MENU

U19 Drenge Øst 2 E 2022 (04) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
614648
on
10-08 2022
Kl. 19:00
Glostrup Raklev GI Glostrup Idrætspark Kunstgræs
3
-
3
614604
14-08 2022
Kl. 10:00
B93 2 Ringsted IF B 93 Svanemølleanlæg.
4
-
2
614603
14-08 2022
Kl. 12:30
Vallensbæk IF Brønshøj BK Vallensbæk Idrætscenter
2
-
7
614646
14-08 2022
Kl. 13:00
LSF Hillerød Fodbold Smørum Idrætscenter
0
-
0
614649
14-08 2022
Kl. 13:00
Brøndby IF 2 KB 2 Brøndby Stadion
0
-
5
614647
14-08 2022
Kl. 15:00
Frederikssund FB Køge 2 Frederikssund Stadion
1
-
4
614650
fr
19-08 2022
Kl. 19:00
KB 2 Glostrup Kunst, KB, P. Bangs Vej
0
-
4
614652
fr
19-08 2022
Kl. 19:00
Køge 2 B93 2 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
1
-
1
614651
20-08 2022
Kl. 11:00
Ringsted IF LSF Ringsted Stadion
4
-
0
614653
20-08 2022
Kl. 12:00
Raklev GI Frederikssund FB Røsnæshallen
3
-
2
614654
20-08 2022
Kl. 12:00
Brønshøj BK Brøndby IF 2 Tingbjerg Idrætspark
3
-
0
614655
20-08 2022
Kl. 13:00
Hillerød Fodbold Vallensbæk IF Hillerød Stadion
3
-
0
614701
28-08 2022
Kl. 13:00
Brøndby IF 2 Hillerød Fodbold Brøndby Stadion
2
-
2
614657
28-08 2022
Kl. 13:00
LSF Vallensbæk IF Smørum Idrætscenter
1
-
2
614699
28-08 2022
Kl. 15:00
Frederikssund FB KB 2 Frederikssund Stadion
2
-
1
614656
28-08 2022
Kl. 17:30
B93 2 Raklev GI B 93 Svanemølleanlæg.
0
-
2
614658
ti
30-08 2022
Kl. 18:15
Ringsted IF Køge 2 Ringsted Stadion
0
-
1
614700
ti
30-08 2022
Kl. 19:00
Glostrup Brønshøj BK Glostrup Idrætspark Kunstgræs
3
-
1
614702
fr
02-09 2022
Kl. 19:00
KB 2 B93 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
1
-
7
614822
03-09 2022
Kl. 12:00
Raklev GI Ringsted IF Røsnæshallen
3
-
1
614823
03-09 2022
Kl. 12:00
Brønshøj BK Frederikssund FB Tingbjerg Idrætspark
3
-
1
614703
04-09 2022
Kl. 12:30
Vallensbæk IF Brøndby IF 2 Vallensbæk Idrætscenter
2
-
1
614821
ti
06-09 2022
Kl. 20:00
Køge 2 LSF Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
3
-
0
614824
to
08-09 2022
Kl. 18:00
Hillerød Fodbold Glostrup Hillerød Stadion
1
-
1
614825
11-09 2022
Kl. 10:00
B93 2 Brønshøj BK B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
2
614827
11-09 2022
Kl. 11:00
Ringsted IF KB 2 Ringsted Stadion
3
-
2
614826
11-09 2022
Kl. 13:00
LSF Brøndby IF 2 Smørum Idrætscenter
2
-
1
614829
11-09 2022
Kl. 13:00
Køge 2 Raklev GI Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
5
-
1
614828
11-09 2022
Kl. 15:00
Frederikssund FB Hillerød Fodbold Frederikssund Stadion
5
-
4
614830
ti
13-09 2022
Kl. 18:30
Glostrup Vallensbæk IF Glostrup Idrætspark Kunstgræs
7
-
4
614866
fr
16-09 2022
Kl. 19:00
KB 2 Køge 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
5
614901
17-09 2022
Kl. 10:00
Hillerød Fodbold B93 2 Hillerød Stadion
1
-
0
614868
17-09 2022
Kl. 12:00
Raklev GI LSF Røsnæshallen
6
-
1
614900
17-09 2022
Kl. 12:00
Brønshøj BK Ringsted IF Tingbjerg Idrætspark
3
-
0
614867
18-09 2022
Kl. 12:30
Vallensbæk IF Frederikssund FB Vallensbæk Idrætscenter
0
-
3
614899
ti
20-09 2022
Kl. 18:15
Brøndby IF 2 Glostrup Brøndby Stadion
0
-
3
614904
24-09 2022
Kl. 11:00
Ringsted IF Hillerød Fodbold Ringsted Stadion
1
-
1
614907
24-09 2022
Kl. 12:00
Raklev GI KB 2 Røsnæshallen
4
-
3
614902
25-09 2022
Kl. 10:00
B93 2 Vallensbæk IF B 93 Svanemølleanlæg.
5
-
1
614903
25-09 2022
Kl. 13:00
