U10 Drenge C (2014) 5M - Efterår 2023, Pulje 548 (2023)

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 26-08 2023
Spillested:
AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs Kunstgræs Søholmvej 4 8260 Viby J
709267 10:00 Stavtrup IF Aabyhøj IF Kunstgræs
10:00
Stavtrup IF
Aabyhøj IF
709280 10:00 IF Lyseng (1) Viby IF (1) Kunstgræs
10:00
IF Lyseng (1)
Viby IF (1)
709281 10:40 Aabyhøj IF Brabrand IF Kunstgræs
10:40
Aabyhøj IF
Brabrand IF
709293 10:40 Viby IF (1) ASA, Aarhus Kunstgræs
10:40
Viby IF (1)
ASA, Aarhus
733870 11:20 Brabrand IF IF Lyseng (1) Kunstgræs
11:20
Brabrand IF
IF Lyseng (1)
769191 11:20 ASA, Aarhus Stavtrup IF Kunstgræs
11:20
ASA, Aarhus
Stavtrup IF
Arrangør:
lørdag den. 09-09 2023
Spillested:
Brabrand IF's Idrætsanlæg Kunstgræs Øst, mod bane 3 (8M eller 2x5M) Engdalsvej 86 8220 Brabrand
772109 10:00 Stavtrup IF Brabrand IF Kunstgræs Øst, mod bane 3 (8M eller 2x5M)
10:00
Stavtrup IF
Brabrand IF
772140 10:00 Aabyhøj IF ASA, Aarhus Kunstgræs Øst, mod bane 3 (8M eller 2x5M)
10:00
Aabyhøj IF
ASA, Aarhus
773382 10:40 Viby IF (1) Stavtrup IF Kunstgræs Øst, mod bane 3 (8M eller 2x5M)
10:40
Viby IF (1)
Stavtrup IF
781775 10:40 IF Lyseng (1) Aabyhøj IF Kunstgræs Øst, mod bane 3 (8M eller 2x5M)
10:40
IF Lyseng (1)
Aabyhøj IF
782260 11:20 Brabrand IF Viby IF (1) Kunstgræs Øst, mod bane 3 (8M eller 2x5M)
11:20
Brabrand IF
Viby IF (1)
782261 11:20 ASA, Aarhus IF Lyseng (1) Kunstgræs Øst, mod bane 3 (8M eller 2x5M)
11:20
ASA, Aarhus
IF Lyseng (1)
Arrangør:
lørdag den. 23-09 2023
Spillested:
Viby Idrætspark Bane 2 Skanderborgvej 224 8260 Viby J
797702 10:00 Viby IF (1) Aabyhøj IF Bane 2
10:00
Viby IF (1)
Aabyhøj IF
797703 10:00 Stavtrup IF ASA, Aarhus Bane 2
10:00
Stavtrup IF
ASA, Aarhus
797704 10:40 Stavtrup IF IF Lyseng (1) Bane 2
10:40
Stavtrup IF
IF Lyseng (1)
800582 10:40 Brabrand IF Aabyhøj IF Bane 2
10:40
Brabrand IF
Aabyhøj IF
800583 11:20 Brabrand IF ASA, Aarhus Bane 2
11:20
Brabrand IF
ASA, Aarhus
800584 11:20 Viby IF (1) IF Lyseng (1) Bane 2
11:20
Viby IF (1)
IF Lyseng (1)
Arrangør:
lørdag den. 30-09 2023
Spillested:
Aabyhøj Stadion Højbanen 1A O.I. Offersens Vej 10 8230 Åbyhøj
800590 10:00 Brabrand IF Stavtrup IF Højbanen 1A
10:00
Brabrand IF
Stavtrup IF
800591 10:00 ASA, Aarhus Aabyhøj IF Højbanen 1B
10:00
ASA, Aarhus
Aabyhøj IF
800592 10:40 Stavtrup IF Viby IF (1)
!
NB: Viby IF (1) er taberdømt
1
10:40
Stavtrup IF
Viby IF (1)
800593 10:40 IF Lyseng (1) ASA, Aarhus Højbanen 1A
10:40
IF Lyseng (1)
ASA, Aarhus
800594 11:20 Viby IF (1)
!
NB: Viby IF (1) er taberdømt
Brabrand IF 1
11:20
Viby IF (1)
Brabrand IF
800597 11:20 Aabyhøj IF IF Lyseng (1) Højbanen 1B
11:20
Aabyhøj IF
IF Lyseng (1)
Arrangør:
lørdag den. 07-10 2023
Spillested:
Lyseng Idrætspark Bane 5b Lysengvej 1 8270 Højbjerg
803961 10:30 Aabyhøj IF Viby IF (1) Bane 5b
10:30
Aabyhøj IF
Viby IF (1)
803962 10:30 IF Lyseng (1) Stavtrup IF Bane 5a
10:30
IF Lyseng (1)
Stavtrup IF
803963 11:10 Aabyhøj IF Stavtrup IF Bane 5a
11:10
Aabyhøj IF
Stavtrup IF
803964 11:10 ASA, Aarhus Brabrand IF Bane 5b
11:10
ASA, Aarhus
Brabrand IF
807134 11:50 IF Lyseng (1) Brabrand IF Bane 5a
11:50
IF Lyseng (1)
Brabrand IF
807135 11:50 ASA, Aarhus Viby IF (1) Bane 5b
11:50
ASA, Aarhus
Viby IF (1)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 3 på mail eller på tlf: 8939 9930

Se nye spilleregler Børnefodbold fra 1. juli: Nye spilleregler Børnefodbold

Se arrangørforpligtelser 5M Børnefodbold. Arrangørklub stiller med kampledere til alle kampe og indberetter alle resultater: Arrangørforpligtelser 5M

Spil fodbold hele vinteren - se tilbuddene her

 

Log ind