|
|
968922
|
ma22-08 2022
|
18:30
|
|
|
Korsør ny Stadion
|
|
|
|
968924
|
ma22-08 2022
|
18:30
|
|
|
Slaglille Sportsplads
|
|
|
|
|
968919
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Strøbyhallen
|
|
AIK 65 Strøby Fodbold (2)
0
|
|
|
968920
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Skinderskovgård
|
|
|
|
968921
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Avedøre Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
968925
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Svebølle Stadion
|
|
|
|
|
968954
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Asnæs Stadion
|
|
|
|
968955
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Mørkøvhallen
|
|
|
|
968923
|
to25-08 2022
|
18:30
|
|
|
LEDVANCE Park
|
UHT
|
|
|
968918
|
to15-09 2022
|
18:30
|
|
|
Ishøj Idrætscenter
|
HHT
|
|
|
|
|
228175
|
ti20-09 2022
|
19:00
|
|
|
Birkerød Stadion Kunstgræs
|
HHT
|
|
|
228180
|
on21-09 2022
|
17:00
|
|
|
Lollands Bank Park
|
|
|
|
227933
|
on21-09 2022
|
17:30
|
|
|
B1903
|
|
|
|
228177
|
on21-09 2022
|
18:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
228178
|
on21-09 2022
|
19:00
|
|
|
Albertslund Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
228179
|
on21-09 2022
|
19:00
|
|
|
SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)
|
UHT
|
|
|
227934
|
on21-09 2022
|
19:00
|
|
|
Allerød Idrætspark Kunstgræs
|
|
|
|
228176
|
on21-09 2022
|
19:00
|
|
|
Værløse Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
228181
|
on21-09 2022
|
19:00
|
|
|
Svebølle Stadion
|
|
|
|
227928
|
on21-09 2022
|
19:00
|
|
|
Humlebæk Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
227929
|
on21-09 2022
|
19:00
|
|
|
Hvalsø ny Idrætsplads, Kunstgræs
|
|
|
|
227930
|
on21-09 2022
|
19:00
|
|
|
Skævinge Kunst
|
|
|
|
227931
|
on21-09 2022
|
19:00
|
|
|
Birkerød Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
227932
|
on21-09 2022
|
19:00
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
|
|
228183
|
on21-09 2022
|
22:00
|
|
|
Stenløse Stadion
|
|
|
|
228182
|
on28-09 2022
|
18:30
|
|
|
Asnæs Stadion, Kunstgræs
|
|
|
|
|
536986
|
ti04-10 2022
|
17:30
|
|
|
Greve Idræts Center Kunstgræs
|
|
|
|
536987
|
on05-10 2022
|
19:00
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
|
|
536988
|
on05-10 2022
|
19:00
|
|
|
Elverroad Kunstgræs
|
|
|
|
536991
|
on05-10 2022
|
19:00
|
|
|
Tusehallen
|
|
|
|
536992
|
on05-10 2022
|
19:00
|
|
|
Lillevang Idrætscenter kunst
|
|
|
|
536985
|
ti11-10 2022
|
19:30
|
|
|
Birkerød Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
536989
|
on12-10 2022
|
18:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
536990
|
lø05-11 2022
|
11:00
|
|
|
Stenløse Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
|
916376
|
to02-03 2023
|
19:30
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
911458
|
on08-03 2023
|
19:00
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
|
|
916375
|
on08-03 2023
|
19:00
|
|
|
SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)
|
|
|
|
911504
|
fr14-04 2023
|
19:00
|
|
|
Virumgård kunstgræsbane
|
|
|
|
|
333722
|
on19-04 2023
|
18:00
|
|
|
Avedøre Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
333723
|
on19-04 2023
|
18:30
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
|
175665
|
ma15-05 2023
|
18:30
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
1. runde – 22. – 25. august (uge 34)
2. runde – 19. – 22. september (uge 38)
3. runde – 3. - 6. oktober (uge 40)
4. runde – 6. - 9. marts marts (uge 10)
5. runde – 17. - 20. april (semifinaler) (uge 16)
6. runde – Finaledato er mandag den 15. maj 2023, Tingbjerg IP, Opvis, kl. 18:30
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0 - 3.
Lavest rangerede hold har hjemmebane.
Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.