Ungdomspokal U17 Drenge (07) 23/24

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
132574
ma21-08 2023
19:00 Skovshoved IF (M) Hillerød Fodbold (Ø2) Skovshoved I P
5
-
2
21. aug 2023
19:00
Skovshoved IF (M)
5
Hillerød Fodbold (Ø2)
2
132571
on23-08 2023
18:30 Kalundborg GB (1) Lynge-Uggeløse IF (1) Munkesø Stadion
HHT
23. aug 2023
18:30
Kalundborg GB (1)
Lynge-Uggeløse IF (1)
HHT
132572
on23-08 2023
18:30 Holbæk B&I (Ø1) A27 (Ø1) Holbæk Sportsby
7
-
6
23. aug 2023
18:30
Holbæk B&I (Ø1)
7
A27 (Ø1)
6
132573
on23-08 2023
18:30 FC Hornsherred (M) Frem (Ø2) Skibby Stadion Kunstgræs
2
-
1
23. aug 2023
18:30
FC Hornsherred (M)
2
Frem (Ø2)
1
132575
on23-08 2023
18:30 Suså IF (3) Humlebæk BK (M) Herlufmaglehallen
HHT
23. aug 2023
18:30
Suså IF (3)
Humlebæk BK (M)
HHT
132576
on23-08 2023
18:30 Solrød FC (1) FC Nakskov (1) Solrød Idrætscenter
5
-
0
23. aug 2023
18:30
Solrød FC (1)
5
FC Nakskov (1)
0
132578
on23-08 2023
18:30 Oversidder FC Storebælt (M)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
FC Storebælt (M)
132579
on23-08 2023
18:30 Team AS (3) Ringsted IF (Ø2) Slaglille Sportsplads
0
-
8
23. aug 2023
18:30
Team AS (3)
0
Ringsted IF (Ø2)
8
132581
on23-08 2023
18:30 Ishøj IF (1) Greve Fodbold (Ø1) Ishøj Idrætscenter
0
-
1
23. aug 2023
18:30
Ishøj IF (1)
0
Greve Fodbold (Ø1)
1
132582
on23-08 2023
18:30 Friheden (M) Sundby Bk. (Ø2) Strandmarkens Fritidscenter
0
-
1
23. aug 2023
18:30
Friheden (M)
0
Sundby Bk. (Ø2)
1
132583
on23-08 2023
18:30 NAB (2) Vallensbæk IF (M) Burger King Arena Nr. Alslev
0
-
2
23. aug 2023
18:30
NAB (2)
0
Vallensbæk IF (M)
2
132584
on23-08 2023
18:30 FC Rudersdal (3) KFUM BK, Roskilde (Ø1) Vedbæk Stadion
HHT
23. aug 2023
18:30
FC Rudersdal (3)
KFUM BK, Roskilde (Ø1)
HHT
132585
on23-08 2023
18:30 Fredensborg BI (2) Brønshøj BK (Ø2) Fredensborg Stadion
HHT
23. aug 2023
18:30
Fredensborg BI (2)
Brønshøj BK (Ø2)
HHT
132586
on23-08 2023
18:30 Glostrup (1) Allerød FK (M) Glostrup Idrætspark Kunstgræs
HHT
23. aug 2023
18:30
Glostrup (1)
Allerød FK (M)
HHT
132588
on23-08 2023
18:30 B. 73, Slagelse (1) Vestia (M) Stadion Vest
2
-
0
23. aug 2023
18:30
B. 73, Slagelse (1)
2
Vestia (M)
0
132587
on23-08 2023
18:45 Taastrup FC (Ø2) GVI (Ø1) NyBolig Park - Kunstgræs
12
-
13
23. aug 2023
18:45
Taastrup FC (Ø2)
12
GVI (Ø1)
13
132577
to24-08 2023
19:15 FA 2000 (Ø2) Hørsholm-Usserød IK (Ø1) Jens Jessens Vej
5
-
6
24. aug 2023
19:15
FA 2000 (Ø2)
5
Hørsholm-Usserød IK (Ø1)
6
132580
10-09 2023
13:00 Halstedhus IF (1) Union (M) McDonald`s Park
HHT
10. sep 2023
13:00
Halstedhus IF (1)
Union (M)
HHT
379524
ti19-09 2023
17:45 B 1903 (M) GVI (Ø1) B1903
2
-
1
19. sep 2023
17:45
B 1903 (M)
2
GVI (Ø1)
1
380100
ti19-09 2023
18:30 Vallensbæk IF (M) Sundby Bk. (Ø2) Vallensbæk Idrætscenter kunst
0
-
4
19. sep 2023
18:30
Vallensbæk IF (M)
0
Sundby Bk. (Ø2)
4
380122
ti19-09 2023
18:30 Helsinge Fodbold (2) FC Hornsherred (M) Helsinge Stadion Kunstgræs
0
-
4
19. sep 2023
18:30
Helsinge Fodbold (2)
0
FC Hornsherred (M)
