U15 Drenge/11 (2008) - DBU Jylland Pokal (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
424858
ma22-08 2022
19:00 Løgstør IF (L4/532) Vodskov IF (L4/531) Løgstør Stadion-Sparekassen Danmark
3
-
1
22. aug 2022
19:00
Løgstør IF (L4/532)
3
Vodskov IF (L4/531)
1
424874
on24-08 2022
18:45 Helsted Fremad IF (L4/535) GUI/SGF (L3/524) Quickpoint Park Helsted
0
-
4
24. aug 2022
18:45
Helsted Fremad IF (L4/535)
0
GUI/SGF (L3/524)
4
424863
ti30-08 2022
18:00 Bording IF (L5/558) Tjørring/Gullestrup (L3/523) Vestjysk Bank Arena, Bording
1
-
8
30. aug 2022
18:00
Bording IF (L5/558)
1
Tjørring/Gullestrup (L3/523)
8
424864
ti30-08 2022
19:00 RØBS (L5/568) Vejen SF (L4/538) Bylderup Idrætscenter
2
-
4
30. aug 2022
19:00
RØBS (L5/568)
2
Vejen SF (L4/538)
4
424866
ti30-08 2022
19:00 Blåbjerg Fodbold (L4/538) SGI/SSK (L3/527) Henne Stadion
0
-
3
30. aug 2022
19:00
Blåbjerg Fodbold (L4/538)
0
SGI/SSK (L3/527)
3
424868
ti30-08 2022
19:00 Bjert IF (L5/566) FC Kolding Nord (L3/527) Sdr. Bjert Stadion
0
-
13
30. aug 2022
19:00
Bjert IF (L5/566)
0
FC Kolding Nord (L3/527)
13
424871
ti30-08 2022
19:00 Auning IF (L4/535) Grenaa IF (L3/524) Auning Stadion
1
-
2
30. aug 2022
19:00
Auning IF (L4/535)
1
Grenaa IF (L3/524)
2
424875
ti30-08 2022
19:00 Fårvang IF (L4/535) Harlev IK (L3/525) Fårvang Stadion
1
-
5
30. aug 2022
19:00
Fårvang IF (L4/535)
1
Harlev IK (L3/525)
5
424876
ti30-08 2022
19:00 Odder IGF (L3/525) Stensballe IK (L3/526) Spektrum Odder
3
-
1
30. aug 2022
19:00
Odder IGF (L3/525)
3
Stensballe IK (L3/526)
1
424857
ti30-08 2022
19:00 Jetsmark IF (L4/531) VUGH (L4/532) Sparekassen Danmark Arena (Jetsmark)
3
-
1
30. aug 2022
19:00
Jetsmark IF (L4/531)
3
VUGH (L4/532)
1
424860
ti30-08 2022
19:00 Arden IF (L3/522) Vejgaard B (L3/521) Arden Hallen
0
-
3
30. aug 2022
19:00
Arden IF (L3/522)
0
Vejgaard B (L3/521)
3
424861
ti30-08 2022
19:00 MorsØ FC (L4/533) Mejdal-Halgård Fodbold (L3/523) Morsø Multipark
UHT
30. aug 2022
19:00
MorsØ FC (L4/533)
Mejdal-Halgård Fodbold (L3/523)
UHT
424862
ti30-08 2022
19:00 Vildbjerg SF (L5/558) Herning Fremad (L3/523) Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
0
-
7
30. aug 2022
19:00
Vildbjerg SF (L5/558)
0
Herning Fremad (L3/523)
7
424877
ti30-08 2022
19:10 TRIF (L4/536) Stavtrup/Viby (L3/525) Rønde Stadion
1
-
5
30. aug 2022
19:10
TRIF (L4/536)
1
Stavtrup/Viby (L3/525)
5
424867
on31-08 2022
18:00 Grindsted GIF (L5/567) Vinding SF (L3/526) Lynghallen
0
-
2
31. aug 2022
18:00
Grindsted GIF (L5/567)
0
Vinding SF (L3/526)
2
424869
on31-08 2022
18:30 Seest B (L5/565) Bredballe IF (L4/537) Seest Idrætspark
4
-
1
31. aug 2022
18:30
Seest B (L5/565)
4
Bredballe IF (L4/537)
1
305945
fr09-09 2022
18:00 Jetsmark IF (L4/531) Hjørring FK (L2A/513) Sparekassen Danmark Arena (Jetsmark)
0
-
3
09. sep 2022
18:00
Jetsmark IF (L4/531)
0
