MENU

Pokalen 2022/23 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat TV
825552
1 fr
29-07 2022
Kl. 19:00
B.93 FC Roskilde Østerbro Stadion
1
-
3
825502
1 ti
02-08 2022
Kl. 18:00
Varde Tarup-Paarup IF Vestjysk Bank Stadion (Varde)
3
-
1
825503
1 ti
02-08 2022
Kl. 18:00
Slagelse B&I SønderjyskE Slagelse Stadion
0
-
5
825504
1 ti
02-08 2022
Kl. 18:00
Broager UI FC Fredericia Broager Idrætscenter
0
-
8
825505
1 ti
02-08 2022
Kl. 18:00
OKS Vejle Boldklub OKSON-Park
1
-
5
825506
1 ti
02-08 2022
Kl. 18:00
Aabenraa BK S.f.B.-Oure FA Aabenraa Stadion
1
-
2
825507
1 ti
02-08 2022
Kl. 18:00
Vejgaard B Hobro IK Spar Nord Arena (Vejgaard B)
0
-
2
825517
1 ti
02-08 2022
Kl. 18:00
Hvidovre FC Helsingør PRO VENTILATION ARENA
2
-
4
825518
1 ti
02-08 2022
Kl. 18:00
HIK Nykøbing FC HIK
0
-
1
825519
1 ti
02-08 2022
Kl. 18:00
Fremad Amager Hillerød Fodbold Sundby Idrætspark
1
-
0
Pokal-TV
825520
1 ti
02-08 2022
Kl. 18:00
Allerød FK KFUM, Roskilde Allerød Idrætspark
3
-
1
825522
1 ti
02-08 2022
Kl. 18:00
Herlev IF Vanløse Herlev IF Stadion (Kunst)
0
-
2
825523
1 ti
02-08 2022
Kl. 18:00
Såby Fodbold Frem Såby Stadion
1
-
3
825524
1 ti
02-08 2022
Kl. 18:00
Ringsted IF Næstved Ringsted Stadion
0
-
3
825509
1 ti
02-08 2022
Kl. 18:00
Odder Brabrand Spektrum Odder
5
-
6
825526
1 ti
02-08 2022
Kl. 18:00
Skovshoved IF HB Køge Skovshoved I P
0
-
4
825531
1 ti
02-08 2022
Kl. 18:00
Hedensted IF Dalum IF Hedensted Stadion
1
-
0
825532
1 ti
02-08 2022
Kl. 18:00
Kjellerup IF Young Boys FD Bjergets Idrætsanlæg
1
-
4
825528
1 ti
02-08 2022
Kl. 18:30
Give Fremad Middelfart Give Stadion
0
-
7
825513
1 ti
02-08 2022
Kl. 18:30
Farsø/Ullits IK Skive Farsø Stadion
1
-
4
825535
1 ti
02-08 2022
Kl. 18:30
Nørresundby FB Thisted FC Nordjyske Bank Arena (Nørresundby)
1
-
5
825538
1 ti
02-08 2022
Kl. 18:30
KFUM Karlslunde IF Emdrupparken
1
-
3
825539
1 ti
02-08 2022
Kl. 18:30
Solrød FC Ishøj IF Solrød Idrætscenter
0
-
3
825543
1 ti
02-08 2022
Kl. 18:30
VRI Viby IF NES Park
0
-
2
825525
1 ti
02-08 2022
Kl. 18:30
AIA/Tranbjerg Aarhus Fremad Grønløkke Stadion
0
-
9
825521
1 ti
02-08 2022
Kl. 18:30
Avarta FA 2000 Tømrermester Jim Jensens Park
1
-
3
825508
1 ti
02-08 2022
Kl. 18:30
Klitmøller IF Jammerbugt FC Klitmøller Stadion
1
-
2
825514
1 ti
02-08 2022
Kl. 18:45
Øster Hornum IF Ringkøbing Øster Hornum Hallen
0
-
8
825533
1 ti
02-08 2022
Kl. 18:45
Vatanspor IF Lyseng Sødalskolen
2
-
0
825530
1 ti
02-08 2022
Kl. 19:00
Kolding IF Esbjerg fB Autocentralen Park (Kolding Stadion)
2
-
0
TV3 Sport
825540
1 on
03-08 2022
Kl. 18:00
LUIF Brønshøj LUIF´s anlæg
0
-
6
825527
1 on
03-08 2022
Kl. 18:00
B 1909 Marienlyst 3F Gillested Park
0
-
1
825529 1 on
03-08 2022
Kl. 18:00
Haarby BK Næsby BK Haarby Stadion
Hjemmehold taberdømt
825534
1 on
03-08 2022
Kl. 18:00
VSK Århus Vendsyssel FF Vejlby/Risskov Centret
1
-
3
Pokal-TV
825536
1 on
03-08 2022
Kl. 19:00
