MENU

U9 Piger C (14) 5M - efterår 2022, Pulje 136 (2022) //

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 20-08 2022
Spillested:
Hald Ege Skole HE 5,2 Egeskovvej 75 8800 Viborg
120694 Kl. 12:50 Ravnsbjerg IF Tjele Vest Sport HE 5,2
120695 Kl. 12:50 BMK Team Viborg HE 5,3
120696 Kl. 13:30 Team Viborg Aalestrup IF HE 5,2
120697 Kl. 13:30 Tjele Vest Sport BMK HE 5,3
120698 Kl. 14:10 Aalestrup IF Ravnsbjerg IF HE 5,3
Arrangør:
tirsdag den. 23-08 2022
Spillested:
Røddinghus 1 Meldgårdsvej 26 8830 Tjele
120699 Kl. 17:30 Tjele Vest Sport Team Viborg 1
120700 Kl. 17:30 Ravnsbjerg IF BMK 1
120701 Kl. 18:10 BMK Aalestrup IF 1
120702 Kl. 18:10 Team Viborg Ravnsbjerg IF 1
120703 Kl. 18:50 Aalestrup IF Tjele Vest Sport 1
Arrangør:
tirsdag den. 30-08 2022
Spillested:
Klejtrup Stadion 1 Vandværksvej 3 9500 Hobro
120704 Kl. 17:30 BMK Team Viborg 1
120705 Kl. 17:30 Aalestrup IF Ravnsbjerg IF 1
120706 Kl. 18:10 Ravnsbjerg IF Tjele Vest Sport
!
NB: Tjele Vest Sport er taberdømt
1
120707 Kl. 18:10 Team Viborg Aalestrup IF 1
120708 Kl. 18:10 Tjele Vest Sport
!
NB: Tjele Vest Sport er taberdømt
BMK 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 2 på mail eller på tlf: 8939 9920
Spilleregler 5:5

- Arrangørklubben er ansvarlige for registrering af hele stævnets resultater via DBU’s Fodbold App.
- Arrangørklubben er ansvarlige for lokale dommere til hele stævnets kampe - også kampe de ikke selv deltager i.

Der skal 
IKKE udfyldes holdkort i denne række!

Lige meget spilletid - der laves en indskiftningspause i hver halvleg på ca. 1 min. – læs mere på "Indskiftningspauser i børnefodbold"
Presfri zone - modstanderen skal tilbage på egen banehalvdel ved målspark - læs mere på på "Presfri zone i 5- og 3-mands"

Der foretages ombrydning i denne række efter 1. turnerings halvdel - foreløbigt kampprogram udsendes fredag 9. september og klubberne har herefter til og med mandag 12. september til at ændre spilletidspunkter for hjemmekampe - det endelige kampprogram udsendes tirsdag 13. september!

Log ind