Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
26. aug 2023
12:00
MBFF
4
Blue Star Academy
5
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2023
14:00
KodaSyd FC
6
Borghaven IF
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2023
16:00
Oversidder
Nordvest FC
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
27. aug 2023
16:00
Dunses Disciple
5
Tsunami FC
3
|
|||||||||||||||||||
29. aug 2023
20:00
KP Zebras
1
FC Whop en Dei
7
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2023
12:00
Nordvest FC
4
Dunses Disciple
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2023
14:00
KodaSyd FC
5
MBFF
0
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2023
14:00
FC Whop en Dei
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2023
12:00
Borghaven IF
0
Tsunami FC
0
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2023
16:00
Blue Star Academy
2
KP Zebras
1
|
|||||||||||||||||||
08. sep 2023
18:00
Nordvest FC
5
KP Zebras
0
|
|||||||||||||||||||
10. sep 2023
10:00
FC Whop en Dei
MBFF
UMH
|
|||||||||||||||||||
10. sep 2023
12:00
Borghaven IF
2
Dunses Disciple
2
|
|||||||||||||||||||
10. sep 2023
14:00
Tsunami FC
Oversidder
HHT
|
|||||||||||||||||||
10. sep 2023
16:00
Blue Star Academy
0
KodaSyd FC
6
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2023
12:00
MBFF
1
Borghaven IF
5
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2023
14:00
KP Zebras
0
KodaSyd FC
8
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2023
14:00
Tsunami FC
1
Nordvest FC
1
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2023
18:00
Oversidder
Blue Star Academy
|
|||||||||||||||||||
17. sep 2023
16:00
Dunses Disciple
3
FC Whop en Dei
18
|
|||||||||||||||||||
23. sep 2023
12:00
MBFF
3
KP Zebras
2
|
|||||||||||||||||||
23. sep 2023
14:00
FC Whop en Dei
5
Tsunami FC
0
|
|||||||||||||||||||
24. sep 2023
12:00
KodaSyd FC
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
24. sep 2023
12:00
Borghaven IF
5
Nordvest FC
3
|
|||||||||||||||||||
24. sep 2023
16:00
Blue Star Academy
5
Dunses Disciple
6
|
|||||||||||||||||||
30. sep 2023
14:00
KP Zebras
2
Borghaven IF
3
|
|||||||||||||||||||
30. sep 2023
14:00
Tsunami FC
3
Blue Star Academy
8
|
|||||||||||||||||||
30. sep 2023
16:00
Oversidder
MBFF
|
|||||||||||||||||||
01. okt 2023
16:00
Dunses Disciple
1
KodaSyd FC
3
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2023
12:00
MBFF
1
Dunses Disciple
7
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2023
14:00
KP Zebras
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
08. okt 2023
10:00
KodaSyd FC
Tsunami FC
UHT
|
|||||||||||||||||||
08. okt 2023
12:00
Borghaven IF
1
FC Whop en Dei
2
|
|||||||||||||||||||
08. okt 2023
16:00
Blue Star Academy
0
Nordvest FC
3
|
|||||||||||||||||||
14. okt 2023
12:00
Nordvest FC
2
KodaSyd FC
1
|
|||||||||||||||||||
14. okt 2023
14:00
Tsunami FC
3
MBFF
4
|
|||||||||||||||||||
14. okt 2023
14:00
FC Whop en Dei
9
Blue Star Academy
1
|
|||||||||||||||||||
15. okt 2023
10:00
Borghaven IF
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
15. okt 2023
16:00
Dunses Disciple
0
KP Zebras
0
|
|||||||||||||||||||
21. okt 2023
14:00
Nordvest FC
2
FC Whop en Dei
5
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2023
12:00
MBFF
0
Nordvest FC
7
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2023
14:00
KP Zebras
Tsunami FC
UHT
|
|||||||||||||||||||
29. okt 2023
10:00
KodaSyd FC
2
FC Whop en Dei
3
|
|||||||||||||||||||
29. okt 2023
16:00
Blue Star Academy
0
Borghaven IF
