Ungdomspokalen U15 Drenge B (09) 23/24

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
101237
ti22-08 2023
18:30 BSF (rk.4) AB (rk.4) Ballerup Idrætspark
2
-
4
22. aug 2023
18:30
BSF (rk.4)
2
AB (rk.4)
4
101736
ti22-08 2023
18:30 B. 73, Slagelse (rk.4) Svebølle BI 2016 (rk.3) Stadion Vest
0
-
7
22. aug 2023
18:30
B. 73, Slagelse (rk.4)
0
Svebølle BI 2016 (rk.3)
7
625660
ti22-08 2023
18:30 Herlev IF (rk.4) Fløng-Hedehusene Fodbold (rk.3) Herlev IF Engen
UHT
22. aug 2023
18:30
Herlev IF (rk.4)
Fløng-Hedehusene Fodbold (rk.3)
UHT
625659
on23-08 2023
18:00 Greve Fodbold (rk.4) B. 1973, Herlev (rk.3) Greve Idræts Center
HHT
23. aug 2023
18:00
Greve Fodbold (rk.4)
B. 1973, Herlev (rk.3)
HHT
625662
on23-08 2023
18:30 Hareskov IF/Værløse BK (rk.3) SSL (rk.3) Værløse Stadion
HHT
23. aug 2023
18:30
Hareskov IF/Værløse BK (rk.3)
SSL (rk.3)
HHT
625663
on23-08 2023
18:30 Oversidder IF Skjold Birkerød (rk.3)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
IF Skjold Birkerød (rk.3)
625664
on23-08 2023
18:30 Oversidder IF Bytoften (rk.2)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
IF Bytoften (rk.2)
625665
on23-08 2023
18:30 Oversidder Glostrup (rk.2)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Glostrup (rk.2)
625666
on23-08 2023
18:30 Oversidder Ishøj IF (rk.3)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Ishøj IF (rk.3)
625667
on23-08 2023
18:30 Oversidder Præstø IF (rk.3)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Præstø IF (rk.3)
625668
on23-08 2023
18:30 Oversidder Roskilde Boldklub (rk.2)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Roskilde Boldklub (rk.2)
625669
on23-08 2023
18:30 Oversidder Nykøbing FC (rk.2)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Nykøbing FC (rk.2)
625670
on23-08 2023
18:30 Oversidder VG Fodbold (rk.2)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
VG Fodbold (rk.2)
625671
on23-08 2023
18:30 Oversidder Svinninge IF (rk.3)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Svinninge IF (rk.3)
625672
on23-08 2023
18:30 Oversidder Suså IF (rk.2)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Suså IF (rk.2)
625673
on23-08 2023
18:30 Oversidder Solrød FC (rk.3)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Solrød FC (rk.3)
625674
on23-08 2023
18:30 Oversidder Køge Nord FC (rk.3)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Køge Nord FC (rk.3)
625675
on23-08 2023
18:30 Oversidder Ringsted IF (rk.2)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Ringsted IF (rk.2)
625676
on23-08 2023
18:30 Oversidder FC Rudersdal (rk.3)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
FC Rudersdal (rk.3)
625677
on23-08 2023
18:30 Oversidder Frederiksværk FK (rk.2)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Frederiksværk FK (rk.2)
625678
on23-08 2023
18:30 Oversidder Hillerød Fodbold (rk.3)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Hillerød Fodbold (rk.3)
625679
on23-08 2023
18:30 Oversidder Humlebæk BK (rk.2)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Humlebæk BK (rk.2)
625680
on23-08 2023
18:30 Oversidder Karlslunde IF (rk.2)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Karlslunde IF (rk.2)
625681
on23-08 2023
