling/Stenderup UI Lunde Stadion
5
-
2
751938
ti
16-08 2022
Kl. 19:00
Agerbæk SF/Starup IF Grindsted GIF Starup Stadion
3
-
1
751937
on
17-08 2022
Kl. 18:45
Næsbjerg RUI Blåbjerg BK Næsbjerg Idrætsanlæg
1
-
3
751939
to
18-08 2022
Kl. 19:00
BK-06 Esbjerg Føvling/Stenderup UI Veldtofte Idrætspark
5
-
2
751942
20-08 2022
Kl. 10:00
Grindsted GIF Hjerting IF Grindsted Stadion
2
-
2
751941
ma
22-08 2022
Kl. 19:00
Føvling/Stenderup UI Næsbjerg RUI Føvling Stadion
1
-
2
751943
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Tarp VNI BK-06 Esbjerg Bryndumvej Idrætshal
0
-
3
751932
ti
23-08 2022
Kl. 19:00
Agerbæk SF/Starup IF Hjerting IF Starup Stadion
2
-
1
751945
fr
26-08 2022
Kl. 18:30
Næsbjerg RUI BK-06 Esbjerg Næsbjerg Idrætsanlæg
1
-
3
751946
fr
26-08 2022
Kl. 18:30
Tarp VNI Grindsted GIF Bryndumvej Idrætshal
1
-
2
751947
fr
26-08 2022
Kl. 18:45
Agerbæk SF/Starup IF Føvling/Stenderup UI Starup Stadion
2
-
0
751948
27-08 2022
Kl. 11:00
Hjerting IF Blåbjerg BK BDO Arena Hjertinghus
1
-
4
751935
ma
29-08 2022
Kl. 18:30
Tarp VNI Agerbæk SF/Starup IF Bryndumvej Idrætshal
0
-
1
751930
ti
30-08 2022
Kl. 18:30
Føvling/Stenderup UI Grindsted GIF Føvling Stadion
4
-
7
751931
ti
30-08 2022
Kl. 18:30
BK-06 Esbjerg Blåbjerg BK Veldtofte Idrætspark
5
-
2
751951 fr
02-09 2022
Kl. 18:15
Blåbjerg BK Tarp VNI Lunde Stadion
Udehold taberdømt
751949
fr
02-09 2022
Kl. 18:30
Næsbjerg RUI Agerbæk SF/Starup IF Næsbjerg Idrætsanlæg
0
-
0
751952
03-09 2022
Kl. 11:30
Føvling/Stenderup UI Hjerting IF Føvling Stadion
1
-
4
751950
04-09 2022
Kl. 14:00
BK-06 Esbjerg Grindsted GIF Veldtofte Idrætspark
1
-
0
752892
ma
05-09 2022
Kl. 18:00
Tarp VNI Føvling/Stenderup UI Bryndumvej Idrætshal
1
-
4
751944
ti
06-09 2022
Kl. 18:15
Blåbjerg BK Agerbæk SF/Starup IF Lunde Stadion
2
-
2
752889
10-09 2022
Kl. 12:00
Hjerting IF Næsbjerg RUI BDO Arena Hjertinghus
2
-
4
752890
10-09 2022
Kl. 13:00
Grindsted GIF Blåbjerg BK Grindsted Stadion
2
-
1
752891
10-09 2022
Kl. 13:30
Agerbæk SF/Starup IF BK-06 Esbjerg Starup Stadion
2
-
4
752896
17-09 2022
Kl. 12:00
Hjerting IF Agerbæk SF/Starup IF BDO Arena Hjertinghus
1
-
2
752894
17-09 2022
Kl. 13:00
Grindsted GIF Føvling/Stenderup UI Grindsted Stadion
3
-
2
752895
18-09 2022
Kl. 16:00
Blåbjerg BK BK-06 Esbjerg Lunde Stadion
3
-
4
752893
ti
20-09 2022
Kl. 17:45
Tarp VNI Næsbjerg RUI Bryndumvej Idrætshal
1
-
2
751940
to
