U9 Drenge C (14) 5M - efterår 2022, Pulje 81 (2022)

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
tirsdag den. 16-08 2022
Spillested:
Vestjylland Forsikring Arena (Snejbjerg) Snejbjerg Hovedgade 75 7400 Herning
120071 18:00 Snejbjerg SG&I Hammerum IF
18:00
Snejbjerg SG&I
Hammerum IF
120072 18:00 Herning KFUM Isenvad SF 1
18:00
Herning KFUM
Isenvad SF
120073 18:40 Hammerum IF Herning KFUM
18:40
Hammerum IF
Herning KFUM
120074 18:40 Isenvad SF Snejbjerg SG&I
18:40
Isenvad SF
Snejbjerg SG&I
Arrangør:
onsdag den. 17-08 2022
Spillested:
Hessel Arena (Tjørring) 1 Gilmosevej 18 7400 Herning
120075 17:30 Oversidder Bording IF 1
17:30
Oversidder
Bording IF
120076 17:30 Sunds IF Ikast FC (1) 1
17:30
Sunds IF
Ikast FC (1)
120077 18:10 Bording IF Sunds IF 1
18:10
Bording IF
Sunds IF
120078 18:10 Ikast FC (1) Oversidder 1
18:10
Ikast FC (1)
Oversidder
Arrangør:
tirsdag den. 23-08 2022
Spillested:
KFUM Idrætscenter H P Hansens Vej 10 7400 Herning
120083 17:30 Herning KFUM Ikast FC (1)
17:30
Herning KFUM
Ikast FC (1)
120084 17:30 Snejbjerg SG&I Bording IF
17:30
Snejbjerg SG&I
Bording IF
120085 18:10 Ikast FC (1) Snejbjerg SG&I
18:10
Ikast FC (1)
Snejbjerg SG&I
120086 18:10 Bording IF Herning KFUM
18:10
Bording IF
Herning KFUM
tirsdag den. 23-08 2022
Spillested:
Sentrum Stadion Bygaden 39 7430 Ikast
120079 17:30 Isenvad SF Sunds IF
17:30
Isenvad SF
Sunds IF
120081 18:10 Sunds IF Hammerum IF
18:10
Sunds IF
Hammerum IF
120082 18:50 Oversidder Isenvad SF
18:50
Oversidder
Isenvad SF
120080 18:50 Hammerum IF Oversidder
18:50
Hammerum IF
Oversidder
Arrangør:
mandag den. 29-08 2022
Spillested:
Idrætscenter Sunds Vest Skalmejevej 50 7451 Sunds
120087 17:30 Sunds IF Herning KFUM
17:30
Sunds IF
Herning KFUM
120088 18:10 Oversidder Snejbjerg SG&I
18:10
Oversidder
Snejbjerg SG&I
120089 18:10 Herning KFUM Oversidder
18:10
Herning KFUM
Oversidder
120090 18:50 Snejbjerg SG&I Sunds IF
18:50
Snejbjerg SG&I
Sunds IF
Arrangør:
tirsdag den. 30-08 2022
Spillested:
Vestjysk Bank Arena, Bording Bane 5 Klochsvej 25 7441 Bording
120091 17:30 Bording IF Hammerum IF Bane 5
17:30
Bording IF
Hammerum IF
120092 17:30 Ikast FC (1) Isenvad SF Bane 5
17:30
Ikast FC (1)
Isenvad SF
120093 18:10 Hammerum IF Ikast FC (1)
18:10
Hammerum IF
Ikast FC (1)
120094 18:10 Isenvad SF Bording IF
18:10
Isenvad SF
Bording IF
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 2 på mail eller på tlf: 8939 9920
Spilleregler 5:5

- Arrangørklubben er ansvarlige for registrering af hele stævnets resultater via DBU’s Fodbold App.
- Arrangørklubben er ansvarlige for lokale dommere til hele stævnets kampe - også kampe de ikke selv deltager i.

Der skal 
IKKE udfyldes holdkort i denne række!

Lige meget spilletid - der laves en indskiftningspause i hver halvleg på ca. 1 min. – læs mere på "Indskiftningspauser i børnefodbold"
Presfri zone - modstanderen skal tilbage på egen banehalvdel ved målspark - læs mere på på "Presfri zone i 5- og 3-mands"

Der foretages ombrydning i denne række efter 1. turnerings halvdel - foreløbigt kampprogram udsendes fredag 9. september og klubberne har herefter til og med mandag 12. september til at ændre spilletidspunkter for hjemmekampe - det endelige kampprogram udsendes tirsdag 13. september!

Log ind