Hjørring FK (L2A/513)
3
305949
ma12-09 2022
18:00 Tjørring/Gullestrup (L3/523) FS Holstebro (L2A/513) Hessel Arena (Tjørring)
2
-
4
12. sep 2022
18:00
Tjørring/Gullestrup (L3/523)
2
FS Holstebro (L2A/513)
4
305946
ti13-09 2022
18:15 Vejgaard B (L3/521) Aalborg KFUM (L2A/513) Vejgaard Gl. Stadion
0
-
4
13. sep 2022
18:15
Vejgaard B (L3/521)
0
Aalborg KFUM (L2A/513)
4
305947
ti13-09 2022
18:15 RKG (L2B/515) BTI/SHI (L2A/513) Bixen Arena (Klarup Stadion)
3
-
5
13. sep 2022
18:15
RKG (L2B/515)
3
BTI/SHI (L2A/513)
5
305948
ti13-09 2022
18:15 Team Østvendsyssel (L2A/513) Hobro IK (L1/Fyn) Dronninglund Ny Stadion
3
-
6
13. sep 2022
18:15
Team Østvendsyssel (L2A/513)
3
Hobro IK (L1/Fyn)
6
305950
ti13-09 2022
18:15 Sjørring/Koldby/Hørdum (L2B/515) Viborg Sdrm. IK (L2B/515) Sjørring Stadion
2
-
0
13. sep 2022
18:15
Sjørring/Koldby/Hørdum (L2B/515)
2
Viborg Sdrm. IK (L2B/515)
0
305951
ti13-09 2022
18:15 Thisted FC (L2A/513) FK Viborg (L1/Fyn) Lerpytter Anlæg
0
-
5
13. sep 2022
18:15
Thisted FC (L2A/513)
0
FK Viborg (L1/Fyn)
5
305952
ti13-09 2022
18:15 MorsØ FC (L4/533) Måbjerg IF (L3/523) Morsø Multipark
0
-
7
13. sep 2022
18:15
MorsØ FC (L4/533)
0
Måbjerg IF (L3/523)
7
305953
ti13-09 2022
18:15 KLG (L2B/516) Ringkøbing IF (L2A/514) Alpi Hallerne (Lind)
5
-
6
13. sep 2022
18:15
KLG (L2B/516)
5
Ringkøbing IF (L2A/514)
6
305954
ti13-09 2022
18:15 Herning Fremad (L3/523) Gødvad GIF (L2B/516) Herning Fremads Anlæg
0
-
3
13. sep 2022
18:15
Herning Fremad (L3/523)
0
Gødvad GIF (L2B/516)
3
305955
ti13-09 2022
18:15 GUI/SGF (L3/524) Skødstrup SF (L2B/516) Grundfør Stadion
1
-
4
13. sep 2022
18:15
GUI/SGF (L3/524)
1
Skødstrup SF (L2B/516)
4
306359
ti13-09 2022
18:15 Grenaa IF (L3/524) HEI (L1/Fyn) HSM Arena Grenå
3
-
7
13. sep 2022
18:15
Grenaa IF (L3/524)
3
HEI (L1/Fyn)
7
306360
ti13-09 2022
18:15 Seest B (L5/565) FC Kolding Nord (L3/527) Seest Idrætspark
0
-
4
13. sep 2022
18:15
Seest B (L5/565)
0
FC Kolding Nord (L3/527)
4
306361
ti13-09 2022
18:15 Odder IGF (L3/525) ASA, Aarhus (L2A/513) Spektrum Odder
0
-
1
13. sep 2022
18:15
Odder IGF (L3/525)
0
ASA, Aarhus (L2A/513)
1
306364
ti13-09 2022
18:15 Vejen SF (L4/538) FC Fredericia (L2A/514) Vejen Stadion
3
-
2
13. sep 2022
18:15
Vejen SF (L4/538)
3
FC Fredericia (L2A/514)
2
306366
ti13-09 2022
18:15 Vinding SF (L3/526) Kolding IF (L1/Fyn) Vinding Stadion
1
-
2
13. sep 2022
18:15
Vinding SF (L3/526)
1
Kolding IF (L1/Fyn)
2
306367
ti13-09 2022
18:15 SGI/SSK (L3/527) Varde IF (L2B/517) Guldager Idrætscenter
1
-
2
13. sep 2022
18:15
SGI/SSK (L3/527)
1
Varde IF (L2B/517)
2
424873
ti13-09 2022
18:30 Hornbæk SF (L4/535) Ry Fodbold (L3/525) Volkswagen Park Randers (kunst)
3
-
0
13. sep 2022
18:30
Hornbæk SF (L4/535)
3
Ry Fodbold (L3/525)
0
306363
fr16-09 2022
18:00 Harlev IK (L3/525) FC Århus Syd (L2B/516) MENY Harlev Park - Næshøj Idrætscenter