FB AB Frederiksberg IP, kunst
2
-
4
Pokal-TV
825549
1 to
04-08 2022
Kl. 17:00
Tuse IF NB Bornholm Tusehallen
2
-
1
825541
1 to
04-08 2022
Kl. 17:45
Sædding/G IF Marstal/Rise Guldager Idrætscenter
8
-
7
825542
1 to
04-08 2022
Kl. 18:00
Munkebo Bold- og Idrætsklub Kerteminde BK Munkebo Idrætscenter
0
-
1
825544
1 to
04-08 2022
Kl. 18:00
Frederikshavn fI ASA, Aarhus Empire Stadium (Frederikshavn)
3
-
0
Pokal-TV
825545
1 to
04-08 2022
Kl. 18:00
Dragør Bk. BSF Dragør Bk
0
-
5
825546
1 to
04-08 2022
Kl. 18:00
Mosede BK Kastrup Bk Mosede-skolen
1
-
3
825551
1 to
04-08 2022
Kl. 18:00
Jyllinge FC Union Spraglehøj Idrætsanlæg
3
-
0
825548
1 to
04-08 2022
Kl. 18:00
Tune IF Tårnby FF Tune Stadion
1
-
5
825550
1 to
04-08 2022
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse Hørsholm-Usserød IK Stadion Vest
0
-
4
825547
1 to
04-08 2022
Kl. 18:30
B. 1973, Herlev FC Nakskov Elverroad Kunstgræs
1
-
5
825537
1 ma
08-08 2022
Kl. 19:00
FC Culpa MB Kunst, Valby IP, tribunen
2
-
0
460360
2 on
24-08 2022
Kl. 18:00
FC Helsingør Lyngby BK Helsingør "Ny Stadion" OPV
2
-
0
TV3 Sport
460351
2 ti
30-08 2022
Kl. 17:15
Hedensted IF Thisted FC Hedensted Stadion
1
-
2
460353
2 ti
30-08 2022
Kl. 17:15
Varde Aarhus Fremad Vestjysk Bank Stadion (Varde)
0
-
2
460358
2 ti
30-08 2022
Kl. 17:15
Middelfart FC Fredericia Middelfart Stadion
1
-
0
Pokal-TV
460363
2 ti
30-08 2022
Kl. 17:15
Kastrup Bk AB Kastrup IA ved Røllikevej
1
-
2
460364
2 ti
30-08 2022
Kl. 17:15
Jyllinge FC Næstved Spraglehøj Idrætsanlæg
0
-
5
460366
2 ti
30-08 2022
Kl. 17:15
Kerteminde BK HB Køge ALBANI Kerteminde Stadion
2
-
4
460368
2 ti
30-08 2022
Kl. 17:15
Tårnby FF Fremad Amager Vestamager Idrætsanlæg
1
-
2
460359
2 ti
30-08 2022
Kl. 18:00
Young Boys FD Brabrand JYSK Park (kunstgræs)
0
-
1
460350
2 ti
30-08 2022
Kl. 18:30
Marienlyst Vejle Boldklub Marienlystcentret
0
-
3
Pokal-TV
460372
2 ti
30-08 2022
Kl. 18:30
Brønshøj Ishøj IF Tingbjerg Idrætspark
1
-
5
460356
2 ti
30-08 2022
Kl. 19:00
Kolding IF SønderjyskE Autocentralen Park (Kolding Stadion)
0
-
2
Pokal-TV
460371
2 ti
30-08 2022
Kl. 19:00
Hørsholm-Usserød IK Tuse IF Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
5
-
0
460286
2 on
31-08 2022
Kl. 17:15
Viby IF Viborg Viby Idrætspark
0
-
7
460287
2 on
31-08 2022
Kl. 17:15
Ringkøbing AC Horsens Green Arena (Ringkøbing)
1
-
2
DR2
460367
2 on
31-08 2022
Kl. 17:15
FC Culpa FC Roskilde Valby Idrætspark
0
-
3
460369
2 on
31-08 2022
Kl. 17:15
Allerød FK FA 2000 Allerød Idrætspark
0
-
3
460357
2 on
31-08 2022
Kl. 17:15
Næsby BK Skive ALPI Arena Næsby
0
-
0
460361
2 on
31-08 2022
Kl. 18:00
Frem FC Nordsjælland Valby IP, Stadion, kunst
0
-
1
460370
2 on
31-08 2022
Kl. 19:00
FC Nakskov Vanløse OK+ stadion
0
-
4
460355
2 on
31-08 2022
Kl. 19:00
Frederikshavn fI Vendsyssel FF Empire Stadium (Frederikshavn)
2
-
7
460285
2 to
01-09 2022
Kl. 18:30
Vatanspor AGF Ceres Park
0
