Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
02. apr 2023
14:00
LKB/Gistrup (2)
2
Aalborgstudenternes IF
0
|
|||||||||||||||||||
05. apr 2023
20:00
AaB (2)
3
KB 81 Aalborg
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
08. apr 2023
10:30
Aalborgstudenternes IF
0
Gug B
5
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
08. apr 2023
13:00
KB 81 Aalborg
0
LKB/Gistrup (2)
5
|
|||||||||||||||||||
10. apr 2023
19:00
POLIS IK
2
AaB (2)
3
|
|||||||||||||||||||
15. apr 2023
15:00
POLIS IK
0
KB 81 Aalborg
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
16. apr 2023
17:00
Gug B
LKB/Gistrup (2)
ANN
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2023
19:00
AaB (2)
2
Aalborgstudenternes IF
1
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2023
15:00
Aalborgstudenternes IF
2
POLIS IK
1
|
|||||||||||||||||||
23. apr 2023
16:00
Gug B
1
KB 81 Aalborg
12
|
|||||||||||||||||||
25. apr 2023
19:00
Gug B
7
POLIS IK
3
|
|||||||||||||||||||
25. apr 2023
20:15
LKB/Gistrup (2)
3
AaB (2)
1
|
|||||||||||||||||||
29. apr 2023
13:00
KB 81 Aalborg
2
Aalborgstudenternes IF
5
|
|||||||||||||||||||
29. apr 2023
15:00
POLIS IK
LKB/Gistrup (2)
HHT
|
|||||||||||||||||||
30. apr 2023
18:00
AaB (2)
2
Gug B
9
|
Serie 5,1 består af de 192 bedste hold fra Serie 5 (alle nr. 1 og 2 og de 49 bedste nr. 3).
Holdene indplaceres i 48 puljer á 4 hold.
Følgende 48 hold rykker op i serie 5,1 fra 3. pladsen:
Skibsby-Højene IF (96), Bangsbo Freja (99), Østervraa IF (100), Klokkerholm IF 2 (102) (nr. 4), Tylstrup IF (103), Thorup/Klim B2 eller Hjortdal UI 1 (104), Hune B (105) (nr. 4), Vesterbro IK (106), FC Vesterbro, Aalborg (107), Aalborg Freja (108), KB 81 Aalborg (109), LKB/Gistrup 1 (110), Øster Hornum IF (111), Nørager/Rørbæk IF (112), Hornum IF (113), IK Rosendal (115), Hersom/Bjerregrav IF (116) (nr. 4), Løgstrup GIF (117), Koldby/Hørdum IF (119), Ljørslev/Ørding IF (120), Thyholm IF (122), RLK 2 (123), Tulstrup-Faurholt IF (126), Karstoft IF (127), Ravnsbjerg IF (128) (nr. 4), Gødvad GIF (131), Helsted Fremad IF (132), Randers Freja (133), AC Norddjurs 2 (136), Aarhus 1900 2 (139), Fuglebakken KFUM 4 (140), VSK Aarhus 5 (142), Aarhus 1900 1(146), JAI, Aarhus (147), Solbjerg IF (148), Hovedgård/Søvind (150), Juelsminde IF (152), FC GOG Fodbold (153), Bredballe IF (154), Vinding SF (155), Skovlund IF (159), Blåbjerg BK (160), Esbjerg fB (161), Esbjerg Eagles 1 (162), Sdr. Hygum B (164), Starup UIF (165), Kværs B (167), Hørup/Notmark (168).