22-09 2022
Kl. 18:00
Hjerting IF Tarp VNI BDO Arena Hjertinghus
3
-
2
752900
24-09 2022
Kl. 13:30
Føvling/Stenderup UI Blåbjerg BK Føvling Stadion
3
-
1
752897
25-09 2022
Kl. 12:30
Næsbjerg RUI Grindsted GIF Næsbjerg Idrætsanlæg
2
-
2
752899
25-09 2022
Kl. 13:30
Agerbæk SF/Starup IF Tarp VNI Starup Stadion
Udehold taberdømt
752898
25-09 2022
Kl. 14:00
BK-06 Esbjerg Hjerting IF Veldtofte Idrætspark
3
-
1
752902
01-10 2022
Kl. 13:00
Grindsted GIF Agerbæk SF/Starup IF Grindsted Stadion
2
-
4
752903
01-10 2022
Kl. 13:30
Føvling/Stenderup UI BK-06 Esbjerg Føvling Stadion
1
-
7
752901
01-10 2022
Kl. 16:00
Blåbjerg BK Næsbjerg RUI Lunde Stadion
4
-
3
752904
02-10 2022
Kl. 16:30
Tarp VNI Hjerting IF Bryndumvej Idrætshal
1
-
4
752906
08-10 2022
Kl. 12:00
Hjerting IF Grindsted GIF BDO Arena Hjertinghus
4
-
2
752908
08-10 2022
Kl. 13:30
Agerbæk SF/Starup IF Blåbjerg BK Starup Stadion
6
-
3
752905
08-10 2022
Kl. 13:30
Næsbjerg RUI Føvling/Stenderup UI Næsbjerg Idrætsanlæg
4
-
1
752907
09-10 2022
Kl. 14:00
BK-06 Esbjerg Tarp VNI Veldtofte Idrætspark
Udehold taberdømt
752910
15-10 2022
Kl. 13:00
Grindsted GIF Tarp VNI Grindsted Stadion
Udehold taberdømt
752911
15-10 2022
Kl. 13:30
Føvling/Stenderup UI Agerbæk SF/Starup IF Føvling Stadion
0
-
1
752909
16-10 2022
Kl. 14:00
BK-06 Esbjerg Næsbjerg RUI Veldtofte Idrætspark
3
-
1
752912
16-10 2022
Kl. 16:00
Blåbjerg BK Hjerting IF Lunde Stadion
4
-
2
753022
22-10 2022
Kl. 13:00
Grindsted GIF BK-06 Esbjerg Grindsted Stadion
1
-
0
752937
22-10 2022
Kl. 13:30
Agerbæk SF/Starup IF Næsbjerg RUI Starup Stadion
5
-
0
753058
22-10 2022
Kl. 14:00
Blåbjerg BK Tarp VNI Lunde Stadion
Udehold taberdømt
753059
ti
25-10 2022
Kl. 19:00
Hjerting IF Føvling/Stenderup UI Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
5
-
0
753062
29-10 2022
Kl. 12:00
BK-06 Esbjerg Agerbæk SF/Starup IF Synshallen Arena, kunstgræs
4
-
3
753063
29-10 2022
Kl. 13:30
Føvling/Stenderup UI Tarp VNI Føvling Stadion
3
-
3
753060
29-10 2022
Kl. 13:30
Næsbjerg RUI Hjerting IF Næsbjerg Idrætsanlæg
3
-
2
753061
29-10 2022
Kl. 13:30
Blåbjerg BK Grindsted GIF Lunde Stadion
3
-
1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

Se playoff kampene her og her

Bedste hold på 6. pladsen undgår play-off kamp: Hjerting IF (pulje 22).
Bedste hold på 7. pladsen undgår direkte nedrykning og skal i play-off: Nordens Paris (pulje 13).

Log ind