0
-
5
16. sep 2022
18:00
Harlev IK (L3/525)
0
FC Århus Syd (L2B/516)
5
305944
ma19-09 2022
18:30 Løgstør IF (L4/532) Gug B (L3/521) Løgstør Kunstgræsbane-Sparekassen Danmark
3
-
5
19. sep 2022
18:30
Løgstør IF (L4/532)
3
Gug B (L3/521)
5
306365
ti27-09 2022
19:00 FC Skanderborg (L2B/516) FC Horsens (L2B/517) Normal Arena, 11-mands (kunst)
1
-
0
27. sep 2022
19:00
FC Skanderborg (L2B/516)
1
FC Horsens (L2B/517)
0
306368
on28-09 2022
19:00 Rødekro IF (L2B/517) FC Sønderborg (L2A/514) Fladhøj Idrætscenter
3
-
1
28. sep 2022
19:00
Rødekro IF (L2B/517)
3
FC Sønderborg (L2A/514)
1
363446
ti04-10 2022
17:00 ASA, Aarhus (L2A/513) AGF (Liga) Koncenton Park (ASA græsbaner)
2
-
5
04. okt 2022
17:00
ASA, Aarhus (L2A/513)
2
AGF (Liga)
5
306362
ti04-10 2022
18:00 Stavtrup/Viby (L3/525) IF Lyseng/AGF (L1/Fyn) AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs
2
-
3
04. okt 2022
18:00
Stavtrup/Viby (L3/525)
2
IF Lyseng/AGF (L1/Fyn)
3
363359
ti11-10 2022
17:00 BTI/SHI (L2A/513) AaB (Liga) Bindslev Stadion
1
-
4
11. okt 2022
17:00
BTI/SHI (L2A/513)
1
AaB (Liga)
4
363361
ti11-10 2022
17:00 Gug B (L3/521) Aalborg KFUM (L2A/513) Skjøtt Arena (Gug B)
0
-
4
11. okt 2022
17:00
Gug B (L3/521)
0
Aalborg KFUM (L2A/513)
4
363441
ti11-10 2022
17:00 Sjørring/Koldby/Hørdum (L2B/515) FK Viborg (L1/Fyn) Hørdum Stadion
7
-
8
11. okt 2022
17:00
Sjørring/Koldby/Hørdum (L2B/515)
7
FK Viborg (L1/Fyn)
8
363445
ti11-10 2022
17:00 Skødstrup SF (L2B/516) HEI (L1/Fyn) Studstrup Idrætsanlæg
0
-
3
11. okt 2022
17:00
Skødstrup SF (L2B/516)
0
HEI (L1/Fyn)
3
363448
ti11-10 2022
17:00 IF Lyseng/AGF (L1/Fyn) Silkeborg IF (Liga) Lyseng Idrætspark
0
-
1
11. okt 2022
17:00
IF Lyseng/AGF (L1/Fyn)
0
Silkeborg IF (Liga)
1
363360
on12-10 2022
18:00 Hjørring FK (L2A/513) Hobro IK (L1/Fyn) Hjørring Kunstgræsbane
3
-
1
12. okt 2022
18:00
Hjørring FK (L2A/513)
3
Hobro IK (L1/Fyn)
1
363444
ma24-10 2022
18:00 Varde IF (L2B/517) Ringkøbing IF (L2A/514) Green Arena (Ringkøbing)
2
-
4
24. okt 2022
18:00
Varde IF (L2B/517)
2
Ringkøbing IF (L2A/514)
4
363443
ti25-10 2022
18:00 Måbjerg IF (L3/523) Gødvad GIF (L2B/516) STS Biler Arena (Måbjerg)
1
-
4
25. okt 2022
18:00
Måbjerg IF (L3/523)
1
Gødvad GIF (L2B/516)
4
363447
to27-10 2022
19:00 Hornbæk SF (L4/535) Randers Freja (Liga) Volkswagen Park Randers (kunst)
0
-
13
27. okt 2022
19:00
Hornbæk SF (L4/535)
0
Randers Freja (Liga)
13
363484
ti01-11 2022
17:15 FC Århus Syd (L2B/516) FC Skanderborg (L2B/516) Mårslet SuperBrugsen Arena (TMG Kunstgræs)
3
-
0
01. nov 2022
17:15
FC Århus Syd (L2B/516)
3
FC Skanderborg (L2B/516)
0
363482
ti01-11 2022
18:00 Vejen SF (L4/538) FC Kolding Nord (L3/527) Vejen Idrætscenter
0
-
3
01. nov 2022
18:00
Vejen SF (L4/538)
0
FC Kolding Nord (L3/527)
3
363442
to03-11 2022
19:00 FS Holstebro (L2A/513) FC Midtjylland (Liga) Ringkøbing Landbobank Kunstgræs (Mejrup)
