U15 Drenge Liga 4 (2009) 11:11 - efterår 2023, Pulje 538 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
183612
12-08 2023
10:30 IF Lyseng AIA/Tranbjerg Lyseng Idrætspark
7
-
0
12. aug 2023
10:30
IF Lyseng
7
AIA/Tranbjerg
0
183613
12-08 2023
11:15 Aabyhøj IF FC Aarhus Syd Aabyhøj Stadion
0
-
2
12. aug 2023
11:15
Aabyhøj IF
0
FC Aarhus Syd
2
183611
ma14-08 2023
19:15 AGF, Aarhus Kolind/Perstrup IF AGF's anlæg - Fredensvang
0
-
6
14. aug 2023
19:15
AGF, Aarhus
0
Kolind/Perstrup IF
6
184199
19-08 2023
11:00 Kolind/Perstrup IF IF Lyseng KPI's Klubhus
4
-
2
19. aug 2023
11:00
Kolind/Perstrup IF
4
IF Lyseng
2
184196
20-08 2023
11:00 FC Aarhus Syd AGF, Aarhus Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)
3
-
1
20. aug 2023
11:00
FC Aarhus Syd
3
AGF, Aarhus
1
184198
on23-08 2023
17:30 AIA/Tranbjerg Aabyhøj IF Grønløkke Stadion
3
-
2
23. aug 2023
17:30
AIA/Tranbjerg
3
Aabyhøj IF
2
185121
26-08 2023
11:00 Kolind/Perstrup IF AIA/Tranbjerg KPI's Klubhus
4
-
1
26. aug 2023
11:00
Kolind/Perstrup IF
4
AIA/Tranbjerg
1
185114
27-08 2023
12:00 IF Lyseng FC Aarhus Syd Lyseng Idrætspark
7
-
0
27. aug 2023
12:00
IF Lyseng
7
FC Aarhus Syd
0
185123
03-09 2023
11:00 FC Aarhus Syd Kolind/Perstrup IF Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)
1
-
2
03. sep 2023
11:00
FC Aarhus Syd
1
Kolind/Perstrup IF
2
185124
03-09 2023
11:00 Aabyhøj IF IF Lyseng Aabyhøj Stadion
2
-
4
03. sep 2023
11:00
Aabyhøj IF
2
IF Lyseng
4
185122
03-09 2023
15:30 AGF, Aarhus AIA/Tranbjerg AGF's anlæg - Fredensvang
1
-
5
03. sep 2023
15:30
AGF, Aarhus
1
AIA/Tranbjerg
5
185127
on06-09 2023
18:00 Kolind/Perstrup IF Aabyhøj IF KPI's Klubhus
4
-
4
06. sep 2023
18:00
Kolind/Perstrup IF
4
Aabyhøj IF
4
185126
09-09 2023
11:15 AIA/Tranbjerg FC Aarhus Syd Grønløkke Stadion
3
-
1
09. sep 2023
11:15
AIA/Tranbjerg
3
FC Aarhus Syd
1
185125
09-09 2023
12:00 IF Lyseng AGF, Aarhus Lyseng Idrætspark
3
-
0
09. sep 2023
12:00
IF Lyseng
3
AGF, Aarhus
0
185098
ma11-09 2023
19:15 AGF, Aarhus Aabyhøj IF AGF's anlæg - Fredensvang
1
-
7
11. sep 2023
19:15
AGF, Aarhus
1
Aabyhøj IF
7
185128
16-09 2023
11:00 Kolind/Perstrup IF AGF, Aarhus KPI's Klubhus
10
-
1
16. sep 2023
11:00
Kolind/Perstrup IF
10
AGF, Aarhus
1
185129
16-09 2023
11:15 AIA/Tranbjerg IF Lyseng Grønløkke Stadion
0
-
3
16. sep 2023
11:15
AIA/Tranbjerg
0
IF Lyseng
3
185143
24-09 2023
11:00 IF Lyseng Kolind/Perstrup IF Lyseng Idrætspark
0
-
2
24. sep 2023
11:00
IF Lyseng
0
Kolind/Perstrup IF
2
185132
24-09 2023
12:00 Aabyhøj IF AIA/Tranbjerg Aabyhøj Stadion
2
-
0
24. sep 2023
12:00
Aabyhøj IF
2
AIA/Tranbjerg
0
185131
24-09 2023
17:15 AGF, Aarhus FC Aarhus Syd AGF's anlæg - Fredensvang
0
-
8
24. sep 2023
17:15
AGF, Aarhus
0
FC Aarhus Syd
8
185144
01-10 2023
11:00 Aabyhøj IF AGF, Aarhus Aabyhøj Stadion
1
-
1
01. okt 2023
11:00
Aabyhøj IF
1
AGF, Aarhus
1
185145
01-10 2023
11:00 FC Aarhus Syd IF Lyseng Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)
1
-
3
01. okt 2023
11:00
FC Aarhus Syd
1
IF Lyseng
3
185130
to05-10 2023
17:45 FC Aarhus Syd Aabyhøj IF Egelund Idrætscenter
0
-
5
05. okt 2023
17:45
FC Aarhus Syd
0
Aabyhøj IF
5
185147
07-10 2023
11:15 AIA/Tranbjerg AGF, Aarhus Grønløkke Stadion
2
-
1
07. okt 2023
11:15
AIA/Tranbjerg
2
AGF, Aarhus
1
185148
07-10 2023
11:15 Kolind/Perstrup IF FC Aarhus Syd KPI's Klubhus
6
-
0
07. okt 2023
11:15
Kolind/Perstrup IF
6
FC Aarhus Syd
0
185149
07-10 2023
12:00 IF Lyseng Aabyhøj IF Lyseng Idrætspark
HHT
07. okt 2023
12:00
IF Lyseng
Aabyhøj IF
HHT
185151
to12-10 2023
20:00 FC Aarhus Syd AIA/Tranbjerg Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)
1
-
2
12. okt 2023
20:00
FC Aarhus Syd
1
AIA/Tranbjerg
2
185152
fr13-10 2023
19:00 Aabyhøj IF Kolind/Perstrup IF Aabyhøj Stadion
2
-
2
13. okt 2023
19:00
Aabyhøj IF
2
Kolind/Perstrup IF
2
185150
14-10 2023
14:00 AGF, Aarhus IF Lyseng AGF's anlæg - Fredensvang
HHT
14. okt 2023
14:00
AGF, Aarhus
IF Lyseng
HHT
185146
29-10 2023
10:30 AIA/Tranbjerg Kolind/Perstrup IF BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
2
-
4
29. okt 2023
10:30
AIA/Tranbjerg
2
Kolind/Perstrup IF
4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999
Se ombrydningen her.

Rækkebeskrivelser.
Se ombrydningen her.

U19, U17, U16 og U13 Drenge Liga rækkerne (dog ikke Liga 1), og alle pigerækkerne ombrydes efter de første 5 kampe. Sidste spilledato inden ombrydning er 3/9.

Rækkebeskrivelser.

Log ind