U7 dr (16) ½ bane Tune 12/3 Medaljestævne, Pulje 2 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Arrangør
278055
12-03 2023
10:00 Virum-Sorgenfri BK (1) Greve Fodbold (4) Tune Hallen Hal 2 Tune IF
12. mar 2023
10:00
Virum-Sorgenfri BK (1)
Greve Fodbold (4)
278056
12-03 2023
10:10 Brøndbyernes IF (2) Solrød FC (4) Tune Hallen Hal 2 Tune IF
12. mar 2023
10:10
Brøndbyernes IF (2)
Solrød FC (4)
278057
12-03 2023
10:20 BK Avarta (3) Ishøj IF (1) Tune Hallen Hal 2 Tune IF
12. mar 2023
10:20
BK Avarta (3)
Ishøj IF (1)
278058
12-03 2023
10:30 Solrød FC (4) Virum-Sorgenfri BK (1) Tune Hallen Hal 2 Tune IF
12. mar 2023
10:30
Solrød FC (4)
Virum-Sorgenfri BK (1)
278059
12-03 2023
10:40 Greve Fodbold (4) BK Avarta (3) Tune Hallen Hal 2 Tune IF
12. mar 2023
10:40
Greve Fodbold (4)
BK Avarta (3)
278060
12-03 2023
10:50 Ishøj IF (1) Brøndbyernes IF (2) Tune Hallen Hal 2 Tune IF
12. mar 2023
10:50
Ishøj IF (1)
Brøndbyernes IF (2)
278061
12-03 2023
11:00 Solrød FC (4) Greve Fodbold (4) Tune Hallen Hal 2 Tune IF
12. mar 2023
11:00
Solrød FC (4)
Greve Fodbold (4)
278094
12-03 2023
11:10 Virum-Sorgenfri BK (1) Ishøj IF (1) Tune Hallen Hal 2 Tune IF
12. mar 2023
11:10
Virum-Sorgenfri BK (1)
Ishøj IF (1)
278095
12-03 2023
11:20 Brøndbyernes IF (2) BK Avarta (3) Tune Hallen Hal 2 Tune IF
12. mar 2023
11:20
Brøndbyernes IF (2)
BK Avarta (3)
278096
12-03 2023
11:30 Greve Fodbold (4) Ishøj IF (1) Tune Hallen Hal 2 Tune IF
12. mar 2023
11:30
Greve Fodbold (4)
Ishøj IF (1)
278097
12-03 2023
11:40 BK Avarta (3) Solrød FC (4) Tune Hallen Hal 2 Tune IF
12. mar 2023
11:40
BK Avarta (3)
Solrød FC (4)
278098
12-03 2023
11:50 Brøndbyernes IF (2) Virum-Sorgenfri BK (1) Tune Hallen Hal 2 Tune IF
12. mar 2023
11:50
Brøndbyernes IF (2)
Virum-Sorgenfri BK (1)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Der er ingen niveaudeling så husk at stille lige hold.
Mødetid er senest 20 min. før puljestart.
Husk at melde jer ved tidtagerbordet.

Førstnævnte hold stiller bane/kampleder til rådighed.
Sidstnævnte hold giver bolden op ved banens midte fra kampens start.

Spilletid: 8 minutter pr. kamp
Der spilles 4 mod 4 og med højest 2 udskiftere. 
Der spilles uden målmand, som i udendørs 3-mands. 

Det er medaljestævne så der overrækkes 6 medaljer pr. hold ved puljens afslutning.

Hvis evt. oversidderkampe ikke besættes af nye hold, vil programmet blive ændret dagene op til stævnet, så der stadig er fire kampe til hver.

Spilleregler.

Oversigt over alle ½ banestævner.

Log ind