3
-
4
03. nov 2022
19:00
FS Holstebro (L2A/513)
3
FC Midtjylland (Liga)
4
363450
ti08-11 2022
19:00 Rødekro IF (L2B/517) SønderjyskE (Liga) Fladhøj Idrætscenter
0
-
5
08. nov 2022
19:00
Rødekro IF (L2B/517)
0
SønderjyskE (Liga)
5
363483
on09-11 2022
19:30 Kolding IF (L1/Fyn) Esbjerg fB (Liga) Metropolis Arena (kunst)
3
-
2
09. nov 2022
19:30
Kolding IF (L1/Fyn)
3
Esbjerg fB (Liga)
2
623083
ti15-11 2022
17:00 Hjørring FK (L2A/513) AaB (Liga) Hjørring IF's Anlæg
1
-
5
15. nov 2022
17:00
Hjørring FK (L2A/513)
1
AaB (Liga)
5
623090
ti15-11 2022
17:00 FC Århus Syd (L2B/516) Silkeborg IF (Liga) Mårslet SuperBrugsen Arena (TMG Kunstgræs)
0
-
3
15. nov 2022
17:00
FC Århus Syd (L2B/516)
0
Silkeborg IF (Liga)
3
623085
ti15-11 2022
19:00 Gødvad GIF (L2B/516) FK Viborg (L1/Fyn) Gødvad Kunstgræsbane
4
-
3
15. nov 2022
19:00
Gødvad GIF (L2B/516)
4
FK Viborg (L1/Fyn)
3
623086
ti22-11 2022
19:00 Ringkøbing IF (L2A/514) FC Midtjylland (Liga) Green Arena (Ringkøbing)
0
-
5
22. nov 2022
19:00
Ringkøbing IF (L2A/514)
0
FC Midtjylland (Liga)
5
623089
on23-11 2022
19:15 Kolding IF (L1/Fyn) Vejle B (Liga) Autocentralen Park (Kolding Stadion)
7
-
8
23. nov 2022
19:15
Kolding IF (L1/Fyn)
7
Vejle B (Liga)
8
623087
ti06-12 2022
19:00 FC Kolding Nord (L3/527) SønderjyskE (Liga) Fynske Bank KunstNord
0
-
1
06. dec 2022
19:00
FC Kolding Nord (L3/527)
0
SønderjyskE (Liga)
1
623084
10-12 2022
13:00 Aalborg KFUM (L2A/513) HEI (L1/Fyn) Nordjyske Bank Arena (KFUM)
0
-
3
10. dec 2022
13:00
Aalborg KFUM (L2A/513)
0
HEI (L1/Fyn)
3
623088
ti07-03 2023
15:30 Randers Freja (Liga) AGF (Liga) Randers Stadion, kunstgræs
UHT
07. mar 2023
15:30
Randers Freja (Liga)
AGF (Liga)
UHT
608299
on29-03 2023
19:00 Gødvad GIF (L2B/516) FC Midtjylland (Liga) Gødvad Kunstgræsbane
1
-
8
29. mar 2023
19:00
Gødvad GIF (L2B/516)
1
FC Midtjylland (Liga)
8
608300
on29-03 2023
19:00 AaB (Liga) Silkeborg IF (Liga) AaB's Anlæg
2
-
1
29. mar 2023
19:00
AaB (Liga)
2
Silkeborg IF (Liga)
1
608302
on12-04 2023
18:30 Randers Freja (Liga) SønderjyskE (Liga) Randers Stadion, kunstgræs
4
-
1
12. apr 2023
18:30
Randers Freja (Liga)
4
SønderjyskE (Liga)
1
608301
ti18-04 2023
18:00 HEI (L1/Fyn) Vejle B (Liga) Invita Arena, Skæring
2
-
1
18. apr 2023
18:00
HEI (L1/Fyn)
2
Vejle B (Liga)
1
103644
on10-05 2023
19:00 HEI (L1/Fyn) AaB (Liga) Invita Park Kunstgræs, Skæring
2
-
4
10. maj 2023
19:00
HEI (L1/Fyn)
2
AaB (Liga)
4
103643
on31-05 2023
18:30 FC Midtjylland (Liga) Randers Freja (Liga) Ikast FC Stadion Allé
7
-
5
31. maj 2023
18:30
FC Midtjylland (Liga)
7
Randers Freja (Liga)
5
645679
on21-06 2023
19:00 AaB (Liga) FC Midtjylland (Liga) JYSK Park (kunstgræs)
3
-
1
21. jun 2023
19:00
AaB (Liga)
3
FC Midtjylland (Liga)
1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

Se rækkebeskrivelse her.

Log ind