LSF Glostrup Smørum Idrætscenter
2
-
3
614906
25-09 2022
Kl. 13:00
Køge 2 Brønshøj BK Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
3
-
4
614905
25-09 2022
Kl. 15:00
Frederikssund FB Brøndby IF 2 Frederikssund Stadion
2
-
1
614908
fr
30-09 2022
Kl. 19:00
KB 2 LSF Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
2
614942
01-10 2022
Kl. 12:00
Brønshøj BK Raklev GI Tingbjerg Idrætspark
2
-
3
614943
01-10 2022
Kl. 13:00
Hillerød Fodbold Køge 2 Hillerød Stadion
0
-
3
614939
02-10 2022
Kl. 12:30
Vallensbæk IF Ringsted IF Vallensbæk Idrætscenter
614940
02-10 2022
Kl. 13:00
Glostrup Frederikssund FB Glostrup Idrætspark Kunstgræs
614941
02-10 2022
Kl. 13:00
Brøndby IF 2 B93 2 Brøndby Stadion
614944 fr
07-10 2022
Kl. 19:00
KB 2 Brønshøj BK Kunst, KB, P. Bangs Vej
614947
08-10 2022
Kl. 11:00
Ringsted IF Brøndby IF 2 Ringsted Stadion
615009
08-10 2022
Kl. 12:00
Raklev GI Hillerød Fodbold Røsnæshallen
614945
09-10 2022
Kl. 10:00
B93 2 Glostrup B 93 Svanemølleanlæg.
614946
09-10 2022
Kl. 13:00
LSF Frederikssund FB Smørum Idrætscenter
614948
09-10 2022
Kl. 13:00
Køge 2 Vallensbæk IF Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
615069 to
13-10 2022
Kl. 19:45
Brøndby IF 2 Køge 2 Brøndby Stadion
615070
15-10 2022
Kl. 13:00
Hillerød Fodbold KB 2 Hillerød Stadion
615010
16-10 2022
Kl. 12:30
Vallensbæk IF Raklev GI Vallensbæk Idrætscenter
615011
16-10 2022
Kl. 13:00
LSF Brønshøj BK Smørum Idrætscenter
615013
16-10 2022
Kl. 13:00
Glostrup Ringsted IF Glostrup Idrætspark Kunstgræs
615012
16-10 2022
Kl. 15:00
Frederikssund FB B93 2 Frederikssund Stadion
615071
30-10 2022
Kl. 16:00
KB 2 Vallensbæk IF Kunst, KB, P. Bangs Vej
615072
30-10 2022
Kl. 16:00
B93 2 LSF B 93 Svanemølleanlæg.
615073
30-10 2022
Kl. 16:00
Ringsted IF Frederikssund FB Ringsted Stadion
615074
30-10 2022
Kl. 16:00
Køge 2 Glostrup Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
615075
30-10 2022
Kl. 16:00
Raklev GI Brøndby IF 2 Røsnæshallen
615076
30-10 2022
Kl. 16:00
Brønshøj BK Hillerød Fodbold Tingbjerg Idrætspark
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Til og med torsdag den 14. juli 2022 kan hjemmekampe i Fællesrækkerne for U16, U17 og U19 Drenge flyttes gebyrfrit via mail til egen lokalunion
Derefter er programmet officielt og kampe kan ikke flyttes gebyrfrit længere og det er de normale flytteregler, der er gældende.

Klubberne skal have accept på flytninger fra administrationen – har klubberne ikke indhentet accept, kan man almindeligvis ikke påregne at flytningen accepteres.

1) kampe kan flyttes inden for samme weekend uden modstanders accept 
2) kampe, som flyttes fra weekend til en hverdag i samme spilleuge, kræver ikke accept fra modstander
3) kampe, som flyttes fra én hverdag til en anden hverdag i samme spilleuge, kræver ikke accept fra modstander
4) Kampe, som ønskes rykket til andre spilleuger, kræver accept fra modstander – navn skal påføres mailen.
5) Lokalunionen kan altid afvise en flytning grundet dommerpåsætning/baneforhold 

Bemærk at Øst 1 får påsat dommertrio, men kun hvis hjemmeholdets kampe afvikles fre- eller søndag.

Husk hjemmekampe i weekenderne for hold under DBU København spilles på tiderne kl. 1000 – 1200 – 1400 og 16.00.
Der er særlige tider for kampe mod Bornholm aht færgeafgangene.

Log ind