-
8
Pokal-TV
460354
2
04-09 2022
Kl. 14:00
Klitmøller IF Sædding/G IF Klitmøller Stadion
0
-
1
460352
2 ti
06-09 2022
Kl. 17:00
S.f.B.-Oure FA Hobro IK Fynske Bank Arena Høje Bøge
0
-
3
460365
2 ti
06-09 2022
Kl. 18:30
BSF Karlslunde IF Ballerup Idrætspark
1
-
0
460362
2 on
07-09 2022
Kl. 18:30
Nykøbing FC OB Lollands Bank Park
3
-
2
See
593496
3 on
28-09 2022
Kl. 18:00
Næstved Silkeborg IF TINTSHOP PARK
0
-
3
DR2
593495
3 on
05-10 2022
Kl. 15:45
Sædding/G IF Middelfart Guldager Idrætscenter
0
-
6
Pokal-TV
593485
3 on
12-10 2022
Kl. 15:30
BSF FC Nordsjælland Ballerup Idrætspark
0
-
5
Pokal-TV
593507
3 on
12-10 2022
Kl. 18:00
AB AGF Gladsaxe Stadion
0
-
3
Pokal-TV
593478
3 ti
18-10 2022
Kl. 15:15
Brabrand Vejle Boldklub Brabrand IF's Idrætsanlæg
0
-
3
Pokal-TV
593479
3 ti
18-10 2022
Kl. 15:15
Næsby BK Nykøbing FC ALPI Arena Næsby
1
-
2
593480
3 ti
18-10 2022
Kl. 18:00
HB Køge SønderjyskE Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
1
-
4
593481
3 ti
18-10 2022
Kl. 18:00
FC Roskilde Fremad Amager Roskilde Idrætspark
1
-
2
593482
3 ti
18-10 2022
Kl. 18:00
Vanløse AaB Vanløse Idrætspark
1
-
3
TV3 Sport
593477
3 ti
18-10 2022
Kl. 18:00
Thisted FC FC Helsingør Lerpytter Anlæg
2
-
1
593493
3 on
19-10 2022
Kl. 14:30
Aarhus Fremad Brøndby IF Riisvangen Stadion
4
-
0
DR1
593494
3 on
19-10 2022
Kl. 15:15
Ishøj IF Viborg Ishøj Idrætscenter
2
-
3
593484
3 on
19-10 2022
Kl. 17:00
FA 2000 FC Midtjylland Frederiksberg IP, kunst
0
-
6
Pokal-TV
593492
3 on
19-10 2022
Kl. 17:45
Hobro IK F.C. København DS Arena (Hobro)
4
-
6
TV3+
593483
3 on
19-10 2022
Kl. 19:00
Hørsholm-Usserød IK AC Horsens Hørsholm Idrætspark
1
-
2
593497
3 to
20-10 2022
Kl. 18:00
Vendsyssel FF Randers FC Nord Energi Arena (Hjørring)
0
-
2
Pokal-TV
569510
4 ti
08-11 2022
Kl. 18:00
Nykøbing FC SønderjyskE Lollands Bank Park
1
-
2
Pokal-TV
569511
4 on
09-11 2022
Kl. 13:30
Middelfart AaB Middelfart Stadion
1
-
2
Pokal-TV
569512
4 on
09-11 2022
Kl. 13:30
Aarhus Fremad Fremad Amager Riisvangen Stadion
3
-
1
Pokal-TV
569513
4 on
09-11 2022
Kl. 17:30
Vejle Boldklub AC Horsens Vejle Stadion
1
-
0
DR2
569514
4 on
09-11 2022
Kl. 18:00
Thisted FC F.C. København Sparekassen Thy Arena
1
-
3
TV3+
569515
4 on
09-11 2022
Kl. 19:30
Randers FC Silkeborg IF Cepheus Park Randers
1
-
3
TV3 Sport
569517
4 to
10-11 2022
Kl. 17:30
Viborg FC Midtjylland Energi Viborg Arena
3
-
1
DR2
569518
4 to
10-11 2022
Kl. 19:30
AGF FC Nordsjælland Ceres Park
0
-
2
TV3+
960160 5 ti
28-02 2023
Kl. 18:30
Aarhus Fremad FC Nordsjælland Riisvangen Stadion
960142 5 on
01-03 2023
Kl. 20:00
F.C. København Vejle Boldklub Parken
DR2
960156 5 to
02-03 2023
Kl. 18:00
AaB Viborg Aalborg Portland Park
DR2
960192 5 on
08-03 2023
Kl. 18:45
SønderjyskE Silkeborg IF Sydbank Park, Haderslev
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Dansk Boldspil-Union på mail eller på tlf: 4326 2222

Log ind