5
|
|||||||||||||||||||
29. okt 2023
16:00
Oversidder
Dunses Disciple
|
|||||||||||||||||||
13. apr
12:00
MBFF
0
FC Whop en Dei
4
|
|||||||||||||||||||
13. apr
14:00
KP Zebras
0
Nordvest FC
8
|
|||||||||||||||||||
13. apr
16:00
Oversidder
Tsunami FC
UHT
|
|||||||||||||||||||
14. apr
16:00
KodaSyd FC
Blue Star Academy
UMH
|
|||||||||||||||||||
14. apr
16:00
Dunses Disciple
2
Borghaven IF
6
|
|||||||||||||||||||
20. apr
12:00
Nordvest FC
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
20. apr
14:00
Tsunami FC
Dunses Disciple
HHT
|
|||||||||||||||||||
20. apr
14:00
FC Whop en Dei
KP Zebras
UHT
|
|||||||||||||||||||
21. apr
12:00
Borghaven IF
0
KodaSyd FC
2
|
|||||||||||||||||||
21. apr
16:00
Blue Star Academy
10
MBFF
2
|
|||||||||||||||||||
27. apr
14:00
MBFF
KodaSyd FC
HHT
|
|||||||||||||||||||
27. apr
14:00
KP Zebras
5
Blue Star Academy
3
|
|||||||||||||||||||
27. apr
16:00
Oversidder
FC Whop en Dei
|
|||||||||||||||||||
27. apr
22:00
Tsunami FC
Borghaven IF
HHT
|
|||||||||||||||||||
04. maj
12:00
FC Whop en Dei
9
Dunses Disciple
1
|
|||||||||||||||||||
04. maj
22:00
Nordvest FC
Tsunami FC
UHT
|
|||||||||||||||||||
05. maj
12:00
Borghaven IF
7
MBFF
0
|
|||||||||||||||||||
05. maj
16:00
KodaSyd FC
KP Zebras
UMH
|
|||||||||||||||||||
05. maj
22:00
Blue Star Academy
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
11. maj
10:00
Nordvest FC
5
Borghaven IF
5
|
|||||||||||||||||||
11. maj
14:00
KP Zebras
4
MBFF
1
|
|||||||||||||||||||
11. maj
16:00
Oversidder
KodaSyd FC
|
|||||||||||||||||||
11. maj
22:00
Tsunami FC
FC Whop en Dei
HHT
|
|||||||||||||||||||
12. maj
16:00
Dunses Disciple
5
Blue Star Academy
3
|
|||||||||||||||||||
18. maj
10:00
FC Whop en Dei
1
Nordvest FC
2
|
|||||||||||||||||||
18. maj
22:00
MBFF
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
19. maj
12:00
Borghaven IF
1
KP Zebras
0
|
|||||||||||||||||||
19. maj
14:00
KodaSyd FC
8
Dunses Disciple
0
|
|||||||||||||||||||
19. maj
16:00
Blue Star Academy
Tsunami FC
UHT
|
|||||||||||||||||||
22. maj
19:00
Oversidder
KP Zebras
|
|||||||||||||||||||
22. maj
19:30
Dunses Disciple
Nordvest FC
|
|||||||||||||||||||
22. maj
22:00
Tsunami FC
KodaSyd FC
HHT
|
|||||||||||||||||||
26. maj
16:00
Dunses Disciple
MBFF
|
|||||||||||||||||||
29. maj
18:00
FC Whop en Dei
Borghaven IF
|
|||||||||||||||||||
29. maj
20:00
Nordvest FC
Blue Star Academy
|
|||||||||||||||||||
01. jun
14:00
KP Zebras
Dunses Disciple
|
|||||||||||||||||||
01. jun
22:00
MBFF
Tsunami FC
UHT
|
|||||||||||||||||||
02. jun
16:00
KodaSyd FC
Nordvest FC
|
|||||||||||||||||||
02. jun
16:00
Blue Star Academy
FC Whop en Dei
|
|||||||||||||||||||
02. jun
16:00
Oversidder
Borghaven IF
|
|||||||||||||||||||
09. jun
10:00
Nordvest FC
MBFF
|
|||||||||||||||||||
09. jun
12:00
Borghaven IF
Blue Star Academy
|
|||||||||||||||||||
09. jun
14:00
FC Whop en Dei
KodaSyd FC
|
|||||||||||||||||||
09. jun
16:00
Dunses Disciple
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
09. jun
22:00
Tsunami FC
KP Zebras
HHT
|
Oprykning:
De to bedst placerede oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 1A og 1B rykker op.
Oprykningen forøges med et hold, såfremt der ikke findes en oprykker fra Serie 1 pulje 2 til Københavnsserien 2024/25.
Oprykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker nogen 1. hold fra DBU København-klubber ned fra Københavnsserien efter 2024 forår.
Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de to puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.