4
380117
ti19-09 2023
19:00 FC Storebælt (M) Hørsholm-Usserød IK (Ø1) Korsør Gl. Stadion Kunstgræs OMK ved Korsør ny sta
1
-
4
19. sep 2023
19:00
FC Storebælt (M)
1
Hørsholm-Usserød IK (Ø1)
4
379655
on20-09 2023
18:00 Union (M) Greve Fodbold (Ø1) Genforeningspladsen
0
-
4
20. sep 2023
18:00
Union (M)
0
Greve Fodbold (Ø1)
4
380102
on20-09 2023
18:30 BSF (1) KFUM BK, Roskilde (Ø1) Ballerup Idrætspark, Kunstgræs
0
-
4
20. sep 2023
18:30
BSF (1)
0
KFUM BK, Roskilde (Ø1)
4
380119
on20-09 2023
18:30 Lynge-Uggeløse IF (1) Virum-Sorgenfri BK (1) Blovstrød idrætsanlæg
1
-
2
20. sep 2023
18:30
Lynge-Uggeløse IF (1)
1
Virum-Sorgenfri BK (1)
2
380120
on20-09 2023
18:30 SMIF (3) Holbæk B&I (Ø1) Svinninge Sportscenter
HHT
20. sep 2023
18:30
SMIF (3)
Holbæk B&I (Ø1)
HHT
379522
on20-09 2023
18:30 Brønshøj BK (Ø2) Oversidder Tingbjerg Idrætspark
20. sep 2023
18:30
Brønshøj BK (Ø2)
Oversidder
379523
on20-09 2023
19:00 Frederiksværk Fodbold Klub (1) Allerød FK (M) Frederiksværk Stadion, Kunstgræs
0
-
5
20. sep 2023
19:00
Frederiksværk Fodbold Klub (1)
0
Allerød FK (M)
5
379654
on20-09 2023
19:00 B. 73, Slagelse (1) B. 1973, Herlev (Ø1) Stadion Vest Kunstgræs
1
-
0
20. sep 2023
19:00
B. 73, Slagelse (1)
1
B. 1973, Herlev (Ø1)
0
380118
on20-09 2023
19:00 LSF (Ø2) Ringsted IF (Ø2) Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
7
-
1
20. sep 2023
19:00
LSF (Ø2)
7
Ringsted IF (Ø2)
1
380121
on20-09 2023
19:30 Tuse IF (M) Skovshoved IF (M) Tuse Kunstgræs 2020
9
-
10
20. sep 2023
19:30
Tuse IF (M)
9
Skovshoved IF (M)
10
380116
on27-09 2023
18:30 Solrød FC (1) Humlebæk BK (M) Solrød Idrætscenter
6
-
3
27. sep 2023
18:30
Solrød FC (1)
6
Humlebæk BK (M)
3
519162
ti03-10 2023
18:00 Virum-Sorgenfri BK (1) AB (Division) Virumgård kunstgræsbane
3
-
8
03. okt 2023
18:00
Virum-Sorgenfri BK (1)
3
AB (Division)
8
518982
ti03-10 2023
19:00 KFUM BK, Roskilde (Ø1) HB Køge (Division) Lillevang Idrætscenter kunst
2
-
7
03. okt 2023
19:00
KFUM BK, Roskilde (Ø1)
2
HB Køge (Division)
7
519161
ti03-10 2023
19:00 FC Hornsherred (M) Hvidovre IF (Division) Skibby Stadion Kunstgræs
0
-
7
03. okt 2023
19:00
FC Hornsherred (M)
0
Hvidovre IF (Division)
7
518979
on04-10 2023
18:00 Brønshøj BK (Ø2) Roskilde Bk (Division) Tingbjerg Idrætspark
1
-
3
04. okt 2023
18:00
Brønshøj BK (Ø2)
1
Roskilde Bk (Division)
3
518983
on04-10 2023
18:30 Sundby Bk. (Ø2) B.93 (Division) Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
3
04. okt 2023
18:30
Sundby Bk. (Ø2)
1
B.93 (Division)
3
518984
on04-10 2023
19:00 Hørsholm-Usserød IK (Ø1) FC Helsingør (Division) Hørsholm Idrætspark
2
-
5
04. okt 2023
19:00
Hørsholm-Usserød IK (Ø1)
2
FC Helsingør (Division)
5
518985
on04-10 2023
19:00 Solrød FC (1) Næstved I.F. (Division) Solrød Idrætscenter
1
-
3
04. okt 2023
19:00
Solrød FC (1)
1
Næstved I.F. (Division)
3
518986
on04-10 2023
19:00 LSF (Ø2) AC Amager Academy (Division) Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
0
-
6
04. okt 2023
19:00
LSF (Ø2)
0
