8-Herresenior 1 - Efterår, Pulje 4 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
401220
ma14-08 2023
18:30 Oversidder Islev BK
14. aug 2023
18:30
Oversidder
Islev BK
401222
on16-08 2023
19:00 Oversidder Vester Fodbold
16. aug 2023
19:00
Oversidder
Vester Fodbold
401223
on16-08 2023
19:00 Albertslund IF (4) Ishøj IF Albertslund Stadion
HUMH
16. aug 2023
19:00
Albertslund IF (4)
Ishøj IF
HUMH
401219
to17-08 2023
19:15 Vestegnen FK (1) Kontra BK Vallensbæk Idrætscenter
5
-
0
17. aug 2023
19:15
Vestegnen FK (1)
5
Kontra BK
0
401221
20-08 2023
13:00 FC Hvidovre Jersie United Avedøre Stadion
1
-
3
20. aug 2023
13:00
FC Hvidovre
1
Jersie United
3
401224
ti22-08 2023
18:30 Vester Fodbold Albertslund IF (4) Brøndby Stadion
2
-
2
22. aug 2023
18:30
Vester Fodbold
2
Albertslund IF (4)
2
401226
ti22-08 2023
19:00 Islev BK Vestegnen FK (1) Espelundens Idrætsanlæg
4
-
6
22. aug 2023
19:00
Islev BK
4
Vestegnen FK (1)
6
401225
on23-08 2023
18:00 Kontra BK Oversidder Nygårdsskolen
23. aug 2023
18:00
Kontra BK
Oversidder
401227
on23-08 2023
19:00 Jersie United Oversidder Jersie-Hallen
23. aug 2023
19:00
Jersie United
Oversidder
401228
to24-08 2023
20:30 Ishøj IF FC Hvidovre Ishøj Idrætscenter
2
-
3
24. aug 2023
20:30
Ishøj IF
2
FC Hvidovre
3
401231
ma28-08 2023
18:30 Oversidder Ishøj IF
28. aug 2023
18:30
Oversidder
Ishøj IF
401230
ma28-08 2023
19:15 Vestegnen FK (1) Jersie United Vallensbæk Idrætscenter
1
-
0
28. aug 2023
19:15
Vestegnen FK (1)
1
Jersie United
0
401229
ti29-08 2023
18:30 Vester Fodbold Kontra BK Brøndby Stadion
2
-
1
29. aug 2023
18:30
Vester Fodbold
2
Kontra BK
1
401232
on30-08 2023
18:45 Oversidder Islev BK
30. aug 2023
18:45
Oversidder
Islev BK
401233
on30-08 2023
18:45 Albertslund IF (4) FC Hvidovre Albertslund Stadion
2
-
6
30. aug 2023
18:45
Albertslund IF (4)
2
FC Hvidovre
6
401263
ti05-09 2023
18:30 Islev BK Vester Fodbold Espelundens Idrætsanlæg
2
-
0
05. sep 2023
18:30
Islev BK
2
Vester Fodbold
0
401256
on06-09 2023
18:30 Kontra BK Albertslund IF (4) Nygårdsskolen
1
-
4
06. sep 2023
18:30
Kontra BK
1
Albertslund IF (4)
4
401265
on06-09 2023
18:30 Jersie United Oversidder Jersie-Hallen
06. sep 2023
18:30
Jersie United
Oversidder
401266
to07-09 2023
20:30 Ishøj IF Vestegnen FK (1) Ishøj Idrætscenter
1
-
1
07. sep 2023
20:30
Ishøj IF
1
Vestegnen FK (1)
1
401264
10-09 2023
13:00 FC Hvidovre Oversidder Avedøre Stadion
10. sep 2023
13:00
FC Hvidovre
Oversidder
401269
ma11-09 2023
18:30 Kontra BK Islev BK Nygårdsskolen
3
-
5
11. sep 2023
18:30
Kontra BK
3
Islev BK
5
401267
ti12-09 2023
18:30 Vester Fodbold Jersie United Brøndby Stadion
1
-
8
12. sep 2023
18:30
Vester Fodbold
1
Jersie United
8
401270
on13-09 2023
18:15 Oversidder Ishøj IF
13. sep 2023
18:15
Oversidder
Ishøj IF
401271
on13-09 2023
18:15 Albertslund IF (4) Oversidder Albertslund Stadion
