MENU

8-Herresenior 2 (motionsrækken) - Forår, Pulje 1 (2023) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
577195
ma
10-04 2023
Kl. 20:45
Gørløse SI Uvelse IF Brødeskov Stadion Kunst
4
-
1
577196 on
12-04 2023
Kl. 18:30
Oversidder Slangerup & Omegn IF
577197
on
12-04 2023
Kl. 18:30
Alsønderup SG&I Snekkersten IF Alsønderup Idrætsanlæg
3
-
6
577198
16-04 2023
Kl. 13:30
Ølstykke FC Nerashté, Ballerup Ølstykke Stadion
5
-
2
577200 on
19-04 2023
Kl. 18:45
FIF, Hillerød Alsønderup SG&I FIF-Stadion Kunstgræs
UHT
577203 on
19-04 2023
Kl. 18:45
Nerashté, Ballerup Oversidder Damgårdsparken, Ballerup
577202
to
20-04 2023
Kl. 19:00
Slangerup & Omegn IF Gørløse SI Slangerup Stadion Kunst
2
-
2
577199
fr
21-04 2023
Kl. 18:30
Snekkersten IF Ølstykke FC Snekkersten Idrætscenter
2
-
2
577205
ma
24-04 2023
Kl. 19:00
Espergærde IF Slangerup & Omegn IF Mørdrup Idrætsanlæg
1
-
1
577208 ma
24-04 2023
Kl. 19:00
Ølstykke FC Oversidder Ølstykke Stadion
577206
ti
25-04 2023
Kl. 18:00
Gørløse SI Nerashté, Ballerup Gørløse Stadion
6
-
2
577207 on
26-04 2023
Kl. 19:00
Alsønderup SG&I Uvelse IF Alsønderup Idrætsanlæg
HHT
577209
on
03-05 2023
Kl. 19:00
FIF, Hillerød Ølstykke FC FIF-Stadion Kunstgræs
4
-
3
577210 on
03-05 2023
Kl. 19:00
Uvelse IF Snekkersten IF Uvelse Stadion
2
-
9
577211 on
03-05 2023
Kl. 19:00
Oversidder Gørløse SI
577213
on
03-05 2023
Kl. 19:00
Nerashté, Ballerup Espergærde IF Damgårdsparken, Ballerup
3
-
3
577212
to
04-05 2023
Kl. 19:00
Slangerup & Omegn IF Alsønderup SG&I Slangerup Stadion Kunst
3
-
0
577215 ma
08-05 2023
Kl. 19:00
Espergærde IF Oversidder Mørdrup Idrætsanlæg
577216 ma
08-05 2023
Kl. 19:00
FIF, Hillerød Uvelse IF FIF-Stadion Kunstgræs
4
-
1
577218
ma
08-05 2023
Kl. 19:00
Ølstykke FC Gørløse SI Ølstykke Stadion Kunstgræs
6
-
2
577217 on
10-05 2023
Kl. 19:00
Alsønderup SG&I Nerashté, Ballerup Alsønderup Idrætsanlæg
0
-
4
577214 fr
12-05 2023
Kl. 18:00
Snekkersten IF Slangerup & Omegn IF Snekkersten Idrætscenter
0
-
6
577219
ti
16-05 2023
Kl. 19:00
Espergærde IF Gørløse SI Mørdrup Idrætsanlæg
HMH
577220
on
17-05 2023
Kl. 19:00
Uvelse IF Ølstykke FC Uvelse Stadion
0
-
1
577320 on
17-05 2023
Kl. 19:00
Oversidder Alsønderup SG&I
580272 on
17-05 2023
Kl. 19:00
Slangerup & Omegn IF FIF, Hillerød Slangerup Stadion Kunst
4
-
0
580273 on
17-05 2023
Kl. 19:00
Nerashté, Ballerup Snekkersten IF Damgårdsparken, Ballerup
10
-
3
580278
ma
22-05 2023
Kl. 19:00
Ølstykke FC Espergærde IF Ølstykke Stadion Kunstgræs
9
-
1
580275 on
24-05 2023
Kl. 19:00
FIF, Hillerød Nerashté, Ballerup FIF-Stadion Kunstgræs
HHT
580277
on
24-05 2023
Kl. 19:00
Alsønderup SG&I Gørløse SI Alsønderup Idrætsanlæg
3
-
4
580274 fr
26-05 2023
Kl. 18:30
Snekkersten IF Oversidder Snekkersten Idrætscenter
577204
27-05 2023
Kl. 18:30
Snekkersten IF FIF, Hillerød Snekkersten Idrætscenter
UHT
577201
28-05 2023
Kl. 11:00
Uvelse IF Espergærde IF Uvelse Stadion
HHT
580280 ti
30-05 2023
Kl. 18:00
Gørløse SI Snekkersten IF Gørløse Stadion
UHT
580282
ti
30-05 2023
Kl. 19:00
Ølstykke FC Slangerup & Omegn IF Ølstykke Stadion
0
-
0
580279 ti
30-05 2023
Kl. 19:00
Espergærde IF Alsønderup SG&I Mørdrup Idrætsanlæg
6
-
0
580281 on
31-05 2023
Kl. 19:00
Oversidder FIF, Hillerød
580283
on
31-05 2023
Kl. 19:00
Nerashté, Ballerup Uvelse IF Damgårdsparken, Ballerup
3
-
2
580276
to
01-06 2023
Kl. 19:00
Uvelse IF Slangerup & Omegn IF Uvelse Stadion
3
-
0
577194
04-06 2023
Kl. 11:00
Espergærde IF FIF, Hillerød Mørdrup Idrætsanlæg
UHT
580284 on
07-06 2023
Kl. 19:00
Snekkersten IF Espergærde IF Snekkersten Idrætscenter
1
-
2
580291
on
07-06 2023
Kl. 19:00
FIF, Hillerød Gørløse SI FIF-Stadion Kunstgræs
1
-
3
580294 on
07-06 2023
Kl. 19:00
Uvelse IF Oversidder Uvelse Stadion
580295
on
07-06 2023
Kl. 19:00
Alsønderup SG&I Ølstykke FC Alsønderup Idrætsanlæg
2
-
5
580306 to
08-06 2023
Kl. 19:00
Slangerup & Omegn IF Nerashté, Ballerup Slangerup Stadion Kunst
4
-
1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Turneringsafslutning:
Kvartfinaler søndag den 11. juni kl. 11.30.
Kamp 1 Vinder pulje 1 - Vinder pulje 3
Kamp 2 Vinder pulje 6 - Vinder pulje 5

Semifinaler lørdag den 17. juni kl. 09.30 i Borup
kamp 3: Vinder kamp 1 - Vinder pulje 4
kamp 4: Vinder kamp 2  - Vinder pulje 2

Finale samt 3-4 plads lørdag den 17. juni kl. 12.00 i Borup.
kamp 5: Finale Vinder kamp 3 - Vinder kamp 4
kamp 6: 3-4 plads Taber kamp 3 - Taber kamp 4

Log ind