AC Amager Academy (Division)
6
518980
on04-10 2023
19:00 B. 73, Slagelse (1) Allerød FK (M) Vemmelevhallen
0
-
4
04. okt 2023
19:00
B. 73, Slagelse (1)
0
Allerød FK (M)
4
518981
on04-10 2023
19:00 Greve Fodbold (Ø1) Nykøbing FC (Division) Greve Idræts Center Kunstgræs
0
-
3
04. okt 2023
19:00
Greve Fodbold (Ø1)
0
Nykøbing FC (Division)
3
518978
on04-10 2023
19:00 B 1903 (M) HIK (Division) B1903
0
-
4
04. okt 2023
19:00
B 1903 (M)
0
HIK (Division)
4
519163
on11-10 2023
20:00 Skovshoved IF (M) Holbæk B&I (Ø1) Gentofte Sportspark Vest
1
-
2
11. okt 2023
20:00
Skovshoved IF (M)
1
Holbæk B&I (Ø1)
2
282330
ti24-10 2023
19:00 Roskilde Bk (Division) Brøndbyernes IF (Liga) Roskilde Idrætspark Kunstgræs
0
-
2
24. okt 2023
19:00
Roskilde Bk (Division)
0
Brøndbyernes IF (Liga)
2
282337
ti31-10 2023
18:45 AB (Division) Hvidovre IF (Division) Akademisk Boldklub, Kunstgræs
2
-
1
31. okt 2023
18:45
AB (Division)
2
Hvidovre IF (Division)
1
282331
on01-11 2023
19:15 Allerød FK (M) HIK (Division) Allerød Idrætspark
3
-
0
01. nov 2023
19:15
Allerød FK (M)
3
HIK (Division)
0
282332
on01-11 2023
19:15 HB Køge (Division) FC København (Liga) Herfølge Stadion
7
-
5
01. nov 2023
19:15
HB Køge (Division)
7
FC København (Liga)
5
282334
on01-11 2023
19:15 AC Amager Academy (Division) FC Nordsjælland (Liga) Sundby Idrætspark
6
-
7
01. nov 2023
19:15
AC Amager Academy (Division)
6
FC Nordsjælland (Liga)
7
282335
on01-11 2023
19:15 Næstved I.F. (Division) FC Helsingør (Division) Emerson Arena Kunst
2
-
4
01. nov 2023
19:15
Næstved I.F. (Division)
2
FC Helsingør (Division)
4
282333
to02-11 2023
19:15 Nykøbing FC (Division) B.93 (Division) Nykøbing FC
0
-
3
02. nov 2023
19:15
Nykøbing FC (Division)
0
B.93 (Division)
3
282336
on15-11 2023
18:30 Holbæk B&I (Ø1) Lyngby Bk (Liga) Holbæk Sportsby
0
-
3
15. nov 2023
18:30
Holbæk B&I (Ø1)
0
Lyngby Bk (Liga)
3
935796
on20-03 2024
19:15 AB (Division) Lyngby Bk (Liga) Akademisk Boldklub, Kunstgræs
20. mar
19:15
AB (Division)
Lyngby Bk (Liga)
935797
on20-03 2024
19:15 FC Helsingør (Division) FC Nordsjælland (Liga) Helsingør "Ny Stadion" OPV
20. mar
19:15
FC Helsingør (Division)
FC Nordsjælland (Liga)
935798
on20-03 2024
19:15 HB Køge (Division) B.93 (Division) Herfølge Stadion Kunst
20. mar
19:15
HB Køge (Division)
B.93 (Division)
935799
on20-03 2024
19:15 Allerød FK (M) Brøndbyernes IF (Liga) Allerød Idrætspark
20. mar
19:15
Allerød FK (M)
Brøndbyernes IF (Liga)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 21. – 24. august (uge 34)
2. runde – 18. – 21. september (uge 38)
3. runde – 2. – 5. oktober (uge 40)
4. runde – 30. okt - 2. november (uge 44)
5. runde – 18. - 21. marts (uge 12)
6. runde – 15. - 18. april (semifinaler) (uge 16)
7. runde – Finaledato er ukendt pt.

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.

Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra Division indtræder i runde 3 og Liga indtræder i runde 4.

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.

Log ind