U14 Drenge Liga 3 (09) efterår, Pulje B (2022)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
325725
20-08 2022
12:00 Ølstykke FC Solrød FC Ølstykke Stadion Kunstgræs
3
-
4
20. aug 2022
12:00
Ølstykke FC
3
Solrød FC
4
325722
21-08 2022
12:00 FA 2000 FC Nakskov Jens Jessens Vej
8
-
2
21. aug 2022
12:00
FA 2000
8
FC Nakskov
2
325723
21-08 2022
12:00 GVI Hørsholm-Usserød IK GVI. Nymosen
2
-
2
21. aug 2022
12:00
GVI
2
Hørsholm-Usserød IK
2
325724
21-08 2022
12:00 FB Lyngby Boldklub 1921 (2) Jens Jessens Vej
0
-
4
21. aug 2022
12:00
FB
0
Lyngby Boldklub 1921 (2)
4
325728
27-08 2022
10:00 FC Nakskov LSF OK+ stadion
1
-
0
27. aug 2022
10:00
FC Nakskov
1
LSF
0
325727
28-08 2022
10:00 A27 FB Dragør Bk
12
-
0
28. aug 2022
10:00
A27
12
FB
0
325729
28-08 2022
12:00 Hørsholm-Usserød IK FA 2000 Hørsholm Idrætspark
1
-
2
28. aug 2022
12:00
Hørsholm-Usserød IK
1
FA 2000
2
325730
28-08 2022
12:00 Solrød FC GVI Solrød Idrætscenter
4
-
2
28. aug 2022
12:00
Solrød FC
4
GVI
2
325726
28-08 2022
12:00 Lyngby Boldklub 1921 (2) Ølstykke FC Lyngby Stadion
3
-
3
28. aug 2022
12:00
Lyngby Boldklub 1921 (2)
3
Ølstykke FC
3
325735
03-09 2022
12:00 Ølstykke FC GVI Ølstykke Stadion Kunstgræs
4
-
3
03. sep 2022
12:00
Ølstykke FC
4
GVI
3
325732
03-09 2022
13:00 LSF Hørsholm-Usserød IK Smørum Idrætscenter
1
-
3
03. sep 2022
13:00
LSF
1
Hørsholm-Usserød IK
3
325731
04-09 2022
12:00 Lyngby Boldklub 1921 (2) A27 Lyngby Stadion
2
-
1
04. sep 2022
12:00
Lyngby Boldklub 1921 (2)
2
A27
1
325733
04-09 2022
12:00 FA 2000 Solrød FC Jens Jessens Vej
1
-
5
04. sep 2022
12:00
FA 2000
1
Solrød FC
5
325734
04-09 2022
14:00 FB FC Nakskov Jens Jessens Vej
1
-
1
04. sep 2022
14:00
FB
1
FC Nakskov
1
325721
11-09 2022
13:00 LSF A27 Smørum Idrætscenter
1
-
8
11. sep 2022
13:00
LSF
1
A27
8
325738
fr16-09 2022
18:30 GVI FA 2000 GVI. Nymosen
0
-
2
16. sep 2022
18:30
GVI
0
FA 2000
2
325736
18-09 2022
12:00 A27 Ølstykke FC Dragør Bk
6
-
3
18. sep 2022
12:00
A27
6
Ølstykke FC
3
325737
18-09 2022
12:00 FC Nakskov Lyngby Boldklub 1921 (2) OK+ stadion
1
-
2
18. sep 2022
12:00
FC Nakskov
1
Lyngby Boldklub 1921 (2)
2
325739
18-09 2022
12:00 Hørsholm-Usserød IK FB Hørsholm Idrætspark
3
-
1
18. sep 2022
12:00
Hørsholm-Usserød IK
3
FB
1
325740
18-09 2022
12:00 Solrød FC LSF Solrød Idrætscenter
5
-
2
18. sep 2022
12:00
Solrød FC
5
LSF
2
325745
24-09 2022
12:00 Ølstykke FC FA 2000 Ølstykke Stadion Kunstgræs
0
-
2
24. sep 2022
12:00
Ølstykke FC
0
FA 2000
2
325742
24-09 2022
13:00 LSF GVI Smørum Idrætscenter
4
-
3
24. sep 2022
13:00
LSF
4
GVI
3
325741
25-09 2022
12:00 Lyngby Boldklub 1921 (2) Hørsholm-Usserød IK Lyngby Stadion
2
-
2
25. sep 2022
12:00
Lyngby Boldklub 1921 (2)
2
Hørsholm-Usserød IK
2
325744
25-09 2022
12:00 FB Solrød FC Jens Jessens Vej
0
-
2
25. sep 2022
12:00
FB
0
Solrød FC
