MENU

U8 Drenge C (15) 5M - efterår 2022, Pulje 123 (2022) //

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
tirsdag den. 16-08 2022
Spillested:
LM Transport Arena (Ans) Ans Søpark 30 8643 Ans By
117566 Kl. 17:30 Ans IF Bjerringbro IF
117567 Kl. 17:30 Kjellerup IF Rødkærsbro IF
117568 Kl. 18:00 Rødkærsbro IF KK07 1
ANN

Kampen annulleret

117569 Kl. 18:00 Bjerringbro IF Thorsø/Tungelund IF
117570 Kl. 18:30 Thorsø/Tungelund IF Kjellerup IF
117571 Kl. 18:30 KK07 Ans IF 1
ANN

Kampen annulleret

Arrangør:
onsdag den. 24-08 2022
Spillested:
Bjergets Idrætsanlæg 1 Hasselvej 13 8620 Kjellerup
117563 Kl. 17:30 Kjellerup IF Bjerringbro IF 1
117564 Kl. 18:00 Bjerringbro IF KK07 1
ANN

Kampen annulleret

117565 Kl. 18:30 KK07 Kjellerup IF 1
ANN

Kampen annulleret

onsdag den. 24-08 2022
Spillested:
Tungelund Hallen Bane 4 Gl. Tungelundvej 9B 8881 Thorsø
117560 Kl. 17:30 Thorsø/Tungelund IF Rødkærsbro IF
!
NB: Rødkærsbro IF er taberdømt
Bane 4
117561 Kl. 18:00 Rødkærsbro IF
!
NB: Rødkærsbro IF er taberdømt
Ans IF Bane 4
117562 Kl. 18:30 Ans IF Thorsø/Tungelund IF Bane 4
onsdag den. 31-08 2022
Spillested:
Rødkærsbrohallen 1 Brandstrupvej 25 8840 Rødkærsbro
117554 Kl. 17:30 Rødkærsbro IF Bjerringbro IF 1
117555 Kl. 17:30 KK07 Ans IF
117556 Kl. 18:00 Bjerringbro IF Thorsø/Tungelund IF
117557 Kl. 18:00 Ans IF Kjellerup IF
117558 Kl. 18:30 Thorsø/Tungelund IF KK07
117559 Kl. 18:30 Kjellerup IF Rødkærsbro IF 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 2 på mail eller på tlf: 8939 9920
Spilleregler 5:5

- Arrangørklubben er ansvarlige for registrering af hele stævnets resultater via DBU’s Fodbold App.
- Arrangørklubben er ansvarlige for lokale dommere til hele stævnets kampe - også kampe de ikke selv deltager i.

Der skal 
IKKE udfyldes holdkort i denne række!

Lige meget spilletid - der laves en indskiftningspause i hver halvleg på ca. 1 min. – læs mere på "Indskiftningspauser i børnefodbold"
Presfri zone - modstanderen skal tilbage på egen banehalvdel ved målspark - læs mere på på "Presfri zone i 5- og 3-mands"

Der foretages ombrydning i denne række efter 1. turnerings halvdel - foreløbigt kampprogram udsendes fredag 9. september og klubberne har herefter til og med mandag 12. september til at ændre spilletidspunkter for hjemmekampe - det endelige kampprogram udsendes tirsdag 13. september!

Log ind