U9 Piger C (14) 5M - efterår 2022, Pulje 136 (2022)

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 20-08 2022
Spillested:
Hald Ege Skole HE 5,2 Egeskovvej 75 8800 Viborg
120694 12:50 Ravnsbjerg IF Tjele Vest Sport HE 5,2
12:50
Ravnsbjerg IF
Tjele Vest Sport
120695 12:50 BMK Team Viborg HE 5,3
12:50
BMK
Team Viborg
120696 13:30 Team Viborg Aalestrup IF HE 5,2
13:30
Team Viborg
Aalestrup IF
120697 13:30 Tjele Vest Sport BMK HE 5,3
13:30
Tjele Vest Sport
BMK
120698 14:10 Aalestrup IF Ravnsbjerg IF HE 5,3
14:10
Aalestrup IF
Ravnsbjerg IF
Arrangør:
tirsdag den. 23-08 2022
Spillested:
Røddinghus 1 Meldgårdsvej 26 8830 Tjele
120699 17:30 Tjele Vest Sport Team Viborg 1
17:30
Tjele Vest Sport
Team Viborg
120700 17:30 Ravnsbjerg IF BMK 1
17:30
Ravnsbjerg IF
BMK
120701 18:10 BMK Aalestrup IF 1
18:10
BMK
Aalestrup IF
120702 18:10 Team Viborg Ravnsbjerg IF 1
18:10
Team Viborg
Ravnsbjerg IF
120703 18:50 Aalestrup IF Tjele Vest Sport 1
18:50
Aalestrup IF
Tjele Vest Sport
Arrangør:
tirsdag den. 30-08 2022
Spillested:
Klejtrup Stadion 1 Vandværksvej 3 9500 Hobro
120704 17:30 BMK Team Viborg 1
17:30
BMK
Team Viborg
120705 17:30 Aalestrup IF Ravnsbjerg IF 1
17:30
Aalestrup IF
Ravnsbjerg IF
120706 18:10 Ravnsbjerg IF Tjele Vest Sport
!
NB: Tjele Vest Sport er taberdømt
1
18:10
Ravnsbjerg IF
Tjele Vest Sport
120707 18:10 Team Viborg Aalestrup IF 1
18:10
Team Viborg
Aalestrup IF
120708 18:10 Tjele Vest Sport
!
NB: Tjele Vest Sport er taberdømt
BMK 1
18:10
Tjele Vest Sport
BMK
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 2 på mail eller på tlf: 8939 9920
Spilleregler 5:5

- Arrangørklubben er ansvarlige for registrering af hele stævnets resultater via DBU’s Fodbold App.
- Arrangørklubben er ansvarlige for lokale dommere til hele stævnets kampe - også kampe de ikke selv deltager i.

Der skal 
IKKE udfyldes holdkort i denne række!

Lige meget spilletid - der laves en indskiftningspause i hver halvleg på ca. 1 min. – læs mere på "Indskiftningspauser i børnefodbold"
Presfri zone - modstanderen skal tilbage på egen banehalvdel ved målspark - læs mere på på "Presfri zone i 5- og 3-mands"

Der foretages ombrydning i denne række efter 1. turnerings halvdel - foreløbigt kampprogram udsendes fredag 9. september og klubberne har herefter til og med mandag 12. september til at ændre spilletidspunkter for hjemmekampe - det endelige kampprogram udsendes tirsdag 13. september!

Log ind