2
325743
25-09 2022
14:00 A27 FC Nakskov Dragør Bk
13
-
1
25. sep 2022
14:00
A27
13
FC Nakskov
1
325746
02-10 2022
12:00 FA 2000 LSF Jens Jessens Vej
3
-
2
02. okt 2022
12:00
FA 2000
3
LSF
2
325748
02-10 2022
12:00 GVI FB GVI. Nymosen
5
-
1
02. okt 2022
12:00
GVI
5
FB
1
325749
02-10 2022
12:00 Hørsholm-Usserød IK A27 Hørsholm Idrætspark
0
-
3
02. okt 2022
12:00
Hørsholm-Usserød IK
0
A27
3
325750
02-10 2022
12:00 Solrød FC Lyngby Boldklub 1921 (2) Solrød Idrætscenter
4
-
0
02. okt 2022
12:00
Solrød FC
4
Lyngby Boldklub 1921 (2)
0
325747
02-10 2022
13:00 FC Nakskov Ølstykke FC OK+ stadion
0
-
5
02. okt 2022
13:00
FC Nakskov
0
Ølstykke FC
5
325755
08-10 2022
12:00 Ølstykke FC LSF Ølstykke Stadion Kunstgræs
2
-
0
08. okt 2022
12:00
Ølstykke FC
2
LSF
0
325751
09-10 2022
12:00 Lyngby Boldklub 1921 (2) GVI Lyngby Stadion
0
-
1
09. okt 2022
12:00
Lyngby Boldklub 1921 (2)
0
GVI
1
325752
09-10 2022
12:00 A27 Solrød FC Dragør Bk
3
-
1
09. okt 2022
12:00
A27
3
Solrød FC
1
325753
09-10 2022
12:00 FC Nakskov Hørsholm-Usserød IK OK+ stadion
3
-
1
09. okt 2022
12:00
FC Nakskov
3
Hørsholm-Usserød IK
1
325754
09-10 2022
12:00 FB FA 2000 Jens Jessens Vej
0
-
7
09. okt 2022
12:00
FB
0
FA 2000
7
325759
29-10 2022
12:00 Ølstykke FC Hørsholm-Usserød IK Ølstykke Stadion Kunstgræs
5
-
2
29. okt 2022
12:00
Ølstykke FC
5
Hørsholm-Usserød IK
2
325756
29-10 2022
13:00 LSF FB Smørum Idrætscenter
4
-
0
29. okt 2022
13:00
LSF
4
FB
0
325757
30-10 2022
12:00 FA 2000 Lyngby Boldklub 1921 (2) Jens Jessens Vej
2
-
1
30. okt 2022
12:00
FA 2000
2
Lyngby Boldklub 1921 (2)
1
325758
30-10 2022
12:00 GVI A27 GVI. Nymosen
1
-
6
30. okt 2022
12:00
GVI
1
A27
6
325760
30-10 2022
12:00 Solrød FC FC Nakskov Solrød Idrætscenter
8
-
1
30. okt 2022
12:00
Solrød FC
8
FC Nakskov
1
325765
on02-11 2022
18:30 Hørsholm-Usserød IK Solrød FC Hørsholm Idrætspark
4
-
3
02. nov 2022
18:30
Hørsholm-Usserød IK
4
Solrød FC
3
325761
06-11 2022
12:00 Lyngby Boldklub 1921 (2) LSF Lyngby Stadion
0
-
2
06. nov 2022
12:00
Lyngby Boldklub 1921 (2)
0
LSF
2
325762
06-11 2022
12:00 A27 FA 2000 Dragør Bk
7
-
1
06. nov 2022
12:00
A27
7
FA 2000
1
325763
06-11 2022
12:00 FC Nakskov GVI OK+ stadion
1
-
6
06. nov 2022
12:00
FC Nakskov
1
GVI
6
325764
06-11 2022
12:00 FB Ølstykke FC Jens Jessens Vej
1
-
2
06. nov 2022
12:00
FB
1
Ølstykke FC
2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Nummer 1 fra pulje A og B rykker op i liga 2.
Nummer 2-6 i begge puljer spiller liga 3 pulje A i foråret 2023.
Nummer 7-10 spiller liga 3 pulje B i foråret 2023 sammen med en oprykker fra højeste LU række i DBU Sjælland og DBU København.

Husk hvis I ønsker at spile Futsal í vinter så der frist 3. oktober via kluboffice:

https://www.dbusjaelland.dk/nyheder/2022/september/dbu-sjaellands-vintertilbud-2022-2023/#A

Log ind