U7 drenge 3-mands (17) - 7. oktober Medaljestævne, Pulje 14 (2023)

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 07-10 2023
Spillested:
NyBolig Park Sydskellet 1 2630 Taastrup
594623 10:00 Ishøj IF (1) Vallensbæk IF (1)
10:00
Ishøj IF (1)
Vallensbæk IF (1)
594634 10:00 Taastrup FC (3) Taastrup FC (4)
10:00
Taastrup FC (3)
Taastrup FC (4)
594635 10:20 Greve Fodbold (6) Ishøj IF (3)
10:20
Greve Fodbold (6)
Ishøj IF (3)
594636 10:20 Vallensbæk IF (3) Greve Fodbold (5)
10:20
Vallensbæk IF (3)
Greve Fodbold (5)
594637 10:40 Vallensbæk IF (1) Taastrup FC (3)
10:40
Vallensbæk IF (1)
Taastrup FC (3)
594639 10:40 Taastrup FC (4) Greve Fodbold (6)
10:40
Taastrup FC (4)
Greve Fodbold (6)
594640 11:00 Greve Fodbold (5) Ishøj IF (1)
11:00
Greve Fodbold (5)
Ishøj IF (1)
594638 11:00 Ishøj IF (3) Vallensbæk IF (3)
11:00
Ishøj IF (3)
Vallensbæk IF (3)
594641 11:20 Ishøj IF (1) Taastrup FC (3)
11:20
Ishøj IF (1)
Taastrup FC (3)
594642 11:20 Vallensbæk IF (1) Taastrup FC (4)
11:20
Vallensbæk IF (1)
Taastrup FC (4)
594643 11:40 Greve Fodbold (6) Vallensbæk IF (3)
11:40
Greve Fodbold (6)
Vallensbæk IF (3)
594644 11:40 Ishøj IF (3) Greve Fodbold (5)
11:40
Ishøj IF (3)
Greve Fodbold (5)
594645 12:00 Ishøj IF (1) Greve Fodbold (6)
12:00
Ishøj IF (1)
Greve Fodbold (6)
594646 12:00 Vallensbæk IF (1) Ishøj IF (3)
12:00
Vallensbæk IF (1)
Ishøj IF (3)
594647 12:20 Taastrup FC (3) Vallensbæk IF (3)
12:20
Taastrup FC (3)
Vallensbæk IF (3)
594648 12:20 Taastrup FC (4) Greve Fodbold (5)
12:20
Taastrup FC (4)
Greve Fodbold (5)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Nye regler i børnefodbold: https://www.dbusjaelland.dk/nyheder/2023/august/nye-regler-i-boernefodbold-det-hurtige-overblik/

Bemærk at der spilles på to 3-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Der er ingen niveaudeling, så det er vigtigt at I stiller lige hold. 
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Der spilles uden målmand, sidstnævnte hold giver bolden op fra midten ved 1.halvlegs begyndelse.

Ved 4 kampe pr. hold: spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på clan@dbusjaelland.dk

Der er medaljer til alle spillere. 3-mands: 6 medaljer pr. hold. 
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.

Log ind