18:30 Oversidder Måløv BK (rk.2)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Måløv BK (rk.2)
625682
on23-08 2023
18:30 Oversidder Vordingborg IF (rk.2)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Vordingborg IF (rk.2)
625683
on23-08 2023
18:30 Oversidder Tølløse BK (rk.2)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Tølløse BK (rk.2)
625684
on23-08 2023
18:30 Oversidder LSF (rk.3)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
LSF (rk.3)
101238
on23-08 2023
18:30 Frederikssund FB (rk.4) Brede IF (rk.4) Frederikssund Stadion
1
-
7
23. aug 2023
18:30
Frederikssund FB (rk.4)
1
Brede IF (rk.4)
7
101737
on23-08 2023
18:30 Stenlille IF (rk.4) Holbæk B&I (rk.3) Stenlille Stadion
1
-
6
23. aug 2023
18:30
Stenlille IF (rk.4)
1
Holbæk B&I (rk.3)
6
625658
on23-08 2023
18:30 BK Avarta (rk.4) Albertslund IF (rk.3) Espelundens Idrætsanlæg
7
-
5
23. aug 2023
18:30
BK Avarta (rk.4)
7
Albertslund IF (rk.3)
5
625661
to24-08 2023
18:30 FC Lejre (rk.3) Ølstykke FC (rk.3) Lejrehallen
6
-
0
24. aug 2023
18:30
FC Lejre (rk.3)
6
Ølstykke FC (rk.3)
0
625657
to31-08 2023
18:30 Farum BK (rk.4) Herstedøster IC (rk.4) Stavnsholt
5
-
4
31. aug 2023
18:30
Farum BK (rk.4)
5
Herstedøster IC (rk.4)
4
807940
ti05-09 2023
18:15 Køge Nord FC (rk.3) Vordingborg IF (rk.2) Rishøj Stadion
0
-
6
05. sep 2023
18:15
Køge Nord FC (rk.3)
0
Vordingborg IF (rk.2)
6
807943
ti05-09 2023
18:15 AB (rk.4) Herlev IF (rk.4) Akademisk Boldklub
HHT
05. sep 2023
18:15
AB (rk.4)
Herlev IF (rk.4)
HHT
807945
ti05-09 2023
18:15 B. 1973, Herlev (rk.3) Ishøj IF (rk.3) Elverroad
7
-
3
05. sep 2023
18:15
B. 1973, Herlev (rk.3)
7
Ishøj IF (rk.3)
3
807947
ti05-09 2023
18:15 Holbæk B&I (rk.3) Tølløse BK (rk.2) Holbæk Sportsby
2
-
0
05. sep 2023
18:15
Holbæk B&I (rk.3)
2
Tølløse BK (rk.2)
0
807949
ti05-09 2023
18:15 IF Skjold Birkerød (rk.3) SSL (rk.3) Birkerød Stadion
2
-
1
05. sep 2023
18:15
IF Skjold Birkerød (rk.3)
2
SSL (rk.3)
1
807951
ti05-09 2023
18:15 BK Avarta (rk.4) Solrød FC (rk.3) Espelundens Idrætsanlæg
2
-
3
05. sep 2023
18:15
BK Avarta (rk.4)
2
Solrød FC (rk.3)
3
808082
ti05-09 2023
18:15 Roskilde Boldklub (rk.2) Glostrup (rk.2) Roskilde Idrætspark
6
-
5
05. sep 2023
18:15
Roskilde Boldklub (rk.2)
6
Glostrup (rk.2)
5
808159
ti05-09 2023
18:30 Brede IF (rk.4) Humlebæk BK (rk.2) Brede Idrætsplads
5
-
8
05. sep 2023
18:30
Brede IF (rk.4)
5
Humlebæk BK (rk.2)
8
807942
on06-09 2023
18:15 Farum BK (rk.4) FC Rudersdal (rk.3) Stavnsholt
0
-
1
06. sep 2023
18:15
Farum BK (rk.4)
0
FC Rudersdal (rk.3)
1
807944
on06-09 2023
18:15 Svebølle BI 2016 (rk.3) Svinninge IF (rk.3) Svebølle Stadion
10
-
9
06. sep 2023
18:15
Svebølle BI 2016 (rk.3)
10
Svinninge IF (rk.3)
9
807946
on06-09 2023
18:15 Hillerød Fodbold (rk.3) Frederiksværk FK (rk.2) Hillerød Stadion
HHT
06. sep 2023
18:15
Hillerød Fodbold (rk.3)
Frederiksværk FK (rk.2)
HHT
807948
on06-09 2023
18:15 Præstø IF (rk.3) Ringsted IF (rk.2) Nybolig Stadion Præstø
UHT
06. sep 2023
18:15
Præstø IF (rk.3)
Ringsted IF (rk.2)
UHT
807950
on06-09 2023
18:15 Nykøbing FC (rk.2) Suså IF (rk.2) Nykøbing FC
1
-
2
06. sep 2023
18:15
Nykøbing FC (rk.2)
1
Suså IF (rk.2)
2
807959
on06-09 2023
18:15 VG Fodbold (rk.2) IF Bytoften (rk.2) Viby Idrætsanlæg
