U7 drenge 3-mands (17) - 7. oktober Medaljestævne, Pulje 15 (2023)

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 07-10 2023
Spillested:
NyBolig Park Sydskellet 1 2630 Taastrup
594649 10:00 Ishøj IF (2) Greve Fodbold (7)
10:00
Ishøj IF (2)
Greve Fodbold (7)
594650 10:00 Taastrup FC (1) Ishøj IF (4)
10:00
Taastrup FC (1)
Ishøj IF (4)
594651 10:20 Vallensbæk IF (2) Greve Fodbold (8)
10:20
Vallensbæk IF (2)
Greve Fodbold (8)
594652 10:20 Taastrup FC (2) Ishøj IF (2)
10:20
Taastrup FC (2)
Ishøj IF (2)
594653 10:40 Ishøj IF (4) Vallensbæk IF (2)
10:40
Ishøj IF (4)
Vallensbæk IF (2)
594654 10:40 Greve Fodbold (7) Taastrup FC (1)
10:40
Greve Fodbold (7)
Taastrup FC (1)
594655 11:00 Greve Fodbold (8) Taastrup FC (2)
11:00
Greve Fodbold (8)
Taastrup FC (2)
594656 11:00 Ishøj IF (2) Taastrup FC (1)
11:00
Ishøj IF (2)
Taastrup FC (1)
594661 11:20 Vallensbæk IF (2) Taastrup FC (2)
11:20
Vallensbæk IF (2)
Taastrup FC (2)
594662 11:20 Greve Fodbold (7) Ishøj IF (4)
11:20
Greve Fodbold (7)
Ishøj IF (4)
594663 11:40 Taastrup FC (1) Greve Fodbold (8)
11:40
Taastrup FC (1)
Greve Fodbold (8)
594664 11:40 Vallensbæk IF (2) Ishøj IF (2)
11:40
Vallensbæk IF (2)
Ishøj IF (2)
594665 12:00 Ishøj IF (4) Greve Fodbold (8)
12:00
Ishøj IF (4)
Greve Fodbold (8)
594666 12:00 Taastrup FC (2) Greve Fodbold (7)
12:00
Taastrup FC (2)
Greve Fodbold (7)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Nye regler i børnefodbold: https://www.dbusjaelland.dk/nyheder/2023/august/nye-regler-i-boernefodbold-det-hurtige-overblik/

Bemærk at der spilles på to 3-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Der er ingen niveaudeling, så det er vigtigt at I stiller lige hold. 
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Der spilles uden målmand, sidstnævnte hold giver bolden op fra midten ved 1.halvlegs begyndelse.

Ved 4 kampe pr. hold: spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på clan@dbusjaelland.dk

Der er medaljer til alle spillere. 3-mands: 6 medaljer pr. hold. 
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.

Log ind