MENU

U10 drenge 5-mands (13) beg.-Efterårsserie 9/10, Pulje 1 //

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
søndag den. 09-10 2022
Spillested:
Tølløse Stadion Bane 5 A kvadraten Sportsvej 3 4340 Tølløse
514690 Kl. 10:00 Hvalsø IF Albertslund IF Bane 5 A kvadraten
514691 Kl. 10:00 Solrød FC Borup IF Bane 5 B kvadraten
514692 Kl. 10:20 Holbæk B&I Karlslunde IF Bane 5 A kvadraten
514693 Kl. 10:20 Tølløse BK T.G. 80 IF Bane 5 B kvadraten
514694 Kl. 10:40 Albertslund IF Solrød FC Bane 5 A kvadraten
514695 Kl. 10:40 Borup IF Holbæk B&I Bane 5 B kvadraten
514696 Kl. 11:00 Karlslunde IF Tølløse BK Bane 5 A kvadraten
514697 Kl. 11:00 T.G. 80 IF Hvalsø IF Bane 5 B kvadraten
514698 Kl. 11:20 Hvalsø IF Solrød FC Bane 5 A kvadraten
514699 Kl. 11:20 Albertslund IF Borup IF Bane 5 B kvadraten
514700 Kl. 11:40 Holbæk B&I Tølløse BK Bane 5 C kvadraten
514701 Kl. 11:40 Karlslunde IF T.G. 80 IF Bane 5 A+B Kvadraten
514702 Kl. 12:00 Hvalsø IF Holbæk B&I Bane 5 C kvadraten
514703 Kl. 12:00 Albertslund IF Karlslunde IF Bane 5 A+B Kvadraten
514704 Kl. 12:20 Solrød FC Tølløse BK Bane 5 C kvadraten
514705 Kl. 12:20 Borup IF T.G. 80 IF Bane 5 A+B Kvadraten
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Bemærk at der spilles på to 5-mandsbaner pr. pulje.

Mød i god tid og tilmeld jer hos værtsklubbens stævneleder. Alle hold møder senest 15 minutter før første kamp i puljen.
Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau. 
Førstnævnte hold stiller kvalificeret bane/kampleder.

Efterårsserien består af 4 stævner, bemærk datoerne for det enkelte stævne. Bemærk at der kan forekomme ændringer i kampprogrammet til de enkelte stævner, så husk at holde jer opdateret på appen eller via www.dbusjaelland.dk.

Hvis I benytter KampKlar, så hvis alle fire stævner ikke automatisk er kommet ind i KampKlar, så kan de hentes frem ved at gå i KampKlar via mit.dbu.dk og trykke på indstillinger i venstremenuen og derefter turneringshold midt på skærmen.

Ved udeblivelser bedes I aftale på dagen så alle får fire kampe.
Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind til jerp@dbusjaelland.dk

Log ind