1
-
0
06. sep 2023
18:15
VG Fodbold (rk.2)
1
IF Bytoften (rk.2)
0
808158
on06-09 2023
18:15 LSF (rk.3) Karlslunde IF (rk.2) Smørum Idrætscenter
HHT
06. sep 2023
18:15
LSF (rk.3)
Karlslunde IF (rk.2)
HHT
807941
ma11-09 2023
18:15 FC Lejre (rk.3) Måløv BK (rk.2) Lejrehallen
3
-
6
11. sep 2023
18:15
FC Lejre (rk.3)
3
Måløv BK (rk.2)
6
387725
ti19-09 2023
18:30 Karlslunde IF (rk.2) VG Fodbold (rk.2) Karlslunde Stadion
0
-
5
19. sep 2023
18:30
Karlslunde IF (rk.2)
0
VG Fodbold (rk.2)
5
387827
ti19-09 2023
18:30 Herlev IF (rk.4) Roskilde Boldklub (rk.2) Herlev IF Engen
1
-
5
19. sep 2023
18:30
Herlev IF (rk.4)
1
Roskilde Boldklub (rk.2)
5
387735
to21-09 2023
18:00 B. 1973, Herlev (rk.3) Humlebæk BK (rk.2) Elverroad
1
-
4
21. sep 2023
18:00
B. 1973, Herlev (rk.3)
1
Humlebæk BK (rk.2)
4
387728
ma25-09 2023
18:45 Solrød FC (rk.3) Svebølle BI 2016 (rk.3) Solrød Idrætscenter
0
-
2
25. sep 2023
18:45
Solrød FC (rk.3)
0
Svebølle BI 2016 (rk.3)
2
383366
on27-09 2023
18:30 Suså IF (rk.2) Måløv BK (rk.2) Herlufmaglehallen
6
-
0
27. sep 2023
18:30
Suså IF (rk.2)
6
Måløv BK (rk.2)
0
383762
to28-09 2023
18:30 IF Skjold Birkerød (rk.3) Præstø IF (rk.3) Birkerød Stadion Kunstgræs
0
-
3
28. sep 2023
18:30
IF Skjold Birkerød (rk.3)
0
Præstø IF (rk.3)
3
387727
to28-09 2023
18:30 Frederiksværk FK (rk.2) FC Rudersdal (rk.3) Frederiksværk Stadion
2
-
1
28. sep 2023
18:30
Frederiksværk FK (rk.2)
2
FC Rudersdal (rk.3)
1
387726
on04-10 2023
18:30 Holbæk B&I (rk.3) Vordingborg IF (rk.2) Holbæk Sportsby
0
-
3
04. okt 2023
18:30
Holbæk B&I (rk.3)
0
Vordingborg IF (rk.2)
3
917830
05-11 2023
12:00 Præstø IF (rk.3) Frederiksværk FK (rk.2) Nybolig Stadion Præstø
4
-
1
05. nov 2023
12:00
Præstø IF (rk.3)
4
Frederiksværk FK (rk.2)
1
917829
to09-11 2023
18:00 Svebølle BI 2016 (rk.3) Suså IF (rk.2) Svebølle Stadion
7
-
6
09. nov 2023
18:00
Svebølle BI 2016 (rk.3)
7
Suså IF (rk.2)
6
917832
11-11 2023
13:00 VG Fodbold (rk.2) Humlebæk BK (rk.2) Viby Idrætsanlæg
7
-
2
11. nov 2023
13:00
VG Fodbold (rk.2)
7
Humlebæk BK (rk.2)
2
917831
19-11 2023
11:30 Roskilde Boldklub (rk.2) Vordingborg IF (rk.2) Roskilde Idrætspark
0
-
4
19. nov 2023
11:30
Roskilde Boldklub (rk.2)
0
Vordingborg IF (rk.2)
4
575838
on24-04 2024
18:30 VG Fodbold (rk.2) Svebølle BI 2016 (rk.3) Viby Idrætsanlæg
24. apr
18:30
VG Fodbold (rk.2)
Svebølle BI 2016 (rk.3)
575839
on24-04 2024
18:30 Vordingborg IF (rk.2) Præstø IF (rk.3) THUN Arena
24. apr
18:30
Vordingborg IF (rk.2)
Præstø IF (rk.3)
898224
26-05 2024
10:00 Vinder VG/Svebølle Vinder Vordingborg/Præstø Birkerød Stadion
26. maj
10:00
Vinder VG/Svebølle
Vinder Vordingborg/Præstø
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
OBS: Står der oversidder ud for ens kamp, så kan der stadig komme en modstander på kampen

Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
1. runde spilles i uge 34-35
2. runde spilles i uge 36-37 
3. runde spilles i uge 38-39
4. runde spilles i uge 44-49
5. runde semifinaler spilles i uge 17-18 2024
FINALEN: Ikke fastsat

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive idømt bøde.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

 For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering

Log ind