Herrer Serie 1 - Efterår 2023, Pulje 9 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
906273
fr11-08 2023
18:00 Viby IF FC Århus Syd Viby Idrætspark
3
-
4
11. aug 2023
18:00
Viby IF
3
FC Århus Syd
4
906274
12-08 2023
13:00 AIA/Tranbjerg FC Skanderborg Grønløkke Stadion
3
-
1
12. aug 2023
13:00
AIA/Tranbjerg
3
FC Skanderborg
1
906275
12-08 2023
14:00 FC Horsens Stavtrup IF Designa Arena
4
-
2
12. aug 2023
14:00
FC Horsens
4
Stavtrup IF
2
906279
fr18-08 2023
19:00 FC Århus Syd Aarhus Black Vipers Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)
2
-
5
18. aug 2023
19:00
FC Århus Syd
2
Aarhus Black Vipers
5
906277
19-08 2023
13:00 FC Skanderborg Viby IF Normal Arena, 11-mands (kunst)
0
-
1
19. aug 2023
13:00
FC Skanderborg
0
Viby IF
1
906278
19-08 2023
14:30 Horsens Freja FC Horsens JPI Park (Freja)
2
-
4
19. aug 2023
14:30
Horsens Freja
2
FC Horsens
4
906280
20-08 2023
16:00 Stavtrup IF AIA/Tranbjerg AURA Park (Stavtrup)
2
-
3
20. aug 2023
16:00
Stavtrup IF
2
AIA/Tranbjerg
3
906281
ti22-08 2023
18:30 Viby IF Stavtrup IF Viby Idrætspark
1
-
4
22. aug 2023
18:30
Viby IF
1
Stavtrup IF
4
906282
ti22-08 2023
19:00 Aarhus Black Vipers FC Skanderborg Bøgeskov Idrætsanlæg
2
-
0
22. aug 2023
19:00
Aarhus Black Vipers
2
FC Skanderborg
0
906283
ti22-08 2023
19:00 FC Horsens AIA/Tranbjerg Designa Arena
2
-
2
22. aug 2023
19:00
FC Horsens
2
AIA/Tranbjerg
2
906284
on23-08 2023
18:30 Horsens Freja FC Århus Syd JPI Park (Freja)
6
-
2
23. aug 2023
18:30
Horsens Freja
6
FC Århus Syd
2
906286
26-08 2023
13:00 FC Skanderborg Horsens Freja Normal Arena, 11-mands (kunst)
1
-
0
26. aug 2023
13:00
FC Skanderborg
1
Horsens Freja
0
906287
26-08 2023
13:15 FC Århus Syd FC Horsens Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)
2
-
3
26. aug 2023
13:15
FC Århus Syd
2
FC Horsens
3
906285
26-08 2023
15:00 AIA/Tranbjerg Viby IF Grønløkke Stadion
3
-
1
26. aug 2023
15:00
AIA/Tranbjerg
3
Viby IF
1
906288
27-08 2023
12:00 Stavtrup IF Aarhus Black Vipers AURA Park (Stavtrup)
2
-
1
27. aug 2023
12:00
Stavtrup IF
2
Aarhus Black Vipers
1
906292
fr01-09 2023
18:15 Horsens Freja Stavtrup IF JPI Park (Freja)
4
-
1
01. sep 2023
18:15
Horsens Freja
4
Stavtrup IF
1
906290
fr01-09 2023
19:00 FC Århus Syd FC Skanderborg Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)
1
-
0
01. sep 2023
19:00
FC Århus Syd
1
FC Skanderborg
0
906291
02-09 2023
13:00 Aarhus Black Vipers AIA/Tranbjerg Bøgeskov Idrætsanlæg
2
-
2
02. sep 2023
13:00
Aarhus Black Vipers
2
AIA/Tranbjerg
2
906289
03-09 2023
16:00 Viby IF FC Horsens Viby Idrætspark
4
-
0
03. sep 2023
16:00
Viby IF
4
FC Horsens
0
906293
ti05-09 2023
