8:8 M+32 (Old Boys) Pokal 23/24

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
101190
ma30-10 2023
19:00 ORI-Fodbold (2) Torveparkens SK (2) Oppe-Sundby Stadion
4
-
3
30. okt 2023
19:00
ORI-Fodbold (2)
4
Torveparkens SK (2)
3
101193
ma30-10 2023
19:00 Oversidder Slangerup & Omegn IF (1)
30. okt 2023
19:00
Oversidder
Slangerup & Omegn IF (1)
101194
ma30-10 2023
19:00 Oversidder Vapnagård FK 72 (2)
30. okt 2023
19:00
Oversidder
Vapnagård FK 72 (2)
101196
ma30-10 2023
19:00 Oversidder Ålholm IF (1)
30. okt 2023
19:00
Oversidder
Ålholm IF (1)
101183
ma30-10 2023
19:00 Ejby IF 1968 (2) Ishøj IF (rk.1 P2-1) (1) Glostrup Idrætspark Kunstgræs
3
-
4
30. okt 2023
19:00
Ejby IF 1968 (2)
3
Ishøj IF (rk.1 P2-1) (1)
4
101184
ma30-10 2023
19:00 Oversidder Greve Fodbold (1) (1)
30. okt 2023
19:00
Oversidder
Greve Fodbold (1) (1)
101185
ma30-10 2023
19:00 Oversidder Espergærde IF (1)
30. okt 2023
19:00
Oversidder
Espergærde IF (1)
101186
ma30-10 2023
19:00 Oversidder Hellested IF (1)
30. okt 2023
19:00
Oversidder
Hellested IF (1)
101187
ma30-10 2023
19:00 Oversidder B. 1973, Herlev (1)
30. okt 2023
19:00
Oversidder
B. 1973, Herlev (1)
101188
ma30-10 2023
19:00 Oversidder Hundested IK (1)
30. okt 2023
19:00
Oversidder
Hundested IK (1)
101179
ma30-10 2023
19:00 Humlebæk BK (2) FC Rudersdal (2) Humlebæk Stadion
UHT
30. okt 2023
19:00
Humlebæk BK (2)
FC Rudersdal (2)
UHT
101182
ma30-10 2023
19:15 Rosenhøj BK (2) Kontra BK (2) Avedøre Stadion Kunstgræs
6
-
1
30. okt 2023
19:15
Rosenhøj BK (2)
6
Kontra BK (2)
1
101180
ma30-10 2023
19:45 Brøndbyernes IF (2) Greve Fodbold (2) (2) Brøndby Stadion
3
-
5
30. okt 2023
19:45
Brøndbyernes IF (2)
3
Greve Fodbold (2) (2)
5
101189
ma30-10 2023
19:45 Mosede BK (1) Ishøj IF (rk.1 P2-2) (2) Tune Stadion
UHT
30. okt 2023
19:45
Mosede BK (1)
Ishøj IF (rk.1 P2-2) (2)
UHT
101192
ti31-10 2023
19:00 B. 77, Rødovre (2) Ishøj IF (2) (3) Espelunden Kunstgræs
0
-
5
31. okt 2023
19:00
B. 77, Rødovre (2)
0
Ishøj IF (2) (3)
5
101181
to02-11 2023
20:45 Ølstykke FC (2) Annisse IF (2) Ølstykke Stadion
UHT
02. nov 2023
20:45
Ølstykke FC (2)
Annisse IF (2)
UHT
866576
ma13-11 2023
20:30 Rosenhøj BK (2) Greve Fodbold (1) (1) Avedøre Stadion Kunstgræs
HHT
13. nov 2023
20:30
Rosenhøj BK (2)
Greve Fodbold (1) (1)
HHT
866581
ti14-11 2023
19:00 Hundested IK (1) Slangerup & Omegn IF (1) Hundested Stadion
1
-
4
14. nov 2023
19:00
Hundested IK (1)
1
Slangerup & Omegn IF (1)
4
866577
on15-11 2023
19:00 Hellested IF (1) Mosede BK (1) Hellested Stadion
HHT
15. nov 2023
19:00
Hellested IF (1)
Mosede BK (1)
HHT
866575
on15-11 2023
19:20 Ølstykke FC (2) Vapnagård FK 72 (2) Ølstykke Stadion Kunstgræs
9
-
1
15. nov 2023
19:20
Ølstykke FC (2)
9
Vapnagård FK 72 (2)
1
866579
on15-11 2023
20:30 Greve Fodbold (2) (2) Ishøj IF (rk.1 P2-1) (1) Greve Idræts Center
2
-
6
15. nov 2023
20:30
Greve Fodbold (2) (2)
2
Ishøj IF (rk.1 P2-1) (1)
6
866582
on15-11 2023
20:30 Espergærde IF (1) Ålholm IF (1) Mørdrup Idrætsanlæg Kunstgræs
5
-
0
15. nov 2023
20:30
Espergærde IF (1)
5
Ålholm IF (1)
0
866580
to16-11 2023
19:30 ORI-Fodbold (2) Humlebæk BK (2) Frederikssund Stadion Kunstgræs
4
-
5
16. nov 2023
19:30
ORI-Fodbold (2)
4
Humlebæk BK (2)
5
866578
to16-11 2023
20:00 Ishøj IF (2) (3) B. 1973, Herlev (1) Ishøj Idrætscenter
1
-
9
16. nov 2023
20:00
Ishøj IF (2) (3)
1
B. 1973, Herlev (1)
9
913898
ti28-11 2023
19:00 Slangerup & Omegn IF (1) Espergærde IF (1) Slangerup Stadion
4
-
1
28. nov 2023
19:00
Slangerup & Omegn IF (1)
4
Espergærde IF (1)
1
913900
on29-11 2023
19:15 Ølstykke FC (2) Ishøj IF (rk.1 P2-1) (1) Ølstykke Stadion Kunstgræs
4
-
7
29. nov 2023
19:15
Ølstykke FC (2)
4
Ishøj IF (rk.1 P2-1) (1)
7
913901
on29-11 2023
20:30 Greve Fodbold (1) (1) Mosede BK (1) Greve Idræts Center
6
-
4
29. nov 2023
20:30
Greve Fodbold (1) (1)
6
Mosede BK (1)
4
913899
on13-12 2023
19:00 Humlebæk BK (2) B. 1973, Herlev (1) Humlebæk Stadion
1
-
5
13. dec 2023
19:00
Humlebæk BK (2)
1
B. 1973, Herlev (1)
5
575737
on24-04 2024
19:00 Slangerup & Omegn IF (1) B. 1973, Herlev (1) Slangerup Stadion
24. apr
19:00
Slangerup & Omegn IF (1)
B. 1973, Herlev (1)
575798
on24-04 2024
19:00 Greve Fodbold (1) (1) Ishøj IF (rk.1 P2-1) (1) Greve Idræts Center
24. apr
19:00
Greve Fodbold (1) (1)
Ishøj IF (rk.1 P2-1) (1)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

OBS: Der kan stadig komme en modstander hvis der står oversidder ud for ens kamp.

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
1. runde spilles i uge 44-45
2. runde spilles i uge 46-47
3. runde spilles i uge 48-50
4. runde, semifinaler spilles i uge 17-18 2024
FINALEN: ikke fastsat - Spilles på hjemmeholdets bane, findes via lodtrækning

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive idømt bøde.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind