U8 Drenge A2 (15) 5M - efterår 2022, Pulje 104 (2022)

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 20-08 2022
Spillested:
Alpi Hallerne (Lind) Kollundvej 33 7400 Herning
405037 10:00 KLG Rindum SU
10:00
KLG
Rindum SU
Runde 2
405038 10:00 Ikast FC Snejbjerg SG&I
10:00
Ikast FC
Snejbjerg SG&I
Runde 2
405039 10:30 Rindum SU Ikast FC
10:30
Rindum SU
Ikast FC
Runde 2
405040 10:30 Snejbjerg SG&I KLG
10:30
Snejbjerg SG&I
KLG
Arrangør:
lørdag den. 20-08 2022
Spillested:
Idrætscenter Sunds Vest Skalmejevej 50 7451 Sunds
405033 10:00 Sunds IF Herning Fremad (1)
10:00
Sunds IF
Herning Fremad (1)
Runde 1
405034 10:00 Tjørring IF Herning Fremad (2)
10:00
Tjørring IF
Herning Fremad (2)
Runde 1
405035 10:30 Herning Fremad (1) Tjørring IF
10:30
Herning Fremad (1)
Tjørring IF
Runde 1
405036 10:30 Herning Fremad (2) Sunds IF
10:30
Herning Fremad (2)
Sunds IF
Arrangør:
lørdag den. 27-08 2022
Spillested:
Herning Fremads Anlæg Bane 1 A Ringkøbingvej 78 7400 Herning
405041 10:00 Herning Fremad (2) Ikast FC Bane 1 A
10:00
Herning Fremad (2)
Ikast FC
Runde 3
405042 10:00 Herning Fremad (1) KLG Bane 1 A
10:00
Herning Fremad (1)
KLG
Runde 3
405043 10:30 Ikast FC Herning Fremad (1) Bane 1 A
10:30
Ikast FC
Herning Fremad (1)
Runde 3
405044 10:30 KLG Herning Fremad (2) Bane 1 A
10:30
KLG
Herning Fremad (2)
Arrangør:
lørdag den. 27-08 2022
Spillested:
Hessel Arena (Tjørring) Gilmosevej 18 7400 Herning
405045 10:00 Tjørring IF Snejbjerg SG&I
10:00
Tjørring IF
Snejbjerg SG&I
Runde 4
405046 10:00 Sunds IF Rindum SU
10:00
Sunds IF
Rindum SU
Runde 4
405047 10:30 Snejbjerg SG&I Sunds IF
10:30
Snejbjerg SG&I
Sunds IF
Runde 4
405048 10:30 Rindum SU Tjørring IF
10:30
Rindum SU
Tjørring IF
Arrangør:
onsdag den. 31-08 2022
Spillested:
Ikast FC Thrigesvej Thrigesvej #3 Thrigesvej 17 7430 Ikast
405049 18:00 Ikast FC Tjørring IF Thrigesvej #3
18:00
Ikast FC
Tjørring IF
Runde 5
405050 18:00 KLG Sunds IF Thrigesvej #3
18:00
KLG
Sunds IF
Runde 5
405051 18:30 Tjørring IF KLG Thrigesvej #3
18:30
Tjørring IF
KLG
Runde 5
405052 18:30 Sunds IF Ikast FC Thrigesvej #3
18:30
Sunds IF
Ikast FC
Arrangør:
lørdag den. 03-09 2022
Spillested:
Rofi-Centret Bane 1A Kirkevej 26 6950 Ringkøbing
405053 10:00 Rindum SU Herning Fremad (1) Bane 1A
10:00
Rindum SU
Herning Fremad (1)
Runde 6
405054 10:00 Snejbjerg SG&I Herning Fremad (2) Bane 1C
10:00
Snejbjerg SG&I
Herning Fremad (2)
Runde 6
405055 10:30 Herning Fremad (1) Snejbjerg SG&I Bane 1C
10:30
Herning Fremad (1)
Snejbjerg SG&I
Runde 6
405056 10:30 Herning Fremad (2) Rindum SU Bane 1A
10:30
Herning Fremad (2)
Rindum SU
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 2 på mail eller på tlf: 8939 9920
Spilleregler 5:5

- Arrangørklubben er ansvarlige for registrering af hele stævnets resultater via DBU’s Fodbold App.
- Arrangørklubben er ansvarlige for lokale dommere til hele stævnets kampe - også kampe de ikke selv deltager i.

Der skal 
IKKE udfyldes holdkort i denne række!

Lige meget spilletid - der laves en indskiftningspause i hver halvleg på ca. 1 min. – læs mere på "Indskiftningspauser i børnefodbold"
Presfri zone - modstanderen skal tilbage på egen banehalvdel ved målspark - læs mere på på "Presfri zone i 5- og 3-mands"

Der foretages ombrydning i denne række efter 1. turnerings halvdel - foreløbigt kampprogram udsendes fredag 9. september og klubberne har herefter til og med mandag 12. september til at ændre spilletidspunkter for hjemmekampe - det endelige kampprogram udsendes tirsdag 13. september!

Log ind