18:00 Viby IF Aarhus Black Vipers Viby Idrætspark
2
-
5
05. sep 2023
18:00
Viby IF
2
Aarhus Black Vipers
5
906295
ti05-09 2023
18:15 Stavtrup IF FC Århus Syd AURA Park (Stavtrup)
3
-
0
05. sep 2023
18:15
Stavtrup IF
3
FC Århus Syd
0
906296
ti05-09 2023
18:15 AIA/Tranbjerg Horsens Freja Grønløkke Stadion
3
-
2
05. sep 2023
18:15
AIA/Tranbjerg
3
Horsens Freja
2
906297
fr08-09 2023
18:00 Horsens Freja Viby IF JPI Park (Freja)
10
-
0
08. sep 2023
18:00
Horsens Freja
10
Viby IF
0
906298
09-09 2023
13:00 FC Skanderborg Stavtrup IF team.blue arena
4
-
0
09. sep 2023
13:00
FC Skanderborg
4
Stavtrup IF
0
906299
09-09 2023
13:00 Aarhus Black Vipers FC Horsens Bøgeskov Idrætsanlæg
1
-
2
09. sep 2023
13:00
Aarhus Black Vipers
1
FC Horsens
2
906276
on13-09 2023
18:00 Aarhus Black Vipers Horsens Freja Bøgeskov Idrætsanlæg
4
-
2
13. sep 2023
18:00
Aarhus Black Vipers
4
Horsens Freja
2
906303
fr15-09 2023
19:00 Stavtrup IF FC Horsens AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs
2
-
1
15. sep 2023
19:00
Stavtrup IF
2
FC Horsens
1
906301
16-09 2023
12:15 FC Århus Syd Viby IF Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)
1
-
4
16. sep 2023
12:15
FC Århus Syd
1
Viby IF
4
906302
16-09 2023
13:00 FC Skanderborg AIA/Tranbjerg team.blue arena
2
-
1
16. sep 2023
13:00
FC Skanderborg
2
AIA/Tranbjerg
1
906534
16-09 2023
14:30 Horsens Freja Aarhus Black Vipers JPI Park (Freja)
1
-
4
16. sep 2023
14:30
Horsens Freja
1
Aarhus Black Vipers
4
906300
to21-09 2023
20:00 FC Århus Syd AIA/Tranbjerg Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)
4
-
1
21. sep 2023
20:00
FC Århus Syd
4
AIA/Tranbjerg
1
906536
fr22-09 2023
19:00 FC Horsens Horsens Freja Designa Kunstgræs 2
1
-
4
22. sep 2023
19:00
FC Horsens
1
Horsens Freja
4
906535
23-09 2023
11:00 Viby IF FC Skanderborg MKS Byg & Entreprise Arena (Viby IF kunstgræs)
3
-
1
23. sep 2023
11:00
Viby IF
3
FC Skanderborg
1
906538
23-09 2023
15:00 AIA/Tranbjerg Stavtrup IF Grønløkke Stadion
2
-
1
23. sep 2023
15:00
AIA/Tranbjerg
2
Stavtrup IF
1
906537
24-09 2023
13:00 Aarhus Black Vipers FC Århus Syd Bøgeskov Idrætsanlæg
9
-
0
24. sep 2023
13:00
Aarhus Black Vipers
9
FC Århus Syd
0
906294
ti26-09 2023
19:00 FC Horsens FC Skanderborg Designa Kunstgræs 2
1
-
6
26. sep 2023
19:00
FC Horsens
1
FC Skanderborg
6
906541
30-09 2023
13:00 FC Skanderborg Aarhus Black Vipers team.blue arena
1
-
4
30. sep 2023
13:00
FC Skanderborg
1
Aarhus Black Vipers
4
906542
30-09 2023
13:00 AIA/Tranbjerg FC Horsens Grønløkke Stadion
4
-
4
30. sep 2023
13:00
AIA/Tranbjerg
4
FC Horsens
4
906543
30-09 2023
15:15 FC Århus Syd Horsens Freja Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)
1
-
1