13. sep 2023
18:15
Albertslund IF (4)
Oversidder
401268
on13-09 2023
18:30 Vestegnen FK (1) FC Hvidovre Vallensbæk Idrætscenter
5
-
2
13. sep 2023
18:30
Vestegnen FK (1)
5
FC Hvidovre
2
401272
ma18-09 2023
18:30 Oversidder Vestegnen FK (1)
18. sep 2023
18:30
Oversidder
Vestegnen FK (1)
401275
on20-09 2023
18:00 Jersie United Kontra BK Jersie-Hallen
3
-
1
20. sep 2023
18:00
Jersie United
3
Kontra BK
1
401276
to21-09 2023
20:30 Ishøj IF Vester Fodbold Ishøj Idrætscenter
1
-
1
21. sep 2023
20:30
Ishøj IF
1
Vester Fodbold
1
401274
24-09 2023
13:00 FC Hvidovre Oversidder Avedøre Stadion
24. sep 2023
13:00
FC Hvidovre
Oversidder
401586
ti26-09 2023
18:00 Vester Fodbold FC Hvidovre Brøndby Stadion
1
-
1
26. sep 2023
18:00
Vester Fodbold
1
FC Hvidovre
1
401588
on27-09 2023
17:45 Islev BK Jersie United Espelundens Idrætsanlæg
2
-
3
27. sep 2023
17:45
Islev BK
2
Jersie United
3
401589
on27-09 2023
17:45 Oversidder Oversidder
27. sep 2023
17:45
Oversidder
Oversidder
401590
on27-09 2023
17:45 Albertslund IF (4) Vestegnen FK (1) Albertslund Stadion
3
-
5
27. sep 2023
17:45
Albertslund IF (4)
3
Vestegnen FK (1)
5
401587
to28-09 2023
18:00 Ishøj IF Kontra BK Ishøj Idrætscenter
4
-
4
28. sep 2023
18:00
Ishøj IF
4
Kontra BK
4
401592
ma02-10 2023
18:30 Oversidder Vester Fodbold
02. okt 2023
18:30
Oversidder
Vester Fodbold
401591
ma02-10 2023
19:15 Vestegnen FK (1) Oversidder Vallensbæk Idrætscenter
02. okt 2023
19:15
Vestegnen FK (1)
Oversidder
401595
ti03-10 2023
20:30 Ishøj IF Islev BK Ishøj Idrætscenter
0
-
3
03. okt 2023
20:30
Ishøj IF
0
Islev BK
3
401594
on04-10 2023
17:15 Albertslund IF (4) Jersie United Albertslund Stadion
0
-
12
04. okt 2023
17:15
Albertslund IF (4)
0
Jersie United
12
401593
08-10 2023
13:00 FC Hvidovre Kontra BK Avedøre Stadion
UHT
08. okt 2023
13:00
FC Hvidovre
Kontra BK
UHT
401598
ti10-10 2023
17:00 Islev BK FC Hvidovre Espelundens Idrætsanlæg
5
-
2
10. okt 2023
17:00
Islev BK
5
FC Hvidovre
2
401596
ti10-10 2023
20:15 Vester Fodbold Vestegnen FK (1) Brøndby Stadion
1
-
5
10. okt 2023
20:15
Vester Fodbold
1
Vestegnen FK (1)
5
401597
on11-10 2023
18:00 Kontra BK Oversidder Nygårdsskolen
11. okt 2023
18:00
Kontra BK
Oversidder
401600
on11-10 2023
20:15 Jersie United Ishøj IF Solrød Idrætscenter
5
-
0
11. okt 2023
20:15
Jersie United
5
Ishøj IF
0
401599
to12-10 2023
19:45 Oversidder Albertslund IF (4)
12. okt 2023
19:45
Oversidder
Albertslund IF (4)
401273
ti17-10 2023
17:00 Islev BK Albertslund IF (4) Espelundens Idrætsanlæg
2
-
3
17. okt 2023
17:00
Islev BK
2
Albertslund IF (4)
3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Husk frist til Futsal/Indefodbold 23-24 er den 25.9.23 via kluboffice. Tilmelding på de enkelte datoer.

Læs mere Fodbold til vinter? Tilmeld jer DBU Sjællands vintertilbud for sæsonen 2023/24 (dbusjaelland.dk)

Log ind