30. sep 2023
15:15
FC Århus Syd
1
Horsens Freja
1
906540
ti03-10 2023
20:15 Stavtrup IF Viby IF Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
2
-
1
03. okt 2023
20:15
Stavtrup IF
2
Viby IF
1
906545
fr06-10 2023
19:00 Horsens Freja FC Skanderborg JPI Park Kunstgræs (Freja)
4
-
1
06. okt 2023
19:00
Horsens Freja
4
FC Skanderborg
1
906544
07-10 2023
10:30 Viby IF AIA/Tranbjerg MKS Byg & Entreprise Arena (Viby IF kunstgræs)
3
-
0
07. okt 2023
10:30
Viby IF
3
AIA/Tranbjerg
0
906546
07-10 2023
14:00 FC Horsens FC Århus Syd Designa Arena
1
-
1
07. okt 2023
14:00
FC Horsens
1
FC Århus Syd
1
906547
ti10-10 2023
20:15 Aarhus Black Vipers Stavtrup IF Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
1
-
2
10. okt 2023
20:15
Aarhus Black Vipers
1
Stavtrup IF
2
906551
fr13-10 2023
18:00 Stavtrup IF Horsens Freja MKS Byg & Entreprise Arena (Viby IF kunstgræs)
1
-
3
13. okt 2023
18:00
Stavtrup IF
1
Horsens Freja
3
906548
fr13-10 2023
19:00 FC Horsens Viby IF Designa Kunstgræs 2
6
-
2
13. okt 2023
19:00
FC Horsens
6
Viby IF
2
906549
14-10 2023
13:00 FC Skanderborg FC Århus Syd team.blue arena
4
-
1
14. okt 2023
13:00
FC Skanderborg
4
FC Århus Syd
1
906550
14-10 2023
13:00 AIA/Tranbjerg Aarhus Black Vipers Grønløkke Stadion
0
-
1
14. okt 2023
13:00
AIA/Tranbjerg
0
Aarhus Black Vipers
1
906552
21-10 2023
13:00 Aarhus Black Vipers Viby IF Viby Idrætspark
5
-
2
21. okt 2023
13:00
Aarhus Black Vipers
5
Viby IF
2
906553
21-10 2023
13:00 FC Skanderborg FC Horsens Normal Arena, 11-mands (kunst)
3
-
2
21. okt 2023
13:00
FC Skanderborg
3
FC Horsens
2
906554
21-10 2023
13:15 FC Århus Syd Stavtrup IF Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)
2
-
4
21. okt 2023
13:15
FC Århus Syd
2
Stavtrup IF
4
906555
21-10 2023
14:30 Horsens Freja AIA/Tranbjerg JPI Park (Freja)
2
-
1
21. okt 2023
14:30
Horsens Freja
2
AIA/Tranbjerg
1
906556
fr27-10 2023
19:00 Viby IF Horsens Freja MKS Byg & Entreprise Arena (Viby IF kunstgræs)
3
-
1
27. okt 2023
19:00
Viby IF
3
Horsens Freja
1
906558
fr27-10 2023
19:00 FC Horsens Aarhus Black Vipers Designa Arena
4
-
2
27. okt 2023
19:00
FC Horsens
4
Aarhus Black Vipers
2
906557
29-10 2023
14:30 Stavtrup IF FC Skanderborg AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs
3
-
3
29. okt 2023
14:30
Stavtrup IF
3
FC Skanderborg
3
906559
29-10 2023
14:30 AIA/Tranbjerg FC Århus Syd BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
2
-
0
29. okt 2023
14:30
AIA/Tranbjerg
2
FC Århus Syd
0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999
Vedr. pulje 10: Da Herning Fremad ikke er oprykningsberettiget, rykker Ikast FC direkte op, mens Skibet IF skal i play-off.

Log ind